Corolla E16 1.6 132KM pierwsze zapoznanie

22 Sie 2019, 23:51

Hey wszystkim:)

Wlasnie sie zarejestrowalem tutaj z uwagi na fakt....zostania szczesliwym (mam nadzieje:)) posiadaczem mojej pierwszej w zyciu Toyoty..;) a dokladniej Corolli E16 1.6 132 KM (rocznik 2017) ktora wyjechlem wczoraj od Bonkowskich w Poznaniu. Jak to bywa od razu pare rzucilo mi sie w oczy:))) - mozna prosic o jakies rady i podzielenie sie doswiadczeniem?

1. Pierwszy temat ktory mnie nurtuje to przede wszystkim fakt, ze auto dosc swieze, ale jednak raport diagnostyczny byl do niego, co prawda nie w pelni, ale czesc badan mam potwierdzona na karcie i jedna pozycja mnie martwi - geometria, zbieznosc itd, a pozycja "polizg boczny tylna os" mam wartosc wykraczajaca poza graniczne widelki - na moje pytanie w ASO, uzyskalem odpowiedz jedynie, aby sie nie tym nie martwic, bo to tyl (auto ma naped na przod) i generalnie nie podlega to nawet badaniu.... Nie mniej nie daje mi to spokoju...zwlaszcza ze nie jestem eskpertem w dzidzienie motoryzacji - pozwolilem sobie zalaczyc foto, bylby ktos tak uprzejmy i wytlumaczyl mi ta wartosc bardziej lopatologicznie?

ZDJECIE w zalaczniku

2. Pierwszy wyjazd z salonu, wszystko ok...dzisiaj dzien nastepny i kontrolka TPMS od cisnienie w kolach caly czas swieci... - powod do zmartwien? Jechac z tym do ASO (jestem laikiem nawet w tych sprawach), czy po prostu na stacje...zmierzyc czy mam 2,5 Bara w kazdej, jak mam to wcisnac guzik od resetu (kalibracji)???

3. Ostatnie moje pytanie to generalnie...pierwszy szok i wrazenie ze spalania..;) narazie uczac sie nowej skrzyni i auta, za chiny nie widze spalania jak to pisza w specyfikacjach 6-6,5 litra, jezdzac te pare KM po miescie, notorycznie jedyne co widze na monitorze to srednie spalanie rzedu 10L!!!:) az portfel mnie boli:)))

Na prawde bede wdzieczny za kazda nawet najdrobniejsza porade i podzielenie sie swoimi doswiadczeniami - zwlaszcza w tym jakze ekscytujacym ale i nieco nerwowym okresie, gdy czlowiek uczy sie nowego "blaszaka":)
michaladm
Nowicjusz

Zdjęcia: 0

23 Sie 2019, 05:18

Najpierw sprawdź ciśnienie w oponach. Spalanie 10l/100km w mieście-do tego na krótkich odcinkach jest normalną sprawą.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster 2021, Courier 2020
Silnik: 1.0 100KM 1.5D 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sie 2019, 10:58

1) sprawdź ciśnienie w oponach
2) geometria wydaje mi się że jest ok.ale niech Ci zreferuje ktoś kumaty i tu jest problem bo na 10 warsztatów od geometrii może jeden zna się na tym.
3) spalanie mierz tankowaniem pod korek bo komputer w określonych warunkach może skłamać.
Więc zatankuj pod korek a potem znowu pod korek mierząc przebieg.
4) naucz się jeździć bo to przy zmiennych fazach rozrządu jest mega ważne dla spalania.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Sie 2019, 15:21

dziekowac uprzejmie!

Faktycznie jedna opona miala ponizej...stad moja pierwsza stycznosc z tym systemem:).

Co do techniki jazdy, dzieki rowniez za dobra sugestie, faktycznie poczytam troche aby wkrecic sie w tajniki tego rozwiazania;)
michaladm
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największy rozpraszacz kierowcy? Jazda na zderzaku
    Co najbardziej rozprasza kierowców podczas jazdy? Brytyjscy kierowcy twierdzą, że jest to widoczny we wstecznym lusterku samochód, który jedzie zbyt blisko nich. Jazda na zderzaku to problem również ...
    Szkło i stal – nowe alternatywy
    Branża motoryzacyjna nieustannie się zmienia. Kwestie związane z elektryfikacją układów napędowych, autonomiczną jazdą czy cyfryzacją produkcji stanowią z jednej strony poważne wyzwanie dla producentów, z drugiej ...

•