Citroen C5 2.0 HDi 163 km do oceny

05 Lip 2023, 23:38

Dzień dobry,

Jutro wybieram się oglądać ten model z zamiarem kupna. Proszę o ocenę z linku :

[link do oferty na Olx wygasł]

Ponadto co możecie mi Państwo powiedzieć nt. silnika 2.0hdi 163 km ? Czy jest to udana jednostka? Oraz jak sprawuje się skrzynia automatyczna w tym samochodzie bo na ten temat nie mam żadnej wiedzy. Zawieszenie hydropneumatyczne, jest się czego bać ?

Dziękuje i pozdrawiam
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 05:53

Silnik ok, skrzynia ok
Hydro jak hydro, generalnie najwieksza zaletą tego auta. Jeśli nie szukasz c5 właśnie z uwagi na zawieszenie to poszukaj innego modelu
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lip 2023, 05:54

JanekDzbanek napisał(a):na ten temat nie mam żadnej wiedzy.

Jak nie masz wiedzy to odpuść. Auto dla miłośnika marki ale z wiedzą :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lip 2023, 07:01

Ogólnie auto samo w sobie jest do bani, drogie w serwisie a nie reprezentuje soba nic. Zawias dość awaryjny, gnijące przewody i rozdzielacz, wejdź na grupę na fb poczytaj o usterkach, tam nie ma tyg żeby ktoś nie wstawił foto że kałuża pod autem i leży na glebie a do tego na tym zawiasie jeździ się źle także jak upierasz się przy C5 to weź bez hydro, jeden duzybproblem z głowy, sam silnik o ile jest na sterowniku Delphi spoko, twardy, skrzynia nie do zabicia chyba. Dieslowa ekologia czyli fap i egr normalka.
Ogólnie koszta robocizny i części są drogie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2023, 08:01

Jeśli silnik i skrzynia są solidne to pozostałe koszta serwisowania nie są mi straszne po ostatniej przygodzie z mercedesem cls 320 cdi :D
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 08:30

JanekDzbanek napisał(a):koszta serwisowania nie są mi straszne po ostatniej przygodzie z mercedesem cls 320 cdi


Pewnie dotknęły Cię wtryski, rozrząd, klapki, tylne uszczelki okien, rdzewki podłogi i zawias zrobił "down" :D
Trochę wycieków na otarcie łez :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji
    "Nowy Santa Fe kontynuuje globalny sukces modelu. Zaprezentowany w 2001 roku, model Santa Fe pierwszej generacji jest podstawą wiarygodności i doświadczenia marki w segmencie SUV" powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Operacyjny ...

06 Lip 2023, 08:34

Zawias na szczęście był zwykły Ale generalnie przyjechał do mnie z Niemiec, prawdę mówiąc żeby doprowadzić go do stanu takiego aby jeździł jak powinien dołożyłem w pół roku niespełna 10 tyś złotych, pojezdzilem drugie pół roku i go sprzedałem bo potrzebowałem gotówki na firmie, sprzedałem go taniej niż kosztowało mnie sprowadzenie go z opłatami- krótko mówiąc chwilowo wyłączyłem się z wydłużonej Niemieckiej motoryzacji:D
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 08:35

Stąd pomysł o c5 bo oferuje dobry rocznik, wyposażenie w stosunku do ceny :)
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 08:50

Dzisiaj jadę pooglądać dokładniej, na co zwrócić uwagę Panowie?
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 08:52

JanekDzbanek napisał(a):prawdę mówiąc żeby doprowadzić go do stanu takiego aby jeździł jak powinien dołożyłem w pół roku niespełna 10 tyś złotych, pojezdzilem drugie pół roku i go sprzedałem bo potrzebowałem gotówki na firmie,

No sorki kolego :D ale biody :) nie ma. Dofinsnsowanie auta premium europejskiego za 10k nie jest źle a bym powiedział jak na cls w dieslu to bardzo dobrze. Jak byś dłużej pojeździł a stan rokował to wkład rozłożyłby się na xxx kilometrów i XXX czasu.

Cls jako baza do inwestowania kasy jest średnia tak C5 jest max lipą pod tym względem bo spokojnie pochłonie Ci podobne kwoty a potem i tak nic z tego nie odzyskasz.

Oglądanie hmmm

Zapytaj się czy już są wymienione :

[link do oferty na Allegro wygasł]

Tu jest używka też g.warta więc przydałoby się w razie awarii co jest normą kupić nowe i to 2szt !!!

No jak Twoje 10k wydane na cls-a ? :D

Jak coś to mogę Ci trochę więcej smaczków podsunąć :ok:

Np: odpadające listewki szybki
[link do oferty na Allegro wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lip 2023, 09:05

Czyli jednak lepiej sobie odpuścić ten akurat model ? Może inaczej, samochodem planuje jeździć 2/3 lata, roczne koszta napraw, wymian, eksploatacji jeśli mają być na poziomie 3/4 tysięcy to nie stanowi to dla mnie problemu, aczkolwiek w sytuacji gdzie w ciągu tych 2/3 lat miałbym dołożyć do niego prawie jego równowartość to nie będę ukrywał, że wówczas chyba tym odpuścił:D
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 09:06

Oczywiście zdaje sobie sprawe, że może dojść do poważnej usterki jak w każdym dieselu z racji zrobionych kilometrów, powyższy budżet tyczy się raczej właśnie takich typowych bolaczek dla tego modelu
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak

06 Lip 2023, 10:37

A gdzie Ty tam widzisz te wyposażenie, nawet radio jest w wersji max lipa, szukaj z dużą navi tam masz BT z radia które jest w aucie z ogłoszenia możesz sobie posłuchać tylko RMF i radio rydzyk.
W tym aucie nie ma nawet Uchwytu na kubek.
Wejdź sobie u nas na forum na grupe Citroën, opisałem tam wady i zalety tego auta, możesz spojrzeć z ciekawości.

JanekDzbanek napisał(a):roczne koszta napraw, wymian, eksploatacji jeśli mają być na poziomie 3/4 tysięcy to nie stanowi to dla mnie problemu,
tyle pod warunkiem że nic się nie popsuje :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2023, 10:39

Ile chcesz rocznie robić?
Bo jak szukasz auta na 2/3 lata i nie robisz jakiś dużych przebiegów, to kompletnie nie rozumiem wyboru.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lip 2023, 10:44

Radio nie stanowi problemu bo i tak wsadzilbym tam tableta na androidzie (chyba jest taka możliwość), poza tym jest automat, światla led, czujniki parkowania z przodu i z tylu, jak dla mnie wystarczy hehe, ten egzemplarz akurat chce poogladac bo jest u mnie w mieście więc nie muszę jechać w świat:)
JanekDzbanek
Początkujący
 
Posty: 76
Auto: brak