Co wybrać Audi A6 C6 czy A4 B8?

22 Sty 2020, 21:01

Cześć wszywszystkim w najbliższym czasie zamierzam kupić Audi a4b8 lub a6c6. Na pewno obydwa modele były by z silnikiem diesla i skrzynią manualną, a4 2.0 lub 2.7 natomiast a6 2.7 lub 3.0. Wiem że do 2.7 i 3.0 jest drogi rozrząd ale jeśli zrobię to raz będę cieszył się bezawaryjnym silnikiem? A4 jest rocznikowo młodsza natomiast a6 jest większa i według mnie ma też coś w sobie. Jak wygląda późniejszy koszt utrzymania tych samochodów, który był by lepszym wyborem ? Zastanawiam się też nad wersją z quattro czy serwis koszt utrzymania takiego samochodu jest w późniejszym czasie dużo większy niż zwykłej ośki?
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15

22 Sty 2020, 21:28

Jest drogo.
Silnik to nie tylko rozrząd.
Jaki masz na to budżet?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Sty 2020, 22:14

Tak wiem, że nie tylko rozrząd. Jest masa innych podzespołów, które być może będzie trzeba wymienić z tym się liczę, ale konkretnie chodzi mi tylko o a4b8 i a6c6, które z nich bedzie lepszym wyborem i niechodzi mi tu o wygląd, bo te 2 wersje mi sie podobają. Tylko o późniejsze koszty wymian, eksploatacjo, napraw auta. 35tyś
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Sty 2020, 01:43

Kolego,nie ulegaj magii Audi,obydwa modele wymienione ,to takie se,ocena dostateczna,niewspólmiernie wysoka cena do wieku ,drogi serwis,są auta jeszcze gorsze co prawda,np.Mercedes W211,w segmencie A6 C6 praktycznie wszystkie niemieckie dziadostwo wypada blado,dziadostwo gdyż trafić na egzemplarz z nie cofniętym przebiegiem to cud,łatwiej chodzić po wodzie.Konkurent tego A4 Alfa Romeo 159 wypada tak samo a połowę tańsza np.Po prostu ceny AUDI to nieporozumienie w stosunku do stanu aut.Najlepsze auta w tym segmencie oferuje Honda.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Sty 2020, 06:58

Zdaje sobie z tego sprawę, że serwis a4 i a6 może być kosztowny. Jednak oczekuje odpowiedzi na swoje pytania postawione wyżej, inne marki raczej mnie nie interesują.
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Sty 2020, 10:41

A co sądzicie o wersji a4 b7 czy była by ona lepszym wyborem. Wtedy bym szukał wersji z ostatnich lat produkcji w s line i Full opcją.
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jaki silnik wybrać w Toyota Yaris I?
    Po tym jak trafił na rynek był samochodem chętnie wybieranym przez kierowców ze względu na ponad przeciętną niezawodność. Zastąpił on wcześniej produkowany model Starlet. Yaris pierwszej generacji był produkowany w ...

23 Sty 2020, 11:51

A skąd my mamy wiedzieć co dla Ciebie jest lepszym wyborem? Napisałeś temat pt. "chce ałdi z dieslem, nic innego, co kupić żeby się nie psuło". Może masz zamiar tym jeździć w terenie, wtedy żaden się nie nadaje. Może chcesz robić trasy po 2000km, wtedy "lepszym" wyborem jest a6. A może chcesz się kręcić wokół komina? W takim przypadku, jeśli już musi być audi to rozsądniejszym wyborem byłoby A4. A na koniec a4b7 w full opcji z końca produkcji czyli ponad 30k za piętnastoletnie auto tylko dlatego "bo to audi"? Quattro to kilka potencjalnych części do wymiany, wyższa masa auta, gorsze przyspieszenie i wyższe spalanie. Jeśli mieszkasz w górach i masz zaspy przed domem to spoko, inaczej nie ma sensu.
Nikt Ci nie napisze co się zepsuje i ile będzie kosztowało bo to zależy od konkretnego egzemplarza. A że w pl ludzie kupią każdego szrota ze względu na cztery zera na masce a później gruzują go jeszcze bardziej bo nie stać ich na normalny serwis. Jedz do pierwszego lepszego mechanika i zapytaj przy jakich autach słyszy najczęściej "a czy nie da się taniej?".
Niedawno na forum "wrócił" użytkownik, który przed rokiem kupił sobie c6 tylko że z benzyniakiem 3.2. Kupił za 30, przez rok włożył kolejne 30. I wiesz co? Nic nadzwyczajnego
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Sty 2020, 12:18

Invi napisał(a):Quattro to kilka potencjalnych części do wymiany


Jakich? Już nie przesadzajmy, że torsen psuje się od samego patrzenia. Akurat jego awaryjność w porównaniu do 4x4 innych producentów jest bardzo niska.

Invi napisał(a):Jeśli mieszkasz w górach i masz zaspy przed domem to spoko, inaczej nie ma sensu.


a4/a6 z Q mają jeszcze dużą zaletę w postaci prowadzenia. Przez ciężki silnik wzdłużny wiszący na zderzaku te auta w ośce prowadzą się jak wóz z węglem. Z Q jest sporo lepiej.
fcgetin
Początkujący
 
Posty: 193

23 Sty 2020, 12:19

Nie pytam się "was" co będzie lepsze dla moich potrzeb, tylko o to, które auto było by po prostu lepsze pod względem użytkownika i awaryjności. Więc nie rozumiem Twoich wywodów. To, że utrzymanie auta kosztuje to wiem i nie zamierzam na tym oszczędzać. A jeśli mówisz o 4 zerach to wybacz ale wolę 4 zera i przynajmniej przy wymianie zawieszenia czy innych części nie będę musiał się nie denerwować, że większość śrub się urywa nie chce się odkręcić albo jakiś czujnik jest tak umiejscowiony iż trzeba pół auta rozebrać...
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Sty 2020, 12:29

To jak jesteś zdecydowany na audi to najlepsze pod względem awaryjnosci i kosztów będzie a4 b8 2.0tdi. W a6 c6 będzie drożej, a o ile to raczej nikt Ci nie powie bo nie wiadomo co się posypie.
fcgetin
Początkujący
 
Posty: 193

23 Sty 2020, 12:42

A co z silnikiem 2.0 143km czy 170km czy obydwie jednostki są w miarę trwałe?
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Sty 2020, 13:24

Danio1224 napisał(a):A jeśli mówisz o 4 zerach to wybacz ale wolę 4 zera i przynajmniej przy wymianie zawieszenia czy innych części nie będę musiał się nie denerwować, że większość śrub się urywa nie chce się odkręcić albo jakiś czujnik jest tak umiejscowiony iż trzeba pół auta rozebrać...

Teraz to walnąłeś i to w 10ne :D
I to jest właśnie klient "ałdi" . Chłopie jak jest tak prosto to bierz 3,0tdi będzie fajna jazda i tyle :ok: 3,0 tdi w a6c6 fajnie jedzie, dobrze się prowadzi, jest dosyć oszczędny a koszty serwisu jak koszty serwisu... chyba ludzie majętni jeżdżący autami premium nie maglują ciągle wydatków na naprawy zresztą które są proste i łatwe :naughty: .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Sty 2020, 13:38

fcgetin napisał(a):
Jakich? Już nie przesadzajmy, że torsen psuje się od samego patrzenia. Akurat jego awaryjność w porównaniu do 4x4 innych producentów jest bardzo niska.


Co kogo obchodzi torsen u innego producenta skoro mowa o fwd vs awd u konkretnego producenta w dwóch konkretnych modelach.

Danio1224 napisał(a): i przynajmniej przy wymianie zawieszenia czy innych części nie będę musiał się nie denerwować, że większość śrub się urywa nie chce się odkręcić albo jakiś czujnik jest tak umiejscowiony iż trzeba pół auta rozebrać...


W sumie ten alu wielowahacz będzie często rozkręcany więc śruby nie dadzą rady zardzewieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Danio1224 napisał(a):Nie pytam się "was" co będzie lepsze dla moich potrzeb, tylko o to, które auto było by po prostu lepsze pod względem użytkownika i awaryjności.


Czekaj, czekaj. A przypadkiem nie "lepsze dla użytkownika" będzie auto, które lepiej wpisuje się w jego potrzeby?

Dobra, kończę, nie ma sensu nikogo uświadamiać, kup aldi i jeździj prestiżowo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Sty 2020, 14:04

Invi napisał(a):W sumie ten alu wielowahacz będzie często rozkręcany więc śruby nie dadzą rady zardzewieć

Jeśli wlozysz tam byle co to i owszem, kolega w a4 b8 ma najechane 320tys i zawieszenie w pelni oryginalne, jak zajdzie potrzeba to wymieni na nowe oryginalne czesci i nikt nie bedzie tych srub odkrecal przez kolejnych 10 lat
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sty 2020, 14:21

Nikt tu nie mówi, że są proste i łatwe tylko według mnie są zastosowane lepsze materiały, i wszystko jest bardziej przemyślane. I nie krytykuje wszystkich innych marek. Zadałem pytanie na, które liczyłem, że będziecie udzielać w miarę sensownych odpowiedzi nie tylko dla mnie ale i dla innych użytkowników, ponieważ w Internecie jest wiele takich tematów gdzie ludzie zadawają takie pytania, ale sensownych odpowiedzi brak.
Za takie wywody dziękuję.
Danio1224
Nowicjusz
 
Posty: 15