Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne

15 Lis 2018, 10:48

Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów.

Obecnie każdy kierowca posiadający samochód musi odwiedzić SKP przynajmniej raz w roku gdzie przeprowadzona zostaje procedura badania technicznego trwająca zazwyczaj około 15-25min. i do tego jesteśmy przyzwyczajeni bo tak jest od lat.
Zdjęcie Po zatwierdzeniu zmian badanie techniczne pojazdu może trwać od 40 do 50min. a nawet dłużej. Czym to jest spowodowane? Diagności będą musieli skrupulatniej sprawdzać w samochodzie głównie elementy wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo takie jak m.in. układ hamulcowy, oświetlenie, stan wycieraczek czy stan ogumienia.

Sprawdzanie pojazdu będzie odbywało się drobiazgowo, a Diagności będą robili to dokładnie przed karą jaką mogą dostać w przypadku wykrycia przez inspektorów nieprawidłowości. Kara taka to nawet 2tyś. zł. Kolejną zmianą są niezapowiadane kontrole które mają weryfikować pracę diagnostów, które do tej pory były zapowiadane z góry.

Dobrą wiadomością jest to że termin przeglądu będzie liczył się od dnia jaki mamy na pieczątce w dowodzie rejestracyjnym na kolejny rok, a to oznacza że możemy na przegląd przyjechać nawet dwa tygodnie wcześniej :ok:

POLECAMY Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów

Kolejną propozycją jest brak konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego kiedy skończą się w nim miejsca na kolejne pieczątki. Kierowca zaoszczędzi w ten sposób około 70zł.

To są oczywiście propozycje ale narzucane też przez UE. Nie wszystkie zmiany podobają się opozycji i diagnostom więc na pewno możemy spodziewać się jeszcze pewnych zmian.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2870
Zdjęcia: 11059
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Essex Super Six 1927 rok Essex Super Six 1927 rok
    Samochód jest klasycznym amerykańskim pojazdem z lat 20-tych. Koła z drewnianymi szprychami i duży 6-cylindrowy silnik. Essexy były najpopularniejszymi samochodami w Warszawie w branży taksówkarskiej! Pojazd ...
    Co powinien zrobić świadek wypadku? Co powinien zrobić świadek wypadku?
    W ramach cyklu Piątek ze Szkołą Auto, prezentujemy kolejny materiał dotyczący bezpieczeństwa na drodze. W tym tygodniu instruktorzy doradzają, jak zachować się będąc świadkiem wypadku. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły ...

  •