Co sądzicie o nowym Fordzi Ka ?

Nowy Ford Ka - warty swojej ceny?

tak
6
50%
nie
6
50%
Razem głosów : 12

15 Lut 2009, 02:20

Mam pytanie czy warto kupić nowego forda ka bo właśnie się zastanawiam czy to zrobić dla żony. Małe, mało pali fajnie wygląda jeśli porównamy z ka I i to zdecydowanie. No i przedewszystkim cena jest bardzo przystepna wersja podstawowa nie przekracza 30 tyś.
Będę wdzieczyny za jakieś info i jak coś źle zrobiłem to od razu sory bo to mój pierwszy post na tym forum :)
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa

20 Lut 2009, 09:10

Ciężko ocenić ten samochód, bo jest za krótko na rynku, ale jeśli chcesz się czegoś więcej o nim dowiedzieć, to kup MOTOR tam jest porównany z Fiatem 500.
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

23 Lut 2009, 18:34

I właśnie dlatego pytałem ale miałem nadzieję że jednak ktoś się wypowie jako właściciel i nadal mam nadzieję bo już w przyszłym tygodniu muszę się decydować.
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa

23 Lut 2009, 19:17

Kiedys w recenzji Motora jesiennego przeczytałem,ze dzieki temu autu stalismy sie druga Japonią,wzorowa jakosc spasowania materialow we wnetrzu,swietne fotele,swietna ergonomia kokpitu oraz ponadprzecietna przestronnosc,napisali ze to glowny kandydat na Hit!Ford dal do pieca tym samochodem,konkurencji chyba uginaja sie kolana,ja od siebie moge dodac ,że ze wszystkich maluchów Ford Ka mnie podoba sie najbardziej,podoba mi sie w nim wszystko! Motor i Autoswiat nigdy nie piszą bzdur!Samochodzik według mnie jest :shock: cudny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lut 2009, 10:42

ja moge ci tylko powiedzieć o lampach bo je robiłem do tego auta :D
sibi26
Początkujący
 
Posty: 69

24 Lut 2009, 11:41

Sibi to ci powiem Szacunek dla Was nie za ten samochod,bo to nalezy się Fordowi ale za jakosc,rzetelnosc .Wałesa kiedys wcisnal kita ,że zrobi z Polski druga Japonie :lol: :lol: :lol: Tym Fordem doscigneliscie w tych Tychach Japonczyków,wszystkich zadziwia tak prfekcyjne podejscie do rzeczy.Japończycy w tej chwili produkuja najlepsze samochody na swiecie ale wy tam w tych Tychach odwalacie kawal dobrej roboty podobnie jak Czesi!Ford Ka?To jest wsrod maluchow to :shock: !Pozdrawiam.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lut 2009, 15:00

No nareszcie coś konkretnego o Ka wyczytałem i widzę że jednak dobre auto z czego się cieszę. Zresztą w tym przypadku po waszych opiniach śmiem sądzić że cena idzie w parze z jakością.
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa

24 Lut 2009, 15:30

Mylisz się jakosc przerasta cene! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lut 2009, 17:01

No to chyba jestem zdecydowany dzięki za wszystko a tak na marginesie to salon forda mam 10min drogi od domu :) dzisiaj jeszcze się przejadę pooglądać nową zabaweczkę :)
pozdrawiam
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa

26 Lut 2009, 10:04

No jak tam jazda.
Zgaduje, że zakochałeś się w tym wozie :P :P
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

26 Lut 2009, 23:53

no ba pewnie że tak zarówno w nowym Ka jak i nowym fieście bo są świetne a stylistyka to jest coś co do mnie trafiło. A porównywać i przypominać chyba nie muszę jak wyglądały poprzednie wersje tych modeli.
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa

28 Lut 2009, 09:28

No właśnie, Ford wprowadził nową poltykę stylistyczną, która mnie urzekła od pierwszego zobaczenia...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

28 Lut 2009, 23:57

Ja z kolei pracuje na linii montażu na Fiacie w Tychach i codziennie mam okazje napatrzeć się i na 500 i na te nowe Fordy. Jeśli chodzi o mój gust to bardziej podoba mi sie 500 stylistyką przypomina mi mini-coopera i naszego poczciwego maluszka :D W środku jest bardzo ładnie, wszystkie części tapicerki, deski rozdzielczej i zegarów łaczą sie w jedną świetną całość.
Autko zostało zaprojektowane w czasach wygórowanych cen paliwa to też niskie spalanie jest na plus dla tego samochodu. I niech was nie zwiodą male pojemności silników, to autko ma kopa!

Ford Ka stylistycznie aż tak mi sie nie podoba, przód fajny, ale ten tyłek siakiś taki... nie wiem. Natomiast w 70-80% jest zbudowany na podzespołach 500. W środku równie fajnie. Ale czy to będzie samochód na miare hitu? Zobaczymy.

Dodam tylko jeszcze, że chodzą słuchy o podjęciu produkcji Fiata Pandy II, ale ile w tym prawdy również - zobaczymy :wink:
kRopa
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Miejscowość: nibylandia

01 Mar 2009, 04:22

Może się przyda

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Cu_uz9NWR3c[/youtube]
Piotr18
Nowicjusz
 
Posty: 35

01 Mar 2009, 21:09

mimo wszystko mi nie pasuje za to przód fiata 500 taki w dawnym stylu co chyba raczej nie na dzisiejsze czasy jest według mnie. Ford ka jednak ma coś w sobie i mimo wszystko on jest moim ulubieńcem na ten rok. A co do filmu to już sobie go zgrałem:)
dzięki
naoko
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa