Citroen C5 2.0 HDi 163 km do oceny

06 Lip 2023, 10:51

Różnie, jednego roku robię ponad 30 tyś, innego prawie połowę z tego, kwestia ile razy w roku wyjeżdżam oraz na firmie jak się poukłada z wyjazdami
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 10:55

W kwietniu już było wystawione.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Lip 2023, 11:45

W przypadku tego radia nie dasz rady się połączyć z tabletem.

Czujniki parkowania, ledy i automat, w dzisiejszych czasach to standard jak elektryczne szyby (w przypadku c5 też z nimi różnie bywa)
Pewnie, Jedz obejrzyj jak masz pod nosem, nawet polecam się przejechać, najbardziej po nierównościach w zakręcie, się spocisz trochę :wink: .
Chcesz coś podobnego to weź pod uwagę mondeo albo peugeota 508 wypadają o wiele wiele lepiej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2023, 11:48

Pug 508 również jest w orbicie moich zainteresowań, natomiast mondeo kompletnie mi nie siedzi dlatego też nawet nie spoglądam w ich stronę. No cóż, to jadę pooglądać już z mniejszym entuzjazmem :D
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 16:51

silnik godny polecenia, 2.0/163 miałem ich przez ostatnie 2 lata kilkanaście, 508 też OK ale 508 dużo droższy bo nowszy model,

Z Hydro miałem raz, miał wyciek ze zbiornika z tym płynem, wywalało płyn od czasu do czasu, i nie wiadomo dlaczego , ale tak się sprzedał i nikt się tym nie przejmuje :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

06 Lip 2023, 17:35

Byłem, oglądałem. Silnik chodzi rowno, jedzie się ok, zawieszenie wydaje sie, że również chodzi prawidłowo, chociaż na tym się akurat nie znam, jest sucho, z tego zawieszenia z pompy wycieków nie ma. Bardzo zadbana skóra, auto według książeczki serwisowania regularnie, 30k temu wymieniony rozrząd, zrobione wszystkie filtry i oleje. Przyznam szczerze, że bardzo mi się spodobała, szkoda jedynie, że nie ma dużej nawigacji aczkolwiek na forum widziałem, że Panowie dokładają tableta który rzekomo ma działać wraz z kierownicą wielofunkcyjna.
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 19:24

JanekDzbanek napisał(a):Stąd pomysł o c5 bo oferuje dobry rocznik, wyposażenie w stosunku do ceny


To sobie kup lagunę, pancerny automat dobry diesel a przy okazji sporo lżejsza od c5 więc będzie bardziej dynamiczna i mniej spali
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Lip 2023, 20:06

JanekDzbanek napisał(a):szkoda jedynie, że nie ma dużej nawigacji

gdyby była to i tak byś nie kupił :lol:

pozatym co ci z tej fabrycznej badziewnej nawigacji, byle jaki smartfon z google maps o wiele więcej i za mniej oferuje.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Lip 2023, 14:13

Witam Panowie, c5 odpuszczam, pojawiła się oferta kupna mazdy cx7 w silniku 2.3 turbo. Możecie mi coś powiedzieć o tym silniku? Godny polecenia? Da się to zagazowac? Dzieki
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

08 Lip 2023, 15:21

wow ale przeskok z citroena c5 na mazdę cx7, za chwilę będzie bentely continental :lol:
co do silnika
jeżeli DISI a pewnie tak to jest bezpośredni wtrysk to wg. mnie mija się to z celem
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Lip 2023, 16:02

Hehe, do Bentleya chyba nie dojdziemy :) A gdyby nie gazowac to silnik sam w sobie jest solidny ? To jest 2.3 260 km z 2007 roku
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

08 Lip 2023, 17:30

kiedyś był...a teraz to juz stary klamot się z niego zrobił, może być paliwożerny i dosyć drogi w serwisie
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Lip 2023, 19:52

JanekDzbanek napisał(a):Bentleya chyba nie dojdziemy


A ja nazywam takie szukanie chęcią oszukania przeznaczenia :D 10-15 lat wcześniej poleciłbym Ci coś ale teraz Twój budżet + upływ czasu niestety już nie rokuje na oszukanie przeznaczenia :D
Tym bardziej wybierasz opcje które mogą szarpnąć kasę a narzekałeś że wydałeś 10k na cls gdzie jest to auto premium z dużym dieslem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Lip 2023, 11:18

20 lat temu jeździłem polonezem, później fordami sierra, marzyła mi się sierra cosworth ale wiadomo była poza zasięgiem finansowym
Teraz miałbym taką kwotę spokojnie na auto ale w cenie z przed 20 lat :lol:
Tylko że dzisiaj to samo kosztuje juz 5xtyle :lol: o ile nie więcej
Ludzie mają jakieś takie dziwne marzenia, ale dalej nie ma $$$, a później ktoś coś kupi i jest rozpacz bo to co kupił było tanio ale nie nadaje się to do użytku....wielu już się na czymś takim przejechało
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

12 Lip 2023, 15:15

Dzień dobry Panom ponownie, w trakcie naszej rozmowy padła propozycja Laguny 3 która odrzucilem, jednakże w trakcie przeglądania ofert na olx trafiłem na sztukę która mi się po prostu wizualnie podoba, co sądzicie? Silnik z tego co się orientuję jest ok.

[link do oferty na Olx wygasł]
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak