Co może mi grozić, jeśli driftowałem na parkingu marketu?

08 Gru 2012, 22:03

Witam , mam pytanie ,co może mi grozić, jeśli driftowałem na parkingu marketu i jak wyjeżdżałem to ochrona spisała moje numery rejestracyjne?
Czy mogą podać mnie na policję ? i czy mogę dostać mandat ? jeśli tak to w jakiej wysokości ?
(nie dostałem ani 1 ostrzeżenia od ochrony sklepu)
kolo1993
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 11 2011
Auto: Peugeot

08 Gru 2012, 22:25

Co ci zrobią? Nic ci nie powiedzieli. Ja bym to olał. Jak nie ma kamer to możesz się wyprzeć. Skąd wiesz, że spisali numery?
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

08 Gru 2012, 22:43

bo jak miałem zamiar skończyć driftować i wyjeżdżałem to widzialem jak w moja stronę idzie ochroniarz , przejechałem obok niego , a ten sie odwrócił i ewidentnie na kartke spisał moje numery .
kolo1993
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 11 2011
Auto: Peugeot

09 Gru 2012, 10:54

Spisał, żeby Cię przypilnować jak przyjedziesz następnym razem...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

17 Gru 2012, 23:22

Jeżeli chodzi o to, co ci mogą zrobić - zależy czy były kamery, ale to też niekoniecznie. Jak kamery były, to możesz ( ale nie musisz ) spodziewać się policji, nawet bez względu na to, jakie znaki były przy wjeździe na parking - art. 1 pkt 2 PRD. Jeżeli kamer nie było, przyjedzie policja, zaproponuje ci mandacik z wyżej wymienionego artykułu, możesz nie przyjąć. Świadkami w sądzie mogą być ochroniarze. Parkingi przy marketach to teren prywatny, należący do właściciela marketu. On też wynajmuje firmy ochraniarskie odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek obiektu. Ty ten porządek i bezpieczeństwo naruszyłeś i może być tak, że ochrona zgłosiła to policji. A wtedy kłopoty. A jeżeli na wjeździe na ten parking był znak, że to np. strefa ruchu, strefa zamieszkania to tym bardziej kłopocik...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Gru 2012, 18:04

To jest jakiś przepis zabraniający driftowania?
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

19 Gru 2012, 12:17

Nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie. To przecież niska szkodliwość społeczna czynu. Choć przy następnym wjeździe na parking możesz mieć kłopoty ze strony ochroniarz...
emilie
Początkujący
 
Posty: 96
Auto: Audi Q7

22 Gru 2012, 22:12

Zakazu driftowania nie ma...Ale jeżeli robisz to na swoim podwórku, to ok, ale jakbyś robił to na podwórku sąsiada? Raczej nie byłby zadowolony. Albo jakbyś ty miał sklep i parking i ktoś by przyjechał podriftować? Byłbyś zadowolony?
Oprócz tego sprawa z ochroną jest nieco inna - odpowiadają oni za parking również pod względem bezpieczeństwa - jak się coś stanie, to oni są odpowiedzialni. I tak też później jest w razie jakiegoś wypadku - zawsze pierwsze pytanie to " a gdzie byli ludzie odpowiedzialni za parking?"...
Więc się. nie dziw, że ochrona zareagowała na wyczyny kolegi :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sty 2013, 09:26

Parking nadal jest miejscem prywatnym czy już to zmienili?
jacus19
Początkujący
 
Posty: 133
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001

22 Sty 2013, 11:43

Raczej nic Ci nie zrobią, jak od razu nie wezwali policji to później jest wiele papierkowej roboty więc by im się nie chciało :)
mariczka
Nowicjusz
 
Posty: 2
Auto: Audi A6

22 Sty 2013, 16:34

nic Ci nie mogą zrobić na parkingu sklepu, bo to teren zarządcy i policja nie ma tam jurysdykcji - dopiero jak spowodujesz wypadek, czy jakąś szkodę to mogą Cię pociągnąć do odpowiedzialności.
Nawet za cofanie na jednokierunkowej nic Ci nie zrobią, ani za parkowanie na miejscu dla inwalidów. Tak więc nie masz się czego obawiać, jak nic nie narozrabiałeś.
Koleś Cię spisał pewnie dlatego, żeby w razie czego mieć winnego - jakbyś coś rozwalić, żeby nie było, że nie dopilnował.
lufix
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 14 11 2008
Auto: Golf II
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1988