Ciężki wybór

20 Kwi 2011, 17:50

Witam, otóż mam pewien problem. Poszukuję samochodu od 5 do 10 tysięcy, dynamicznego i za razem ekonomicznego, może nie tyle ekonomicznego co wytrzymałego i solidnego, :oops: . Wraz z rosnącą ceną oleju napędowego diesel i benzyna odpada :wink: . Samochód najlepiej aby miał minimum 100 koni i nie więcej jak 150. Benzyna :lol: ponieważ wsadził bym do niego instalację gazową IV generacji więc dobrze aby był wyposażony w komputer pokładowy. Na początek standardowo myślałem nad Golf 3 po miedzy silnikami 1.6 100KM do 2.0 115KM ale po zagłębieniu się w poszukiwania wypatrzyłem kilka modeli które również przykuły moją uwagę, o tuż choć nie gustuję we francuzach to zaciekawił mnie Renault Megane I silniki o podobnych parametrach jak w Golfie 3, np. 1.6 16v o mocy 110 koni który by mi bardzo odpowiadał ze względu na moc i nie dużą pojemność. Następnym samochodem który przykuł mą uwagę była Mazda 323F II lecz w jej przypadku był duży wybór w silnikach i mało opcji powyżej 100 koni. Również pomyślałem sobie o Hondzie Civik V lecz po mimo dobrej opinii jaką ma ona nie podchodzi mi, może i jest ładna, ma dobry silnik, ale sprawia wrażenie takiej puszki po której by nic nie zostało po kolizji przy 40km/h. Na dodatek ma ubogie wyposażenie, a jak ma do zaoferowania coś więcej to znowu silnik o mocy 75 koni... Następną opcją jest Audi 80 B4 silnik 2.0 115 koni lub 2.3 134 koni. Przede wszystkim samochód żeby nie był awaryjny, z dużym dostępem do części. Z silnikiem który nie będzie miał nic przeciwko montażu gazu, w którym będzie można założyć sekwencję. Tak szczerze to pomiędzy nimi kusi mnie Renault Megane, ma ładny wygląd i jest następcą udanej 19 którą ma mój kumpel od ok 10 lat i bardzo sobie ją chwali, więc czy Megane to był by dobry wybór czy lepiej któryś z wyżej wymienionych albo całkiem co innego :roll:
świr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Z miasta

20 Kwi 2011, 17:52

A Rover 45?

Swoja droga znalezc i kupic Audi 80 naprawde fajne i dobre, to nie jest takie proste jakby ci sie moglo wydawac.
Ostatnio edytowany przez Czimi, 20 Kwi 2011, 17:59, edytowano w sumie 1 raz
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

20 Kwi 2011, 17:58

Rover 45? Nawet nie pomyślał bym... A to dobra marka? Nie znam nikogo kto by miał ten wóz muszę na necie obczaić :cool: a i dodam że też interesuje mnie wyposażenie
świr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Z miasta

20 Kwi 2011, 18:00

Nie sa zle, wyposazenie szalu nie robi, ale znajdziesz spokojnie z 2x poduszka, ABS, klima i wspomaganiem, chyba wiecej nie potrzeba w aucie za jakeis 10k zl.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

20 Kwi 2011, 18:01

Megane I to dobry wybór,praktyczny i dynamiczny (mowa o silniku 1.6 90KM),dużo miejsca w środku,uważaj na rudą bo Megany niestety lubią rdzewieć.
Może zainteresuje Cie coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Kwi 2011, 18:56

Fiat Brava, źle mi się kojarzy z Brovo, mój wuj miał chyba z 97 jakiś diesel straszny był ten samochód, może ładnie wygląda i silnik się nie psuł ale był bardzo ospały coś ok 90 koni a słaby jakiś, pod górkę wjeżdżało się bardzo ciężko, dodam że nie był zajechany a podobno silniki w tych fiatach z tego roku były takie... W sumie znajomy ma Brava w TDI chyba 140 koni i chwali. Patrzyłem na te Rovery 45 bardzo ładne z zewnątrz jak i wewnątrz oraz ciekawe silniki ale jak z ich wytrzymałością i częściami do nich. A co np w przypadku 323F? Podobno też dobre tylko że jak coś w silniku siadnie to amen. Nie wiem puki co zainteresowany jestem najbardziej tym Megan, ale będę musiał dowiedzieć się co nie co o tym Roverze i trochę więcej na temat Bravy, a jak jest z częściami do Megan i awaryjnością? Dobrze radzą sobie one z gazem? Słyszałem że te nowsze Renaulty to nie na nasze drogi ani nie na nasze paliwo...


ok moje prezkonania do francuzów chyba jednak pozostaną bez zmian... https://www.forumsamochodowe.pl/dlaczego ... t28997.htm
świr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Z miasta
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

20 Kwi 2011, 20:48

Zależy na co sie trafi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012