Coś zamiast A3 8L do 30-35k

30 Maj 2022, 13:28

Cześć,

obecnie od dwóch lat jeżdżę A3 8L 1.8t z quattro. Auto ma około 200km, więc jakąś tam przyjemność z jazdy daje. Zacząłem się zastanawiać nad czymś nowym, z tym że nie mam kompletnie pomysłu w którą stronę iść.

Ogólnie mam dość niesprecyzowane wymagania - może być szybki hot-hatch, może być jakaś kanapa, może być kombi. Zależy mi najbardziej na napędzie (rwd/awd), ewentualnie w przypadku szybkich hot-hatchy może być fwd. Co do paliwa - diesel raczej odpada (jak już do pracy jadę, to mam 10km przez miasto, poza tym jazda głównie miejska, od czasu do czasu jakaś trasa wycieczkowa), najchętniej to benzyna z gazem (chociaż w niektórych przypadkach, na bezpośrednim wtrysku, mogę znieść czystą benzyne).

Myślałem póki co nad:
1. Renault Megane 3 2.0 tce (tutaj pewnie z lpg)
2. A3 8P 2.0 TFSI quattro - tutaj się boję o silnik, są niby pewne kody silnikowe, ale jednak to jest stare 2.0 TFSI, gdzie mimo wszystko jest chyba loteria. Myślałem nad 2.0 TDI, ale jak wyżej - raczej odpada przy mojej jeździe
3. Lexus gs300/gs430 mk2 - auto mi się podoba, ponoć są trwałe, aczkolwiek jak już coś się zepsuje to trzeba trochę wybulić za części. No i jedni mówią że w tym budżecie nie mam co myśleć o zadbanym gsie, drudzy że na spokojnie.
4. Golf 6 GTI - widziałem oferty do 35k, ale czy to nie są przypadkiem jakieś trupy?
5. Focus ST MK2 - 5 cylindrów, ogólnie mi się podoba, ale w środku trochę wieje tandetą + pozwala na gaz, ale niestety nie ma miejsca na zapas, więc zostaje butla na wierzchu.
6. Jakieś Volvo z 2.5t - podoba mi się V70 III gen, ale nie wiem czy też nie za mało.

Nie ma znaczenia czy kombi, czy sedan, czy coś innego (aczkolwiek no nie ukrywam, że fajnie jakby trochę miejsca w nim było, na potrzeby przewiezienia czegoś :D )

Ogólnie budżet jest trochę elastyczny - jak naprawdę będzie warto dopłacić, to dopłacę te kilka złotych.
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

30 Maj 2022, 13:51

uskke napisał(a):Lexus gs300/gs430 mk2 - auto mi się podoba, ponoć są trwałe, aczkolwiek jak już coś się zepsuje to trzeba trochę wybulić za części. No i jedni mówią że w tym budżecie nie mam co myśleć o zadbanym gsie, drudzy że na spokojnie.


300 i 430 dwa różne w odczuciach silniki. Bierz 430kę jak coś. Budżet na MK2 spoko.
Co do serwisu to Biorąc pod uwagę Twoje typy drożej nie będzie. Kilka lat temu napisałbym że sporo taniej.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Maj 2022, 14:03

Właśnie dałem obydwie opcje, żeby mnie ktoś zaraz nie zjadł, że chce Lexa z V8 do 30-35k kupić :D ogólnie serwisować auto staram się samodzielnie - większa satysfakcja, pewność że faktycznie część wymieniona a i zawsze oszczędność kasy większa. Podejrzewam, że auto wiekowo podobne do mojego obecnego, ale jakością wykonania i tak przewyższa resztę aut z mojej klasyfikacji + nie jest chyba aż tak bardzo skazane na katowanie przez młodych-gniewnych.
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

31 Maj 2022, 10:39

Przy tak niesprecyzowanych wymaganiach ciezko cos doradzic gdy z jednej strony mamy hothatche a z drugiej kanapy na kołach

2. Budzet deko za mały na cos zadbanego, jesli chodzi o silniki, tych na pasku rozrzadu nie ma co sie bac, zadna loteria, po prostu patrz pod maske jaki silnik siedzi, nawet nie trzeba kodow szukac bo po wygladzie pokrywy wiadomo co to za silnik
4. Podohbnie jak z Audi, aczkolwiek wieksza szansa na cos zdatnego do jazdy w tym budzecie
5. Pomysl o Leonie 1P FR masz nawet jedno ogloszenia ktore mozna na powaznie wziasc pod uwage
[link do oferty na Olx wygasł]

salon polska, maly przebieg, dobre wyposazenie, silnik 1 generacji czyli ten dobry, przy tym przebiegu nawet nie musisz myslec o zadnych pakietach startowych dla tego silnika, blizej 100tys wypada wymienic cewki, odme i hpfp
caly czas sledze rynek Seatow i to jedno z najpewniejszych ogloszen
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna