Coś zamiast Forda Ka - budżet + 2-3tys.

17 Gru 2009, 10:43

Witam.
Sprawa wygląda tak, że mam forda Ka rocznik 99 80k przebiegu, który na mnie czeka, ale naczytałem się mnóstwo niepochlebnych opinii na temat tego auta. Sam zauważyłem, że pod lakierem widać już korozję, więc wolałbym raczej kupić jakieś lepsze auto.
Szukam czegoś w cenie Ka + 2-3 tys. więc liczę, że mój budżet będzie wynosił 10tys. zł maksymalnie. Nie chcę póki co wydawać więcej pieniędzy na auto. Szukam czegoś ekonomicznego - diesel, lub ekonomiczna benzyna , a jednocześnie ładnego, wyróżniającego się i wygodnego. Jestem młodym człowiekiem, więc mniej więcej wiadomo czego mi potrzeba. Co dostałbym w tej cenie w ciekawym wyposażeniu?
Póki co znalazłem ibize 2 1,9tdi gt, ale wewnątrz zbyt ciekawie nie wygląda.
Ostatnio edytowany przez Lorden, 17 Gru 2009, 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

17 Gru 2009, 13:53

hm moze bys punto II 1.2 8V 60 km sprobowal poszukac , bo masz racje ford KA za ciekawy nie jest .
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

17 Gru 2009, 16:07

Jeżeli zmieniałbym auto, to na coś co będzie ewidentnie lepszym wyborem, a dla takiego punciaka według mnie szkoda zachodu. Już bardziej mi się mój Ka podoba.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

17 Gru 2009, 16:17

Punciak jest o niebo lepszy. Pomijam to, że Ci się Ka podoba bo ciężko o równie brzydkie auto...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Gru 2009, 16:27

No duza racja bo w tym aucie mozna sie poczuc jak w plastikowej melinie.
A co do tego ze punto to racja w sumie nie bedzie az takiej duzej roznicy poza innym wygladem. Silnik taki sam 60km i nawet mniejszy bo 1.2
Ja bym polecil z dobrym wyposazeniem np: roverka 200, opla astre I, corse B albo clio, a najbardziej fiata Bravo 1.9 JTD
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

17 Gru 2009, 16:48

Polonez z gazem :wink:
W tej cenie to będzie bardzo dobre rozwiązanie.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Od czego zależą ceny ubezpieczenia OC?
    Cena za ubezpieczenie OC nie jest określona w sposób jednolity. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące taką polisę komunikacyjną może brać pod uwagę przy wyliczaniu wysokości składki ubezpieczeniowej inne czynniki. ...

17 Gru 2009, 17:42

Daro zartujesz prawda? Za 10tys brac poloneza? Przeciez to skok w ogien, znaczy moze nie ale chyba poloneza to sie za 3tys kupuje a nie za 10. Mysle ze to jednak pomylka bo spojrzales na 2-3tys ale tam dalej jest napisane ze 10tys +2-3 tys
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

17 Gru 2009, 18:35

Faktycznie :wink: Mój błąd.
A, więc polecam ci Bravo 1.9 JTD.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

17 Gru 2009, 19:13

Tak bravo z tych mniejszych bedzie najladniejsze i w miare mocne wkoncu 105km na to auto to jest sporo, choc jak jezdzilem 20VT 155km 2.0 to powiem ze bylo w co wdepnac.
Ale w tej cenie z czegos wiekszego to moze vectra B, sam zaczalem sie za nia rozgladac od jakiegos czasu bo naprawde bardzo fajnie sie nia jezdzi
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

17 Gru 2009, 21:19

a macie racje tez co do bravo , 105 koni i wysoki moment obrotowy w dieslu 1.9 robi cuda :mrgreen:
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

17 Gru 2009, 21:47

Bravo już dawno mi wpadło w oko, tylko będzie szansa dostać do 10 tys w niezłym stanie? Vectra B również bardzo mi się podoba, tylko jaki silnik byłby w niej dobry?
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

17 Gru 2009, 21:53

Lorden napisał(a):Witam.
Sprawa wygląda tak, że mam forda Ka rocznik 99 80k przebiegu, który na mnie czeka, ale naczytałem się mnóstwo niepochlebnych opinii na temat tego auta. Sam zauważyłem, że pod lakierem widać już korozję, więc wolałbym raczej kupić jakieś lepsze auto.
Szukam czegoś w cenie Ka + 2-3 tys. więc liczę, że mój budżet będzie wynosił 10tys. zł maksymalnie. Nie chcę póki co wydawać więcej pieniędzy na auto. Szukam czegoś ekonomicznego - diesel, lub ekonomiczna benzyna , a jednocześnie ładnego, wyróżniającego się i wygodnego. Jestem młodym człowiekiem, więc mniej więcej wiadomo czego mi potrzeba. Co dostałbym w tej cenie w ciekawym wyposażeniu?
Póki co znalazłem ibize 2 1,9tdi gt, ale wewnątrz zbyt ciekawie nie wygląda.


powiem tak, nie kupuj zadnych europejskich samochodów chyba że stac sie na mercedesa A klasa z tego segmentu, bo reszta to naprawde smiech na sali jesli chodzi o komfort i awaryjnosc w tej cenie , polecam absolutnie japonskie samochody mazda 323f lub 323c z silnikiem 1,8 (1,5 jest duzo slabsza konstrukcja) , honda civic to sa samochody nie do zajechania gwarantuje bo sam mialem, spalanie bardzo niskie ok 6,5l w cyklu mieszanym, oladalem rozne europejskie padla, na szczescie przed zakupem jednego z tych wynalazkow np zajezdzonego tdi uchronila mnie firma v6 z gryfic, kazdemu polecam skonsultowac sie z kims kto ma wiedze na temat mechaniki pojazdowej zanim zakupi sie samochod, od paru zlotych wiecej nie zbiedniejesz, napewno nie tak jak od napraw za setki zlotych w przyszlosci kupujac powiedzmy fiata czy inne tragiczne zlomy europejskie

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 20:58 ]
Lorden napisał(a):Bravo już dawno mi wpadło w oko, tylko będzie szansa dostać do 10 tys w niezłym stanie? Vectra B również bardzo mi się podoba, tylko jaki silnik byłby w niej dobry?


vectra b a bravo to niebo a ziemia jesli chodzi o komfort i awaryjnosc, zapomnij o wloskich samochodach za mniej niz 300000zl czyli ferrari, maserati bo tylko te maja racje bytu jesli zalezy ci na porzadnym samochodzie z tej czesci swiata, fiaty sa w stanie agonalnym juz po przejechaniu 150000, opel wytrzymuje duzo dluzej i niech cie nie zwiedzie szkalujaca opinia posiadaczy audi czy bmw na temat opli bo to zupelnie inny segment cenowy
halsky11
 

17 Gru 2009, 22:30

Witam wszystkich, mam do sprzedania auto, może kogos to zaintersuje.
Oto link:
[link do oferty na Allegro wygasł]

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 21:31 ]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Maja1598
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

17 Gru 2009, 22:38

323 raczej mi się nie podoba, wolałbym już mx-3 tylko czy 1.6 silnik nie będzie za słaby do niej? Na utrzymanie v6 mnie nie stać, a szkoda. Civic ma spartańskie wnętrze, ale będę się rozglądał za dobrą V.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

17 Gru 2009, 23:16

Lorden napisał(a):323 raczej mi się nie podoba, wolałbym już mx-3 tylko czy 1.6 silnik nie będzie za słaby do niej? Na utrzymanie v6 mnie nie stać, a szkoda. Civic ma spartańskie wnętrze, ale będę się rozglądał za dobrą V.


mx3 jest taki rzeklbym kobiecy to mydelniczka jesli masz zamiar wozic kogokolwiek oprocz siebie i pasazera to polecam cos w rozmiarze 323 lub honde civic coupe, mx3 prawie niema foteli z tylu, silnik 1,6 jest niezbyt udana konstrukcja tak jak 1,5 , ale za to do tych samochodow sa produkowane mini-silniki v6 ktore maja spalanie zblizone do 4 cylindrowych a osiagi , kulture pracy i awaryjnosc sa nieporownywalnie lepsze mozesz do mnie zarzucic priva znam ludzi ktorzy ci pomoga cos wybrac i powiedza rowniez czy to sie do czegos nadaje czy tylko na zlom;)
halsky11