Citroen C3 Picasso 1,6 HDi 2009 antypollution system fault

29 Mar 2022, 20:36

Witam,
Citroena kupiłem 1,5 roku temu, już po miesiącu w trakcie dłuższej jazdy wyskoczył mi błąd antypollution system faulty, auto zgasło i nie chciało ponownie zapalić. Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu zapalił i dojechałem do domu. Mechanik od razu stwierdził, że to filtr DPF i wypalił go, jednak już następnego dnia po wyjeździe od mechanika błąd powrócił. Diagnoza tym razem czujnik ciśnienia paliwa, został wymieniony, ale problem pozostał. Kolejna wizyta już u innego mechanika i tu nagle okazało się, że auto w komputerze nie zapisuje żadnych błędów i wróciłem do domu z pustymi rękoma. Auto jest niebezpieczne ponieważ gaśnie w trakcie jazdy, nie na postoju, błąd antypollution system faulty wyskakuje tylko na desce lecz w komputerze nie ma po nim śladu. Mechanik już mi nawet nie wierzy, że coś dzieje się z tym autem. Męczę się z tym już 1,5 roku i myślę nad sprzedażą auta. Powiem jeszcze, że ten problem pojawia się wyłącznie jak temperatury przekraczają 25°C. Wiem, że już wcześniej ten problem był tutaj poruszany ale w temacie nie pojawiło się rozwiązanie, dlatego odświeżam temat z nadzieją, że ktoś mi pomoże.
Jack88
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 30 Mar 2022, 09:03

    Jack88 napisał(a):błąd antypollution system faulty wyskakuje tylko na desce lecz w komputerze nie ma po nim śladu
    W momencie wyświetlanie się błędu powinny być również widoczne kody błędów w sterowniku. To nie jest błahy błąd więc trochę dziwne że nie ma tu śladu problemów w sterowniku.
    Problem który u ciebie występuje może dotyczyć wtrysków, przepływomierza, zaworu w turbinie, zaworu EGR itp. Trzeba usiąść z komputerem i dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom na postoju, a później podczas jazdy.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    31 Mar 2022, 14:59

    Też mechanik dziwi się, że nie ma zapisanych kodów błędu, nawet jeździł z podpiętym komputerem i mówił, że żadne błędy nie wyskakują. Podejrzewa problem z elektroniką bo to Citroen.... Nawet wyskoczył błąd od sterownika silnika i też został on wymieniony na nowy, fabryczny. Też zastanawiałem się nad układem paliwowym ale zasugerowanie tego mechanikowi nic nie dało. Niestety sam nic nie zdziałam, bo nie szczególnie umiem grzebać w aucie i jestem zależny od mechaników
    Jack88
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    31 Mar 2022, 20:00

    Jack88 napisał(a):nawet jeździł z podpiętym komputerem i mówił, że żadne błędy nie wyskakują
    No to trzeba popatrzeć na parametry pracy silnika i części które mogą powodować taki błąd. Dzisiaj z diagnostyką niestety jest słabo jak nie ma błędu to większość mechaników nie będzie w stanie zdiagnozować problemu nie zawsze potrafią odczytywać i analizować dane.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    01 Kwi 2022, 10:35

    Masz rację, jak nie mają z tego pieniędzy to im się nie chce inwestować czasu w naprawę, bo tyle co posiedzą nad moim autem zarobią na drobnych naprawach 5 innych. Dziękuję za pomysły, zobaczymy co będzie dalej z tym autem, zasugeruję kolejnemu mechanikowi Twoje pomysły i zobaczymy
    Jack88
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    01 Kwi 2022, 11:42

    Pytanie czym owy mechanik diagnozuje to auto bo jak próbuje jakąś podstawą to wcale mnie nie dziwi dlaczego nie ma błędu na jego kompie
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16191
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    01 Kwi 2022, 13:03

    Podobno przeglądał każdy system w komputerze auta i szukał jakichkolwiek błędów i oprócz jakiś komunikacyjnych nie znalazł nic. Wiesz Kao, jak tu sprawdzić czy dany mechanik porządnie bierze się za auto? Plus był taki, że jak nic nie naprawiał to nie brał kasy więc nie zapłaciłem mu dużo a byłem u niego z 6 razy.
    Jack88
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    02 Kwi 2022, 21:16

    Podstawowe pytanie - jakim programem mechanik diagnozował to auto? Jakimś uniwersalnym? Bo jeżeli takl, to możliwe jest, że nie dał rady odczytać błedów. Proponuję jeszcze sprawdzić Lexią i albo PP2000 albo DiagBox. No chyba, że było sprawdzane wymienionym sprzętem.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    03 Kwi 2022, 12:25

    Jack88 napisał(a):nawet jeździł z podpiętym komputerem i mówił, że żadne błędy nie wyskakują
    Tylko tu nie zawsze musi pojawić się problem w postaci błędu żeby zdiagnozować usterkę, to niestety już trochę wyższa szkoła jazdy niż tylko bazowanie na samych wyplutych błędach.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    03 Kwi 2022, 15:51

    Dokładnie :ok: . Samo jechanie z podłączonym komputerem i odczytywanie parametrów to nic. Jeszcze trzeba się na tym znać i wiedzieć jakie są właściwe parametry, ile może być odhyłki i co najważniejsze jakie są przyczyny takich a nie innych parametrów. PO prostu trzeba być dobrym diagnostą, a tych w Polsce obecnie brakuje. Już o tym pisaliśmy. Mechanicy niestety naprawiają auta zazwyczaj metodami prób i błędów. A kosztami swoich błędów obciążają klientów.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    22 Lip 2023, 14:14

    Czy auto udało się naprawić? Ja jestem dokladnie w tej samej sytuacji i odchodzę od zmysłów ,bo nikt nie umie mi pomóc. Auto gasnie w drodze, błędy się nie zapisują. To dokładnie to,co Pan opisał- przynajmniej wiem, że nie zwariowałam.
    Igazela
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    23 Lip 2023, 10:29

    W jakich okolicznościach silnik gaśnie? Jak zgasnioe, to jakie kontrolki się wyświetlają? Rozumiem, że auto to również Citroen jak w temacie i błędy były sprawdzane interfejsem Lexia? Jeżeli nie, a jakimś innym, to sprawdź błędy Lexią - Peugeot, Citroen, a nawet Renault niektóre modele mają niestety tak, że nie wszystkie błędy są odczytywane przez "uniwersalne interfejsy i programy. A tym bardziej, jak nie pojawi się kontrolka silnika na zestawie wskaźników.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    23 Lip 2023, 12:08

    Niestety nie wiem jakim programem . gasnie po zatankowaniu, raz 3 razy w ciągu drogi, a czasem wcale przez tydzień. W połowie baku zawsze. Błędy p0001 oraz p1351 - odczytane błędy jedyne. U mechaników nie gasnie... CR wymieniony , czujnik ciśnienia też. Na desce wyświetla antypollution foulty, Oil presser too high, blad esp...po ponownym odpaleniu działa- ale nie zna się dnia ani godziny.
    Igazela
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    25 Lip 2023, 14:28

    Zacznij od sprawdzenia świec żarowych czy wszystkie grzeją ( naocznie ).
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000