Co do 5k oprócz Megan 1 i Mazdy 323f bj?

14 Gru 2019, 17:33

Za jakiś czas będę chciał kupić samochód. Myślę nad mazdą 323f bj po 2000 roku oraz Megane 1 też po 2000. Chcę wiedzieć czy ma ktoś jakieś inne alternatywy dla tych dwóch aut. Jeśli mam odrzucić któreś z tych aut to dlaczego. Nie chcę nic z koncernu VAGA. Wymagania:
- hatchback
- benzyna + gaz
- 5 drzwi
- jak najmniejsza awaryjność
Nie musicie mi wrzucać ogłoszeń tylko same suche propozycje oraz jakby można to na co uważać. Z góry dziękuję :)
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Gru 2019, 09:09

Megane jak najbardziej tak do tego dorzucę Lagune I polift.
Mazda ok ale strasznie ją lubi ruda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Gru 2019, 19:30

Laguna akurat jest według mnie za duża trochę. To będzie moje pierwsze auto także wolałbym hatchbacka. Auto chaiałbym na jakieś 4-5 lat maksymalnie. Mazda wiem, że rdzewieje ale jakoś to chyba można przeżyć czy jest tak źle? Myślałem też nad focusem MK1 z gazem ale focusy podobno nie lubią gazu. Dużo opinii takich panuje ale są też osoby, które mówią, że wszystko gra. Mógłby się ktoś wypowiedzieć też i w tej kwestii?
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Gru 2019, 20:37

Majkelele napisał(a):Mazda wiem, że rdzewieje ale jakoś to chyba można przeżyć czy jest tak źle?


Kwestia znalezienia zdrowego egzemplarza i później dbanie o niego.

Co do gazu w Fordzie to ile ludzi tyle opinii ale jak montujący instalacje miał trochę oliwy w głowie to zrobił to z sensem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Gru 2019, 21:53

Nissan Almera 1.5
Daewoo Lanos 1.5
Ford Focus MK1 1.6
Citroen Xsara 1.6
Honda Civic VI 1.4
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Gru 2019, 16:23

Almera ma chyba trochę problemów z elektryką z tego co czytałem i się trochę tego boję. A Civic VI nie ma 5 drzwi w hatchbacku. Lanos i xsara mnie zbytnio nie przekonuje.
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Gru 2019, 16:32

Tu masz 5 drzwi w Civicu np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Almera ma problemy z elektryką, ale myślę, że i tak warto ją rozważyć. Ma bardzo dobry stosunek ceny do rocznika. Megane I też może mieć problemy z elektryką, zwłaszcza jeśli była druciarsko naprawiana. To jest ogólnie największy problem tanich aut - druciarstwo, tanie patenty itp.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Gru 2019, 17:31

Ciekawą opcją będzie Peugeot 306,blacha ocynk,w nowszych modelach nawet dobre wyposażenie i w tym budżecie można znaleść zadbaną sztukę tylko niestety mało tego na rynku..
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Gru 2019, 20:09

Zadnego vaga nie chce a Meganke rozwaza :) tyle klopotow co ja z tym autem mialem przez 6 miesiecy to w vagach nawet w 1/20 nie mialemn w ciagu 4 letniego uzytkowania 1.6 MPI i rok uzytkowania 2.0TSI
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Gru 2019, 14:18

Ossy napisał(a):Tu masz 5 drzwi w Civicu np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... CJk9m.html


Ale to jest sedan, a ja myślę nad hatchbackiem
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

22 Gru 2019, 14:25

Barol napisał(a):Ciekawą opcją będzie Peugeot 306,blacha ocynk,w nowszych modelach nawet dobre wyposażenie i w tym budżecie można znaleść zadbaną sztukę tylko niestety mało tego na rynku..

Czegoś takiego nie rozważałem. Z zewnątrz wygląda normalnie i w środku najgorzej nie jest. Rozważę tą opcję :ok:
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

22 Gru 2019, 14:32

Raziel11 napisał(a):Zadnego vaga nie chce a Meganke rozwaza tyle klopotow co ja z tym autem mialem przez 6 miesiecy to w vagach nawet w 1/20 nie mialemn w ciagu 4 letniego uzytkowania 1.6 MPI i rok uzytkowania 2.0TSI

Co takiego się działo? Gdyby chodziło o megane 2 to nawet bym nie pytał ale o 1. Wydaje mi się, że tam nie ma jeszcze takich rzeczy, które mogłyby się psuć na potęgę. Wiadomo wszystko zależy od egzemplarza i od tego jak poprzedni właściciel dbał. Szwagier ma już 3 renówkę także uważam, że gdyby coś było nie tak, przesiadłby się do innej marki.
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

22 Gru 2019, 15:37

Majkelele napisał(a):Ale to jest sedan, a ja myślę nad hatchbackiem


To nie jest sedan,to liftback czyli blisko hatchbacka..

Majkelele napisał(a):Wiadomo wszystko zależy od egzemplarza i od tego jak poprzedni właściciel dbał.


Dokładnie.. na forum mamy jedną osobę która ma Megane I poliftową (sam nawet mu podrzuciłem link do ogłoszenia) i wiem że jest mega zadowolona z zakupu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Gru 2019, 08:36

Barol napisał(a):To nie jest sedan,to liftback czyli blisko hatchbacka..
a okkk. Wyglądał na sedana. Dzięki wielkie i wesołych świąt wszystkim
Majkelele
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Gru 2019, 13:10

Raziel na podstawie jednego gruza który uchodzi za awaryjny wrzucił do tego samego wora wszystkie francuzy....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4