[6000 zł] Pierwsze auto

01 Cze 2013, 12:16

Witam,

Szukam dla siebie auta, będzie to moje pierwsze, jestem świeżo upieczonym kierowcą, w świetle prawa, rzecz jasna. Samochód ma być w benzynie, albo najlepiej benzyna z instalacją LPG, moc w zakresie 80 - 100 KM (+/-), hatchback, sedan, liftback, nawet kombi, bo czasami najłatwiej znaleźć jest zadbane kombi, lecz skłaniałbym się ku trzem pierwszym. Co do drzwi, jest mi to obojętne, co prawda pięcioro drzwi będą praktyczniejsze, lecz znowu nie mam zamiaru bawić się w taksówkę. Kolejna sprawa tyczy się awaryjności, ceny części i napraw. Dlatego, z wielkim bólem, odrzuciłem Alfę Romeo 156, mimo, że znam kilka osób które jeżdżą T-Sparkami i chwalą sobie bardzo te auta z jednym zastrzeżeniem - utrzymanie tych aut kosztuje, a zaniedbanie tych aut kosztuje jeszcze więcej.
Auto będzie garażowane, co nie zmienia faktu, że ocynk byłby mile widziany.
Spalanie max. 7-8l benzyny w cyklu mieszanym.

Zastanawiałem się nad:

Rover 200 - mój faworyt, całkiem dobre auto, 1.4 Si 103 KM, martwi mnie tylko HGF.
Fiat Punto II - ładne i dobre auto, środek plastikowy do bólu, 1.2 80 KM
Rover 400 - tak samo jak z 200
Opel Vectra 1.8 - wszystko OK, tylko ta blacha i ewentualne spalanie
Golf IV - trzeba by było całą Polskę objechać, a i tak kupno za tą kasę byłoby ryzykowne, chyba, że coś do poprawek lakierniczych bym znalazł, ale czy warto..?
Toyota Carina - wszystko w porządku, tylko jak z Vectrą - spalanie, w końcu to większe auto i bardzo mało ich
Opel Astra II - podobnie jak z Golfem
Opel Astra I - rozsądny wybór, tylko niekoniecznie napawający dumą :mrgreen:
Seat Ibiza II FL - ciężko by było coś sensownego znaleźć za te pieniądze

Macie jakieś inne propozycje? Wiadomo, zdrowy rozsądek podpowiada, żeby wziąć coś taniego i sprawdzonego, typu Astra 1.6 8V, ale z drugiej strony korci mnie szukanie Golfa IV 1.6 100 KM do poprawek lakierniczych, bo to jednak niebo a ziemia, a znam kotów, co za tą kasę kupili Golfika ze sprawnym silnikiem. I cały czas śni mi się AR 156 1.6 TS, ale obiegowe opinie skutecznie zniechęcają.
Offro
Początkujący
 
Posty: 153

01 Cze 2013, 12:24

Offro napisał(a):Toyota Carina - wszystko w porządku, tylko jak z Vectrą - spalanie, w końcu to większe auto i bardzo mało ich


Carina 2,0 spali tyle co 1,6 i tyle co Golf 1,4 itd...
Carina 2,0 ma silnik 3sfe 16V parametry więcej niż dobre trwałość generalnie do zgonu auta.
Carina 2,0 przyjmuje LPG
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Cze 2013, 12:28

Polecam 200/400 jednak 1.4 raczej omijaj z daleka... uszczelka pod głowicą bywa problematyczna szczególnie w starszych rocznikach. Ze swojej strony polecam 400 z dieslem SDI 101KM, w mieście 6l pali, na trasie jeszcze mniej. Tym słabszym dieslem SD też można się zainteresować jednak ma wyraźnie słabsze osiągi a spalanie to samo.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

01 Cze 2013, 12:36

szybki, dlatego z chęcią kupiłbym Carinę, ale niestety, jest ich niewiele, jedyny plus jest taki, że zwykle są w dobrym stanie, młodzi i gniewni nimi nie jeździli.

kirin88, diesela nie chcę, to nie moja bajka. Jakie silniki benzynowe poleciłbyś w Roverach?

Jeszcze mam jeden pomysł, otóż Volkswagena Golfa II, którego kupiłbym za jakieś niewielkie pieniądze, wyszykował dla siebie, a potem z powodzeniem mógłbym sprzedać drożej, gdybym uznał, że czas na coś innego. Tylko pytanie czy jest sens pakować się w takie wiekowe auto?
Offro
Początkujący
 
Posty: 153

01 Cze 2013, 12:46

W roverach 200 i 400 wszystkie benzynowce od pojemności 1.1 do 1.8 to była seria K, nie tylko 1.4 także we wszystkich jest problem z uszczelką o którą bardzo trzeba dbać. Z mniej lub bardziej oficjalnych info z forum rovera wynika, że w dobrze utrzymywanym silniku (nie katowanym na zimnym itd) uszczelka wytrzymuje ~150 tys. km. Także nie jest wcale aż tak źle chyba, że właściciel w planach ma użytkowanie w stylu "skoro działa to tylko paliwo leję i tyle".

Co do wyboru auta to dodałbym hondę civic VI gen. w hatchbacku 5 drzwiowym, które są średnio 2 tys. tańsze od jajek. Poza tym z tej całej gamy aut, które wymieniłeś najciekawsze propozycje mieszczące się w budżecie to Punto II (fakt, środek ma okropny, ale coś za coś) i Vectra B.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

01 Cze 2013, 12:55

Właściwie Honda Civic VI gen. to bliźniaczy model Rovera 400-ta. Myślałem nad Civiciem, całkiem przyjemne auto, chociaż martwi mnie to, czy znajdę coś zadbanego - to bardzo popularny samochód, młodzi i gniewni też lubią nimi jeździć, no cóż, trzeba byłoby poszukać.
Vectra B bardzo mi się podoba, szczególnie po liftingu, chociaż jak na lifta to trochę mało pieniędzy, wolałbym szukać do lekkich poprawek, ale wtedy byłoby wiadome, że rdza żre, bo miałem do czynienia z Vectrami, które przy zarysowaniach zaczęły rdzewieć...
Offro
Początkujący
 
Posty: 153
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Top 10 najbardziej cenionych rajdów off road
    Witaj w ekscytującej arenie wyścigów off-road, gdzie każda sekunda jest walką z nieprzewidywalnymi elementami przyrody, a każdy skręt kierownicy to decyzja o triumfie lub porażce. W tym świecie, gdzie grunt pod kołami ...
    Audi "królem wyścigów długodystansowych"
    Audi zorganizowało spotkanie pięciu zespołów mających na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach na długich dystansach. Po raz pierwszy, podczas sesji fotograficznej spotkały się zespoły, które w sezonie 2012, od ...

01 Cze 2013, 13:05

Spełnia wszystkie Twoje wymagania.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Cze 2013, 14:04

Lanosy to bardzo ciekawa propozycja, myślałem już nad nimi. Trochę te krągłości są śmieszne, ale cóż, na S-klasse przyjdzie z czasem pora. :mrgreen:
Offro
Początkujący
 
Posty: 153

01 Cze 2013, 14:09

Offro napisał(a):Jeszcze mam jeden pomysł, otóż Volkswagena Golfa II, którego kupiłbym za jakieś niewielkie pieniądze, wyszykował dla siebie, a potem z powodzeniem mógłbym sprzedać drożej, gdybym uznał, że czas na coś innego. Tylko pytanie czy jest sens pakować się w takie wiekowe auto?


Taki sobie pomysł, jeżeli liczysz że zarobisz to możesz się ostro przejechać.

Offro napisał(a):szybki, dlatego z chęcią kupiłbym Carinę, ale niestety, jest ich niewiele, jedyny plus jest taki, że zwykle są w dobrym stanie, młodzi i gniewni nimi nie jeździli.


Problem jest taki że jak się pojawia CarinaE 2,0 w dobrym stanie to jest wyścig po to auto.
Alternatywą jest Corolla e11 1,6 przed lift. Generalnie przy tych autach nie ma żadnych zagwostek, wad które mogłyby Cię kosztować.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Cze 2013, 13:31

Mam pytanie dotyczące pewnego auta, mianowicie Mercedes-Benz 190. Miał ktoś z Was do czynienia z tym autem? Orientujecie się czy serwisowanie tego auta jest drogie?
Offro
Początkujący
 
Posty: 153