Co wybrać do 9tyś: Rover 200 Seat Ibiza BMW E36 Compakt

27 Lis 2010, 13:29

Witam serdecznie!
Ostatnio postanowiłem rozpocząć działania związane ze zmianą samochodu. Moje obecne autko to Yugo Koral z 92 roku. Ale juz niestety zaczyna mi sie rozpadać na zakrętach wiec musze kupić coś nowego.
-Chciałbym mieć autko niezbyt duze, do poruszania sie po mieście ale też poza nim.
-Nie musi być jakoś oszczędny silnik. Ale dobrze by było żeby byl dosyć mocny bo często jeżdżę na trasie.
-Dobrze by było żeby też jakoś wyglądał...
- CENA do 9000 złotych.

No i tutaj w głowie pojawiły mi sie takie pomysły:

a) Rover 200 :
Podoba mi się wygląd. Są opcje z mocniejszymi silnikami. Jest nieduże. Przez 2 miesiace jeździłem roverem 45 i bylo świetne ! Ale niestety to Rover wiec sprawa części do niego to nie jest kwestia wyjscia po bułki do sklepu...

b) Seat Ibiza
Nie są drogie. Gdzieś słyszałem że są złotym środkiem cena/moc/wygląd/dynamika.

c) BMW e36 Compakt.
Z BMW podobają mi sie tylko Compakty bo nie lubie aut dużych. No ale to jest w końcu BMW mocne silniki i świetny wygląd. No ale niestety też jest niepewność przy zakupie...

No i prosze o pomoc i opinie. Jeżeli macie jakieś inne propozycje to jestem na nie otwarty.
mazur_alf
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Wawa/Radom

27 Lis 2010, 13:35

Rover - egzotyk, problem z częściami. Ibiza nie podejdzie na trasę. E36 compact z motorem 1.8 140km będzie dość żwawy. Auto jest wygodne, ma w pełni niezależne zawieszenie z przodu i z tyłu (niespotykane w tej klasie - w tatmych czasach). Jak poszukasz to i klima, elektryka będzie. Compacty rzadko są wybierane przez "trudną młodzież", więc łatwiej o zadbany niebity egzemplarz.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Lis 2010, 17:00

Problem z częściami do Rovera? Mit! Tymbardziej, że mieszkasz w Wawie lub Radomiu. W dużych miastach nie będziesz miał problemu z dostępem do części. Poza tym od czego są sklepy internetowe w razie czego?
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Kielce

27 Lis 2010, 17:06

Bmw co jedynie kolego rover tez mowie problemy z czesciami
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny
 
Posty: 265
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mercedes ML w163
Silnik: 2.7 CDI
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

27 Lis 2010, 17:21

ja bym był za ibiza może honda civic 6?to bmw tez nie glupie
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

27 Lis 2010, 17:35

Też doradzam ci BMW,
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo