Co wybrać 24-28tys

28 Sty 2020, 10:49

Witam,
Sprzedałem superba II 2.0tdi DSG 170km 2013r.
Superba sprzedałem za 40 tys niestety jestem zmuszony kupić coś tańszego w przedziale cenowym 24-28tys. Może jesteście mi w stanie podpowiedzieć co kupić myślałem o jakimś mondeo Mk IV 1.6 TDCi lub 2.0 ewentualnie jakieś toyota Avensis. Sam nie wiem zależy mi na czymś ekonomiczny i tanim tak jak skoda w utrzymaniu. Roczny przebieg około 25-30 tys.
Dziękuję z góry z wszelkie podpowiedzi.
patrq
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 05 05 2006
Auto: Nie mam

28 Sty 2020, 11:00

patrq napisał(a):Roczny przebieg około 25-30 tys.
Rozumiem, że te przebiegi to w większości trasy?
patrq napisał(a):myślałem o jakimś mondeo Mk IV 1.6 TDCi lub 2.0 ewentualnie jakieś toyota Avensis
Avensis nie je drogi w utrzymaniu ale jest za to drogi w zakupie i w przedziale który masz musiałbyś celować w model T25 czyli przed 2009 rokiem lub może udało by Ci się znaleźć już T27 z 2009 roku w dieslu bo benzyny są droższe w zakupie. Moim zdaniem Avensis to lepszy wybór od Mondeo a przy takich przebiegach powinien Ci się sprawdzić diesel np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ma dosyć niski przebieg ja na ten rocznik.

Jeździsz sam? Bo może warto by było pomyśleć nad samochodem o segment niżej ale za to nowszym.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Sty 2020, 11:16

Jeżdżę z żoną plus 2 letnie dziecko, szczerze mówiąc sam nie wiem w co celować jak oglądam ofert, dlatego napisałem na forum żeby ktoś mi coś podpowiedział. Skupiłem się na mondeo z tego powodu że w środku dosyć spoko wygląda wcześniejszy superb był w wersji laurin klement dość fajnie wyposażony i dlatego najbardziej moją uwagę przykuwa mondeo w tej cenie. Liczę na jakieś porady ewentualnie propozycje. Szczerze mówiąc zawsze jeździłem dieslami i byłem zadowolony także nawet nie wiem czy coś w tej kwocie jest chodzi o benzynę jest w miarę warte uwagi.
patrq
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 05 05 2006
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...