Civic, 3ka, Leon czy Astra ?

25 Gru 2023, 16:06

Witam wszystkich serdecznie.
W przyszłym roku planuję kupić auto.
Będzie to około 9cio-10cio letni kompakt w benzynie. Budżet około 40.000 zł.
Dużo czytam i oglądam, ale im więcej czytam tym mniej wiem :?
Wytypowałem czterech kandydatów z aut które mi się podobają, są to:
- Honda Civic IX 1.8 140km
- Mazda 3 III 2.0 120km lub mocniejszy
- Seat Leon III 1.4 125 lub 150km
- Opel Astra K 1.4 122, 125 lub 140km
Wszystkie mają swoje wady i zalety.
Może mieli Państwo styczność z tymi modelami, może macie jakieś rady lub uwagi ?
LukasPL29
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Gru 2023, 17:24

miałem wiele civiców, mialem wiele mazd , technicznie są to naprawdę ostatnie dobre samochody, blacharsko mogło by być lepiej, tzn. inaczej...są na rynku lepsze auta blacharsko, dlatego trzeba pilnować przede wszystkim blachy.

opla i seata nie kupuję to się nie wypowiem, na pewno są dużo gorsze mechanicznie. Blacharsko tez jakoś szału nie ma.
Wybór należy do kupującego
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

25 Gru 2023, 22:38

Na Mazde budżet krótki, Civic też sam początek produkcji i pewnie konkretniejszy pakiet startowy
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

26 Gru 2023, 09:44

Leon całkiem dobrze się prowadzi pomimo belki z tyłu, jak zależy Ci na jeszcze lepszych właściwościach jezdnych to szukaj koniecznie wersji FR aczkolwiek trudno będzie o to z tym budzetem
Wykończenie wnętrza takie sobie, jakość materiałów kiepska, poszycia foteli potrafiły pękać już na gwarancji, ale przy 10 letnim aucie niemal pewne że fotele są obszyte na nowo lub wymienione na gwarancji na takie wolne od wad.

Silniki poprawione, generacja ea211, unikaj tylko wersji 122km bo ta nadal ma problemy z poborem oleju, reszta jest wporzadku, rozrząd na pasku z bardzo długim i trwałem wymiany, jedynie lubi cieknąć pompa wody, ale te duża szansa że była wymieniona w ramach gwarancji. Zabezp. Antykorozyjne dobre, lakier jak na obecne czasy całkiem dobry, napewno lepszy niż w japończykach.
Dobrze trzyma wartość, w dużej mierze dzięki temu że 4 generacja jest dużo mniej udana. Reszta mechaniki raczej bez wad

Civic, kiepska pozycja za kierownicą przy wzroście 182cm, dość wysoko się siedzi, Zbiornik paliwa pod fotelem, przeciętne właściwości jezdne (znacznie gorsze niż w 8 gen) blacha i lakier typowa w japończyku, największy plus to silnik, kompletnie bezawaryjny
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Gru 2023, 21:56

Obecnie jeżdżę Mazdą 3 I. Japończyków problem blachy dręczy chyba od zawsze. Moja Mazda rysuje się od samego patrzenia, ale mechanicznie to naprawdę dobre auto I jakość wykończenia jak na auto z 2005 roku jest dobra. Gdyby przełożono mechanikę i wykończenie na późniejsze modele to by mi odpowiadało. Chociaż czytałem że trzecia generacja "trojek" ma fatalnie wykończony tył, w sensie kanapę i bagażnik.
LukasPL29
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Gru 2023, 22:18

Czytałem o pozycji w Hondzie, ale ja w mojej maździe lubie siedziec wyżej nie przy podłodze, chyba najlepiej byłoby się przejechać. Do Hondy ciągnie mnie, niezawodność, fajny silnik 1.8, dużo miejsca w kabinie i bagażniku, no i Magic seats :D Lubie praktyczne rozwiązania. Zaskoczyłeś mnie tym fatalnym wykończeniem Leona, w końcu nie jest to najtańsze auto w klasie liczyłem na coś lepszego, chociaż przesiadając się z 20to letniej mazdy i tak pewnie byłby to dla mnie przeskok.
LukasPL29
Nowicjusz
 
Posty: 3