Civc Vi wycena

07 Mar 2018, 18:57

Z góry przepraszam ze może nie tu ale chyba nie ma działu na taki temat:
Witam. Za jakis czas chciałbym sprzedać moje autko i zamienić na cos większego. Civica vi liftback (1.4 90km) zakupiłem we wrześniu i sluzy jako dojazd do szkoły, która się niedługo kończy i będę chciał go pożegnać. Kupiłem go za 3.4k od znajomego i włożyłem prawie 1.5 także cale auto kosztowało mnie 5k i myślę sobie ze chyba trochę za duzo ale to juz nie ważne. W aucie wymieniłem wszystko co trzeba bylo wymienić: rozrząd tarcze+klocki łącznik stabilizatora sworzen wachacza końcówki drążka tuleja wachacza przewody i świece zapłonowe olej z filtrem, zakupiłem kola zimowe, polos (na uzywana) filtr lpg poduszki mcpersona filtr powietrza rezystor nawiewu pasek alternatora i bodazje wspomagania - jak widać trochę tego jest (sory za brak przecinkow ale z telefonu trochę ciężko). Poprzedni właściciel zaś: akumulator(jeszcze na gwarancji) amortyzator tył i wachacz gorny.Auto z lpg zalozonyn w 2004r, w 2014 nowa butla a wcześniej nowy parownik, na gazie cyka bardzo dobrze, spalanie 9-10l na 100km. Civic nigdy nie zawiódł, do samej szkoły dziennie 40km. Auto ladne blacharsko tym bardziej jak na hondę, ani grama rdzy na nadwoziu a pod spodem tez ladnie.. Przesyłam zdjęcia. Myślę ze chciałbym za niego wziąść chociaż 4k ale nwm czy to możliwe choć astry g dopiero sensowne zaczynają sie od tej polki cenowej. Honda bez abs ani klimatyzacji, elektryka lusterka i szyby przód. Garazowana kazdej nocy. Pozdrawiam.
Ps: jeszcze tylko polerka lamp
Ostatnio edytowany przez MotoLove, 07 Mar 2018, 19:01, edytowano w sumie 1 raz
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 19:01

Tył auta
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 19:09

MotoLove napisał(a):Honda bez abs ani klimatyzacji

MotoLove napisał(a):Auto z lpg zalozonyn w 2004r, w 2014 nowa butla

MotoLove napisał(a):1.4 90km


Nikt normalny nie da za to auto 4000 zł. Moim zdaniem ta Honda warta jest jakieś 3000 w porywach i to sporych. Nikogo nie interesuje ile włożyłeś, ile dałeś i inne historie o dojazdach do szkoły. Realna cena to max 3k, co nie znaczy że nie znajdziesz kogoś napalonego i da więcej. Wystaw i czekaj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2018, 19:26

Dlaczego miałoby nie interesowac co wymieniłem skoro dluzej pojedzi na nowych częściach. A tak jak powiedziałem.. Astry g sie w tej cenie (3k) nie kupi a 99.9% ludzi mówi jednoznacznie se Civic jest autem lepszym. Pozdro
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 19:45

MotoLove napisał(a):Dlaczego miałoby nie interesowac co wymieniłem skoro dluzej pojedzi na nowych częściach.

Interesować może i może, ale na pewno nie będzie miało wpływu na cenę, co najwyżej na szybkość sprzedaży. A czemu nie będzie miało wpływu na cenę? Bo po prostu nie! Taki jest rynek i tak to już jest z używanymi autami. Nigdy się nie odzyska tego, co się włożyło w stare auto. Jak się sporo pieniędzy włożyło, to po prostu nie opłaca się sprzedawać, tylko trzeba jeździć.
MotoLove napisał(a):Astry g sie w tej cenie (3k) nie kupi a 99.9% ludzi mówi jednoznacznie se Civic jest autem lepszym.

To nie ma żadnego znaczenia. Ty nie ustalasz cen na rynku, tylko rynek ustala cenę twojego auta. Civici stoją, po ile stoją a Astry są po prostu droższe. Czy słusznie, to nie jest w tym momencie istotne.
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2018, 19:51

Coś Ty się tej Astry uczepił?

Nikogo nie interesuje ile wpakowałeś w auto, bo tej kasy się nie odzyska. Kupić za 3k, władować 2k to nie wychodzi że auto warte jest 5k. Wartość ciągle spada w dół, nie rośnie. Fajnie że chodzi na nowych częściach, ale druga butla LPG w aucie w którym ręcznie reguluje się zawory nie jest cudowną zaletą.

Powiedz lepiej za ile chcesz kupić nowe auto, bo może się okazać że to bez sensu (właśnie, dlaczego sprzedajesz, skoro to super auto i ma nowe części?).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2018, 19:52

Wygląda ładnie i mógłbyś dostać więcej, ale kupujący patrzą przede wszystkim na wyposażenie. Ma chociaż poduszkę powietrzną?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Mar 2018, 20:09

2 poduszki, radio aux usb, 4 nie oryginalne głośniki, tak jak napisałem elektryczne szyby przód i lusterka, centralny, immo, autoalarm zalozony chyba w 2007r. Poluje na e39, jestem w trakcie zarabiania na nie. Civic to fajny bezawaryjny samochod no ale potrzebuje tez czegos większego bo mam 185cm wzrostu. Kupiłem za te ponad 3k no i sporo wyszlo w tych wymianach ale coz taki los.
Ostatnio edytowany przez MotoLove, 07 Mar 2018, 20:19, edytowano w sumie 1 raz
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 20:11

Jak jesteś w trakcie zarabiania, to jeździj tą Hondą aż zgnije albo uzbierasz kasę.

Z ciekawości, za ile chcesz tą E39 kupić? Zdajesz sobie sprawę że jest masa szrotu?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2018, 20:14

Od znajomego od którego kupiłem tego civica. Za 11k założony gaz 0.5 roku temu, przedlift. Tylko tym razem na podnośnik przed zakupem. Ogólnie to znajomy ojca, nir mam pretensji za tą hondę. On sobie kupił bme i po roku jazdy juz sprzedaje, jakos chyba auta mu się szybko nudzą:D
No tak uzbieram i sprzedaje Civica.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 20:17

MotoLove napisał(a):potrzebuje tez czegos większego bo mam 185cm wzrostu

Jaja sobie robisz? :D Jak masz problemy z zajęciem ergonomicznej pozycji w Civicu, to problemem nie jest twój wzrost, tylko brak umiejętności ustawienia fotela/kierownicy. Zapewniam Cię, że wyżsi od Ciebie usiądą w tym aucie wygodnie.
MotoLove napisał(a):Poluje na e39, jestem w trakcie zarabiania na nie.

Zdajesz sobie sprawę, że koszty utrzymania tego auta (ubezpieczenie, części, spalanie, itp.) w stosunku do Hondy będą zupełnie nieporównywalne? Co to za wersja E39?
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2018, 20:18

:oops: Oczywiście że tak ale praca za granicą przez pare miesięcy to inna rzecz. 523i 170km
Kurde no tzn jest miejsce ale jak odsune fotel bardzo do tylu to w lusterku latwo o martwy punkt z boku auta..
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 20:34

MotoLove napisał(a):Kurde no tzn jest miejsce ale jak odsune fotel bardzo do tylu to w lusterku latwo o martwy punkt z boku auta..

:D
Chyba zbyt dużo to Ty autami w życiu nie pojeździłeś :wink: Zmartwię Cię, ale odległość odsunięcia fotela nie ma tu wiele do rzeczy a martwe pole jest w każdym aucie. Bardziej zależy to od konstrukcji samego lusterka (jego wielkości i rodzaju zastosowanego szkła). Jeśli głównym powodem zmiany auta jest duże martwe pole w lusterku, to może poszukaj asferycznego wkładu do lusterka i go wymień. To kosztuje grosze!
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2018, 20:41

Noo niee bez przesady xd kurcze no dlaczego mam jeździć civicem skoro moge mieć e39 czyli samochod po prostu lepszy. Civic jako pierwszy samochód ktorego tez nie będzie szkoda w razie czegos (odpukac) ale tez wtedy miałem ograniczenie finansowe. Dobra dzięki panowie za jakis czas będziemy myśleć narazie jeszcze mam Honde.
Ps. No jak mialen pojeździć jak tak juz powiedziałem to moje pierwsze auto :D
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 22:11

[quote=solti]Jaja sobie robisz? Jak masz problemy z zajęciem ergonomicznej pozycji w Civicu, to problemem nie jest twój wzrost, tylko brak umiejętności ustawienia fotela/kierownicy. Zapewniam Cię, że wyżsi od Ciebie usiądą w tym aucie wygodnie.[/quote]

Potwierdzam. Mam prawie 190cm wzrostu i przez 3 lata nie miałem żadnego problemu ze zmieszczeniem się. Może fotele szału nie robią, ale miejsca jest wystarczająco.

Co do wyceny, to ja wspomniane 3 lata temu dawałem za swoją w identycznym wyposażeniu (a raczej jego braku 4300. Rozumiem, że wiele w nią wsadziłeś, ale to nigdy się nie zwraca. Tym bardziej w aucie, które prawie całe życie jeździło na gazie, choć średnio się do niego nadaje i jest w najbiedniejszej edycji.
Ant3k
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 04 07 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VI 5d
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997