Corsa B 1.2 16v Samochód gaśnie po odpaleniu na rozgrzanym silniku

27 Lis 2019, 20:31

Witam, jestem posiadaczem Corsy B 1.2 16v. Silnik benzynowy, nie mam gazu. Od jakiegoś czasu mam problem z samochodem. Chodzi o to, że gdy silnik jest zimny samochód normalnie odpala i jedzie - bez problemu. Lecz gdy zatrzymam się na niedługo, potem odpalę Corsa zaczyna dławić się przy dodawaniu gazu, a gdy się zatrzymuję silnik gaśnie, muszę go mocno gazować, żeby jechał. Byłem z tym u mechanika, powiedział że komputer wykrył błąd czujnika położenia wału, czujnik został wymieniony a problem nie ustał, mechanik stwierdził, że mi już nie pomoże i że muszę jechać do elektryka, bo to coś z elektroniką.

Czy wiecie z czym może być problem? I czy faktycznie mam umawiać się z elektrykiem?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
lechu97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 22 06 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Corsa B
Silnik: 1.2 16V 65KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

28 Lis 2019, 16:30

To o to za mechanik potrafi wymienić tylko to co sugeruje błąd ;/ Ech dzisiaj mało kto potrafi poprawnie zdiagnozować problem.

Wracając do tematu to powiedz czy po wymianie czujnika błąd który wyświetlał się już nie wrócił po skasowaniu?
Czy były jeszcze jakieś inne błędy?

Sprawdziłeś po ostatnim problemie jakie pojawiły się błędy? No i czy na pewno był to błąd czujnika położenia wału czy może wałka rozrządu bo one dają bardzo podobne objawy.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować samochód do wiosny?
    Dokładne umycie samochodu po zimie to nie tylko kwestia estetyki – można w ten sposób ochronić samochód przed postępowaniem korozji. Oprócz tego regularne mycie auta, zwłaszcza szyb, lusterek i ...