Co to za felgi?

01 Lis 2013, 20:55

Witajcie,

Na początek pytanie... Czy jest ktoś w stanie rozszyfrować co to za alufelgi widnieją na tym cudzie techniki?
Zdjęcie

Druga sprawa, może macie jakieś propozycje na felgi do Volvo S60 '05? Czas stare wymienić, a wybór taki, że głowa puchnie. Może chociaż gdybyście mogli podzielić się firmami, które warto brać pod uwagę, lub które omijać, bo w temacie jestem kompletnie zielony.

Dziękuję!
Pozdrowienia
MusiCity
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4
Paliwo: Benzyna

02 Lis 2013, 12:02

Coś podobnego..
Zdjęcie
Zdjęcie

Trzeba by policzyć szprychy, ale to nie dla mnie.. :lol:
MusiCity napisał(a):podzielić się firmami, które warto brać pod uwagę

Najlepiej kupić oryginalne, wtedy nie ma problemu z otworem centrującym ani rozstawem śrub..
A jaki model Ci się podoba ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

03 Lis 2013, 10:50

Witaj,

Dziękuję za propozycje i odpowiedź :)
Co mi się podoba? Podobają mi się dokładnie takie modele, czyli dużo szprych/łopatek. Mam Volvo S60 i według mnie jeśli chciałbym zmienić z oryginalnych to właśnie na tego typu (na pewno nie koloru ciemnego, bo mam czarne auto).
Problem w tym, że naprawdę jestem kompletnie zielony w zakresie mocowań i nie mam pojęcia na co i jak mam patrzeć, żeby pasowały ;-)
Widziałem jakiś tam serwis z felgami, gdzie mogę sobie przymierzyć i niby sporo jest tego co pasuje, ale czy chciałbym bez konsultacji ze specjalistami brać to wątpię ;-)

Co do oryginalnych, aktualne są w stanie opłakanym (powietrze mi z opon schodzi notorycznie), a swoją drogą... kompletnie mi się nie podobają ;-)

Pozdrowienia
MusiCity
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4
Paliwo: Benzyna

03 Lis 2013, 10:56

MusiCity napisał(a):Co do oryginalnych


Mam na mysli zakup - oryginały najlepiej pasują.. Nie chodzi mi o te co masz założone..
Poszukaj na necie jaki rozstaw śrub jest w twoim volvo, jaki otwór centrujący..
Felgi uniwersalne ENZO czy AEZ mają duże otwory i będziesz musiał dokupić pierścienie..

[link do oferty na Allegro wygasł]
Coś takiego - dla przykładu.. Nie wiem czy chcesz 17"..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

05 Lis 2013, 21:23

silvo44 napisał(a):
MusiCity napisał(a):Co do oryginalnych


Mam na mysli zakup - oryginały najlepiej pasują.. Nie chodzi mi o te co masz założone..
Poszukaj na necie jaki rozstaw śrub jest w twoim volvo, jaki otwór centrujący..
Felgi uniwersalne ENZO czy AEZ mają duże otwory i będziesz musiał dokupić pierścienie..

[link do oferty na Allegro wygasł]
Coś takiego - dla przykładu.. Nie wiem czy chcesz 17"..


Witaj,

Felgi z linku, który przesłałeś... no zdecydowanie nie w moim guście ;-)
A propos mojego S60 '05, najczęściej mogę znaleźć opinie, że rozmiary to6,5x16 5x108 43, choć od razu przyznaję, że kompletnie nic mi to nie mówi ;)
MusiCity
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4
Paliwo: Benzyna

06 Lis 2013, 09:20

MusiCity napisał(a): rozmiary to6,5x16 5x108 43

Szkoda, że Ci to nic nie mówi - kliknij sobie w "ROZMIARY KÓŁ" na górze strony to się więcej dowiesz..
A TUTAJ ">TUTAJ masz wszystkie napisy na oponie..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach?
    Nowoczesne systemy multimedialne, klimatyzacja schładzająca wnętrze w sekundy czy ciekawy design sprawiają, że kochamy nowoczesne samochody, ale to niespotykany dotąd poziom oferowanego przez auta bezpieczeństwa imponuje ...

06 Lis 2013, 09:33

silvo44 napisał(a):
MusiCity napisał(a): rozmiary to6,5x16 5x108 43

Szkoda, że Ci to nic nie mówi - kliknij sobie w "ROZMIARY KÓŁ" na górze strony to się więcej dowiesz..
A TUTAJ ">TUTAJ masz wszystkie napisy na oponie..


By było jasne.. To nie jest tak, że nie mówi, bo za leniwy jestem by czytać. Raczej po prostu za ciemny jestem by to zrozumieć ;-) Zanim odezwałem się w Waszym temacie przejrzałem dokładnie zarówno Wasze forum jak i Volvo forum.

W kwestii linku: Widziałem go, jednak może znów wychodzi tu niewiedza, ale nie widzę, bym miał tam informacje o ewentualnym rozstawie śrub ;-)
MusiCity
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4
Paliwo: Benzyna