Cordoba problem ze startem silnika

08 Lut 2012, 18:18

Witajcie,

Mam problem z cordobą. Opisywałem problem w dziale "silnik" ale może to być problem z elektryką.

Kupiłem kilka dni temu cordobę 1999r. 1,4 benzyna 60KM (bez gazu). Przez pierwszy dzień po zakupie było ok. Natomiast wieczorem jak próbowałem uruchomić silnik to zamiast startować tylko klikał. Po przekręceniu stacyjki do końca słyszałem pojedyncze "klapnięcie". Zaprowadziłem do elektromechanika. Poinformował mnie, że mam kiepski akumulator, ale ten był nowy i jak zamontowaliśmy inny, to było to samo. Wymontował rozrusznik i powiedział, że wymienił mi elektromagnes i stojan, a reszta była w porządku. Następnego dnia rano było to samo, zaciągnąłem auto jeszcze raz i tam zaczął kręcić, chociaż ledwo. Tak jakby aku był słaby, ale znów włożyliśmy inny, naładowany i było to samo. Ledwo kręcił jakby coś blokowało rozrusznik. Po około godzince w warsztacie odpalił normalnie, ale jak tylko wyjechałem to zauważyłem, że jak go zgaszę i postoi 15 minut to ma problem ze startem. Rozrusznik zakręci raz silnikiem, na ułamek sekundy zatrzyma się po czym zacznie kręcić normalnie. Jak postoi dłużej, to zaczyna znów klikać i nie startuje. Gdyby to był bendiks, to pewnie ten elektromechanik zauważyłby uszkodzenie.

Pytanie jest takie. Co jeszcze może powodować ten głupi problem? Słyszałem też o kostce przy stacyjce. Tylko czy ona może powodować takie "obciążenie", że rozrusznik mimo sprawnego akumulatora nie chce startować lub startuje z oporem?


Będę wdzięczny za odpowiedzi. Bo zaczynam tracić nadzieję i pomysły :/
pozdrawiam :)
uszwar
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Seat Cordoba Vario, 1.4 60KM

09 Lut 2012, 08:55

Niestety nie pamiętam jaki jest tam typ rozrusznika, ale możliwe, że jezt zużyta tulejka rozrusznika w skrzyni biegów, to daje podobny efekt.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

12 Lut 2012, 10:10

Okazało się, że rozrusznik mimo prób reanimacji był do niczego. Automat powodował, że zamiast startu było klikanie, a jak już ruszył, to jakiś luz na tulejce i zatarta tulejka powodowały, ze nie miał siły obrócić silnikiem. Koszt: 430 zł nowy rozrusznik z wymianą :/ Ale przynajmniej nie boję się co rano czy silnik zapali...
uszwar
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Seat Cordoba Vario, 1.4 60KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    20 lat na podium – Toyota Camry w USA
    Toyota Camry, choć jest japońskim samochodem, bardzo silnie kojarzy się z Ameryką. Nie tylko dlatego, że jest sporym sedanem, czyli typem auta, które Amerykanie lubią najbardziej. Camry to absolutny amerykański bestseller, ...
    Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii
    Mazda CX-5 otrzymała tytuł Samochód Roku 2012-2013 w Japonii. 29 listopada br. Japoński Komitet Samochodu Roku ogłosił wyniki głosowania. CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w pełną gamę technologii SKYACTIV, w ...