Co wybrac BMW e46 czy Audi a4 lub a6 ?

Co wybrac BMW e46 czy Audi a4 lub a6 ?

04 Lis 2008, 15:15

Witam zamierzam zmienić auto jednak mam pewien dylemat nie mam pojęcia co wybrać mam 3 opcje do wyboru i prosiłbym o jakąś pomoc, sugestie i rady najlepiej na własnych doświadczeniach :P pewnie ktoś z was posiada któreś z tych aut. Więc tak...

Pierwszy samochód to Audi a4 rocznik 2000 do 2002 silnik 1.9TDI 130KM lub 1.8 T z myślą przerobienia na gaz chociaż słyszałem że benzyniaka z turbiną nie bardzo się przerabia na gaz.

Następnym samochodem jest również Audi z tym że model a6 ten sam rocznik 2000 do 2002 i ten sam silnik. Z tym że tutaj interesowała by mnie raczej opcja avant tylko zastanawiam się czy te 130KM uciągnie te półtorej tony ?

Trzecim samochodem jest BMW serii 3 konkretniej e46 320D z silnikiem 150Konnym po liftingu wersja czyli rok okolo 2001 do 2002

Co byscie mi polecili ?
Gibons
Nowicjusz

Re: Co wybrac BMW e46 czy Audi a4 lub a6 ?

04 Lis 2008, 21:02

Kiedyś miałem podobne pytanie! Niestety nikt nie potrafił się ustosunkować do podanych marek. Moim zdaniem najładniejsze z nich to audi a4, potem audi a6 i na końcu BMW E46. Jeżeli chodzi o jakość wykonania wnętrza to też wygrywa marka audi. Jeżeli chodzi o właściwości jezdne, układ kierowniczy, hamulce to wygrywa BMW.
mistrz27
Początkujący

04 Lis 2008, 22:43

A jeżeli chodzi o spalanie ? i powiedzmy ceny części zamiennych ? jaka jest różnica między audi a bmw powiedzmy np amortyzatory, klocki hamulcowe, tarcze itp
Gibons
Nowicjusz

05 Lis 2008, 17:34

Bmw jest najdroższe(pod względem części) i chyba nie najlepsze pod względem spalania i wykończenia.Ja poleciłbym ci A6 bo jazda nim jest najbardziej komfortowa.Znajomy ma A6 kombi 1999r i 110km jeździłem i to o troszkę za mało, ale 130 km według mnie już wystarczy.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

05 Lis 2008, 18:32

Jeżeli chodzi o spalanie to wygrywają oba audi. Silniki vw/audi palą niewiele ale mają niezłą dynamikę. Bmw będzie paliło trochę więcej(motot 150km). Wykończenie w bmw 3 to cacuszko, dla mnie ideał. Ma napęd na tył więc zimą na lodzie może być różnie - zależy od kierowcy. Ilość miejsca w BMW i w audi a4 podobna(mizerna) w A6 jest o wiele więcej przestrzeni. O ile się nie mylę w bmw przypada po 3 wahacze na każde koło a ich ceny są wysokie. W audi a4 z przodu drogie zawieszenie(6 wahaczy) z tyłu belka wleczona, bezobsługowa- czasem trzeba wymienić amorki i sprężyny. W A6 skomplikowane zawieszenie z przodu i z tyłu. Gaz do 1.8T to nienajlepszy pomysł a silniki bmw z commonrail są drogie w serwisie jak się coś spieprzy(wtrysk). Wizualnie bmw dla mnie przoduje(to kwestia gustu). A6 wygląda jak baryła a a4 jest optymalna. Ja bym brał Bmw bo nie ukrywam, że lubię markę ale tylko w benzynie. Nowoczesny diesel to spore ryzyko, chyba że bardzo długo jeździsz. W audikach możesz też trafić na świetny 4x4 ale zwększa spalanie i pogarsza osiągi jednak w zimie jest pierwsza klasa. Smigam czasem modelem 1.8 z 1999 bez T. z pernamentnym 4x4 i w górach lub na lodzie jednonapędówki odpadają. Fajna sprawa.
prowokator
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

06 Lis 2008, 13:30

Moim zdaniem BMW e46 dlatego ze ma najwieksza moc z tych wszystkich no i to co duzo osub lubi , naped na tyl :)
Grzes
Nowicjusz

Miejscowość: Łomża
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...
    Światowy rekord SKODY Citigo CNG! Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light