Citroen C5 2.0 HDi 163 km do oceny

05 Lip 2023, 23:38

Dzień dobry,

Jutro wybieram się oglądać ten model z zamiarem kupna. Proszę o ocenę z linku :

[link do oferty na Olx wygasł]

Ponadto co możecie mi Państwo powiedzieć nt. silnika 2.0hdi 163 km ? Czy jest to udana jednostka? Oraz jak sprawuje się skrzynia automatyczna w tym samochodzie bo na ten temat nie mam żadnej wiedzy. Zawieszenie hydropneumatyczne, jest się czego bać ?

Dziękuje i pozdrawiam
JanekDzbanek
Początkujący

Auto: brak

06 Lip 2023, 05:53

Silnik ok, skrzynia ok
Hydro jak hydro, generalnie najwieksza zaletą tego auta. Jeśli nie szukasz c5 właśnie z uwagi na zawieszenie to poszukaj innego modelu
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lip 2023, 05:54

JanekDzbanek napisał(a):na ten temat nie mam żadnej wiedzy.

Jak nie masz wiedzy to odpuść. Auto dla miłośnika marki ale z wiedzą :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lip 2023, 07:01

Ogólnie auto samo w sobie jest do bani, drogie w serwisie a nie reprezentuje soba nic. Zawias dość awaryjny, gnijące przewody i rozdzielacz, wejdź na grupę na fb poczytaj o usterkach, tam nie ma tyg żeby ktoś nie wstawił foto że kałuża pod autem i leży na glebie a do tego na tym zawiasie jeździ się źle także jak upierasz się przy C5 to weź bez hydro, jeden duzybproblem z głowy, sam silnik o ile jest na sterowniku Delphi spoko, twardy, skrzynia nie do zabicia chyba. Dieslowa ekologia czyli fap i egr normalka.
Ogólnie koszta robocizny i części są drogie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2023, 08:01

Jeśli silnik i skrzynia są solidne to pozostałe koszta serwisowania nie są mi straszne po ostatniej przygodzie z mercedesem cls 320 cdi :D
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 08:30

JanekDzbanek napisał(a):koszta serwisowania nie są mi straszne po ostatniej przygodzie z mercedesem cls 320 cdi

Pewnie dotknęły Cię wtryski, rozrząd, klapki, tylne uszczelki okien, rdzewki podłogi i zawias zrobił "down" :D
Trochę wycieków na otarcie łez :D
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Oldsmobile F32 - historia zabytkowego samochodu
    Oldsmobile F32 to samochód osobowy produkowany przez amerykańską markę Oldsmobile w latach 1932-1933. Był to luksusowy model samochodu klasy średniej, który cieszył się popularnością ze względu na swoje wyposażenie, ...

06 Lip 2023, 08:34

Zawias na szczęście był zwykły Ale generalnie przyjechał do mnie z Niemiec, prawdę mówiąc żeby doprowadzić go do stanu takiego aby jeździł jak powinien dołożyłem w pół roku niespełna 10 tyś złotych, pojezdzilem drugie pół roku i go sprzedałem bo potrzebowałem gotówki na firmie, sprzedałem go taniej niż kosztowało mnie sprowadzenie go z opłatami- krótko mówiąc chwilowo wyłączyłem się z wydłużonej Niemieckiej motoryzacji:D
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 08:35

Stąd pomysł o c5 bo oferuje dobry rocznik, wyposażenie w stosunku do ceny :)
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 08:50

Dzisiaj jadę pooglądać dokładniej, na co zwrócić uwagę Panowie?
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 08:52

JanekDzbanek napisał(a):prawdę mówiąc żeby doprowadzić go do stanu takiego aby jeździł jak powinien dołożyłem w pół roku niespełna 10 tyś złotych, pojezdzilem drugie pół roku i go sprzedałem bo potrzebowałem gotówki na firmie,

No sorki kolego :D ale biody :) nie ma. Dofinsnsowanie auta premium europejskiego za 10k nie jest źle a bym powiedział jak na cls w dieslu to bardzo dobrze. Jak byś dłużej pojeździł a stan rokował to wkład rozłożyłby się na xxx kilometrów i XXX czasu.

Cls jako baza do inwestowania kasy jest średnia tak C5 jest max lipą pod tym względem bo spokojnie pochłonie Ci podobne kwoty a potem i tak nic z tego nie odzyskasz.

Oglądanie hmmm

Zapytaj się czy już są wymienione :

[link do oferty na Allegro wygasł]

Tu jest używka też g.warta więc przydałoby się w razie awarii co jest normą kupić nowe i to 2szt !!!

No jak Twoje 10k wydane na cls-a ? :D

Jak coś to mogę Ci trochę więcej smaczków podsunąć :ok:

Np: odpadające listewki szybki
[link do oferty na Allegro wygasł]
szybki
Moderator - Tuning

06 Lip 2023, 09:05

Czyli jednak lepiej sobie odpuścić ten akurat model ? Może inaczej, samochodem planuje jeździć 2/3 lata, roczne koszta napraw, wymian, eksploatacji jeśli mają być na poziomie 3/4 tysięcy to nie stanowi to dla mnie problemu, aczkolwiek w sytuacji gdzie w ciągu tych 2/3 lat miałbym dołożyć do niego prawie jego równowartość to nie będę ukrywał, że wówczas chyba tym odpuścił:D
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 09:06

Oczywiście zdaje sobie sprawe, że może dojść do poważnej usterki jak w każdym dieselu z racji zrobionych kilometrów, powyższy budżet tyczy się raczej właśnie takich typowych bolaczek dla tego modelu
JanekDzbanek
Początkujący

06 Lip 2023, 10:37

A gdzie Ty tam widzisz te wyposażenie, nawet radio jest w wersji max lipa, szukaj z dużą navi tam masz BT z radia które jest w aucie z ogłoszenia możesz sobie posłuchać tylko RMF i radio rydzyk.
W tym aucie nie ma nawet Uchwytu na kubek.
Wejdź sobie u nas na forum na grupe Citroën, opisałem tam wady i zalety tego auta, możesz spojrzeć z ciekawości.

JanekDzbanek napisał(a):roczne koszta napraw, wymian, eksploatacji jeśli mają być na poziomie 3/4 tysięcy to nie stanowi to dla mnie problemu,
tyle pod warunkiem że nic się nie popsuje :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2023, 10:39

Ile chcesz rocznie robić?
Bo jak szukasz auta na 2/3 lata i nie robisz jakiś dużych przebiegów, to kompletnie nie rozumiem wyboru.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lip 2023, 10:44

Radio nie stanowi problemu bo i tak wsadzilbym tam tableta na androidzie (chyba jest taka możliwość), poza tym jest automat, światla led, czujniki parkowania z przodu i z tylu, jak dla mnie wystarczy hehe, ten egzemplarz akurat chce poogladac bo jest u mnie w mieście więc nie muszę jechać w świat:)
JanekDzbanek
Początkujący