Pomoc w wyborze niewielkiego, mocnego samochodu

Pomoc w wyborze niewielkiego, mocnego samochodu

01 Cze 2013, 17:16

Witam, właśnie przymierzam się do kupna samochodu, ze względu na pieniądze jakie posiadam musi być to wóz używany. Ale zacznijmy od początku. Szukam małego wozu z charakterem sportowca, na co dzień jeżdżę sam lub z pasażerem, jednak chcę, żeby samochód miał tylną kanapę taką ''awaryjną'' na 2 miejsca, które nie muszą być wygodne. Samochód w większości będzie używany w mieście, czasem na niedługich trasach. Rocznie robię około 12 tys. km. Auto ma mieć kopa więc fajnie by było coś w granicach 200 KM. Na zakup samego samochodu mogę przeznaczyć około 45 tys i zostanie mi kilka tys na ewentualne dodatkowe koszty. Silnik koniecznie benzynowy. Chciałbym też racjonalnego spalania w codziennej eksploatacji, bo nie wyobrażam sobie spalania na poziomie 20l / 100km. Do 15l śr. spalana będzie ok. Nie chcę, żeby wóz był starszy niż 10 lat. Macie propozycje jakichś samochodów, które będą odpowiadały moim oczekiwaniom ? Z tego co przeglądałem to puki co spodobały mi się 2 wozy Audi TT ( 180 lub 225 KM ) oraz Mazda RX8 (192 lub 231 KM). Czekam na propozycję innych samochodów, które będą w stanie sprostać moim oczekiwaniom. Od razu mówię, że nie przemawiają do mnie wozy włoskie i koreańskie, najlepiej gdyby był to wóz niemiecki lub japoński, jednak żadnej propozycji nie skreślam. Dodam, że nie będzie to mój jedyny samochód, a więc nie liczy się praktyczność a raczej wrażenia z jazdy wozem, który ma kopa. Czekam na propozycje i z góry dziękuję :)
zeko
Obserwowany

Prawo jazdy od: 22 09 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 5
Silnik: 1.6 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Pomoc w wyborze niewielkiego, mocnego samochodu

01 Cze 2013, 17:44

Ma być :
AWD
RWD
FWD

Tylko wygląd czy też parametry?
Lubisz kopnięcie turbo czy stateczność V8 a może obroty R6 lub wiertarka R4????
Może jakieś typy tym bardziej że z tych co podałeś to nad TT można się zastanawiać ale Rx8 jest do odstrzału.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

01 Cze 2013, 23:48

Myślę, że jeśli chodzi o nadwozie to coupe będzie chyba najlepsze, preferuję raczej silnik o niewielkiej pojemności z turbo. Napęd, najlepiej 4x4 chociaż tylny też nie będzie zły, przedni raczej odpada.
zeko
Obserwowany

Prawo jazdy od: 22 09 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 5
Silnik: 1.6 102KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

02 Cze 2013, 13:06

zeko napisał(a):preferuję raczej silnik o niewielkiej pojemności z turbo

Warto zastanowić się nad większą wolnossącą jednostką. Uturbione małe silniki do żywotnych nie należą.

A może nissan 350z?
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Seat Ibiza 1,0 TSI o mocy 115 KM Seat Ibiza 1,0 TSI o mocy 115 KM
    Seat Ibiza w wersji wyposażonej w silnik benzynowy o pojemności 1 litra ma moc 115 KM. Jego średnie spalanie w tym przypadku to około 4,7 l/100 km, a przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 9,3 sekundy. Na liście wyposażenia niewymagającego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light