Cos mocnego powyzej 300KM.moze a6c6 4.2?

06 Mar 2017, 09:18

Rozglądam sie za czymś mocnym do 50tys.chodzi mi po glowie a6 4.2. Jak wygląda utrzymanie awaryjnosc tego auta ewentualnie co innego polecacie w miare Malo awaryjnego?
adolf206
Początkujący
 
Posty: 69
Miejscowość: wieruszów

06 Mar 2017, 09:56

adolf206 napisał(a):Rozglądam sie za czymś mocnym do 50tys.chodzi mi po glowie a6 4.2. Jak wygląda utrzymanie awaryjnosc tego auta ewentualnie co innego polecacie w miare Malo awaryjnego?


Kilka rad ogólnych przy szukaniu tego typu autek...
Budżet musi być jak guma arabska więc jeżeli masz 50k to szukaj czegoś za 40k najważniejszy ma być stan auta... co do awaryjności to nie jest jakoś specjalnie wielka raczej normalna dla aut niemieckich tylko że ich naprawa mocno potrafi zaboleć bo ceny gratów są konkretne a i potrzebny jest mechanik który też swoje szarpnie...
Do tego jak już wybierzesz model V8 ze świętej trójcy to musisz zgłębić ich wady oraz sposoby na ich usunięcie... będzie tego sporo więc jest czego się uczyć.
Oczywiście musisz odcedzić tych co pieją że tanio i dobrze bo muszą sprzedać g..0wn0 którym jeżdżą od tych co nigdy nie jechali V8...
Do tego poznasz fanbojów marki czyli będzie zawsze gadane
- TYLKO rozrząd
- TYLKO nagar
- TYLKO brakuje mocy
ITD... a Ty TYLKO zapłacisz.

Co do konkurencji to AWD V8 nie ma zbyt wiele marek. Z V8 to RWD i tu też raczej nie poszalejesz... konkurencyjny będzie Lex gs430 mk3 który bije na głowę ekonomią jazdy w/w marki tylko że dorwanie go jest dosyć trudne bo jak pojawia się oferta czegoś co jest w normalnej cenie w normalnym stanie to zazwyczaj znika w ciągu kilku dni.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10403
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2017, 13:42

Z własnego doświadczenia mogę dodać, że przy mocnych autach najważniejsza jest duża rezerwa na początkowy serwis. Mając 50tys,zł. nie wydawałbym więcej niż 30tys.zł. na sam zakup. Bo w takich silnikach sam rozrząd z wymianą może kosztować parę ładnych tysięcy. Większość to automaty, więc sama wymiana oleju w skrzyni to ponad 1000zł. A może się okazać, że będzie problem ze skrzynią i kolejne parę tysięcy leci. Serwisowanie takich aut to kosztowna impreza. Głównie z tego względu, że są nadal bardzo kosztowne w serwisowaniu, a z racji wieku i zużycia sporo rzeczy może już być do wymiany. I tu nie oszczędzisz wkładając np. tanie tarcze i klocki, bo za miesiąc będziesz robić to znowu.

W ogóle większość tego typu aut w polskich ogłoszeniach to kupa gruzu nie warta nawet minimum uwagi. Ludzie to kupowali i nie stać ich było na utrzymanie, a efektem tego jest obecny stan.

Na Twoim miejscu poszukałbym bezpośrednio za granicą takiego samochodu. Tam mają inne podejście. A jeśli jednak w Polsce to całkowicie skreśliłbym samochody od 2-go czy późniejszego właściciela. Tak samo jak te, które ktoś miał tylko przez chwilę, bo na 100% użytkował go na zasadzie "nic nie będę robił i byleby się tylko nie wysypał dopóki go mam".
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

07 Mar 2017, 14:06

Ja bym raczej szukał S4 B6 zamiast A6...
A subaru WRX STi? tylko nie wiem czy budżet starczy.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2017, 14:30

Może coś bardziej oryginalnego :mrgreen: ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
12 cylindrów, 300KM widok tego potwora pod maską powoduje szybsze bicie serca a dźwięk powala... :lol:
Tylko takie samochody trzeba kupować ŚWIADOMIE ;) z resztą jak wszystko co duże, mocne i prawdopodobnie nie było nigdy oszczędzane.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Mar 2017, 16:12

Jak ma 50 tys. to kupno Serii 8 za 45tys.zł. byłoby skrajną głupotą pomimo, że samochód jest wspaniały. Tu praktycznie nie ma rynku wtórnego części, a ceny przy zamówieniu z BMW są bardzo ciekawe. Sprawdźcie w internecie.

PS. W tym ogłoszeniu za BMW w tle jakie cudo stoi. Piękna wersja rx-7 :)
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...
    Koenigsegg Regera hybrid – 2,8 sek., 1500 KM
    Kto da więcej za sportową hybrydę? W tej kategorii, hybrydowe coupe ze Szwecji jest absolutnym zwycięzcą i najmocniejszym seryjnie produkowanym autem z napędem spalinowo-elektrycznym na świecie. Napędza go benzynowy silnik ...

07 Mar 2017, 20:36

Pionek napisał(a):Ja bym raczej szukał S4 B6 zamiast A6...
A subaru WRX STi? tylko nie wiem czy budżet starczy.


Bardzo różne auta, różne style prowadzenia i oddawania mocy... szkoda pisać tak na sucho musiałbyś przejechać się jednym i drugim :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10403
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe