Coupe do 15 tyś

28 Mar 2019, 14:44

hahah zaraz nazwiesz is 200 ikoną motoryzacji :D
mam wrażenie że ta bezawaryjność to jedyna jego zaleta. Napęd na tył przy tej mocy i masie nie da niewiadomo jakiej frajdy (pod tesco kapcia spali a i w zimie polata bokiem ;) , dźwięk silnik IMO R6 z BMW brzmi o niebo lepiej. Wygląd rzecz gustu i podejrzewam, że niektórym się podoba innym mniej.
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

28 Mar 2019, 14:45

No nie powiem zainteresowałeś mnie. Z początku chyba odruchowo dorzuciłem to auto z przekonania, że to Francuz więc blee. Znalazłem ciekawą ofertę, tylko zastanawia mnie skąd taka niska cena: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
DaffyDuck
Nowicjusz
 
Posty: 12

28 Mar 2019, 14:51

To co wysłałeś to trup ze zderzakiem z laminatu, bo komuś było szkoda 1500 zł za oryginał.

Powoli ciężko znaleźć jakikolwiek sensowny egzemplarz, więc jak się zdecydujesz to możesz trochę czasu szukac.

No i nie tykalbym egzemplarzy poniżej 2000 roku
Exodiss
Początkujący
 
Posty: 228
Auto: Peugeot 406 Coupe
Silnik: 3.0 V6 207KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Mar 2019, 15:00

Myślałem że jakoś sprawnie się z tym uporam a nawet nie wiem na jakim aucie się już skupiać :D
DaffyDuck
Nowicjusz
 
Posty: 12

28 Mar 2019, 15:20

Podaje Ci tylko swoją propozycję, ja brałem pod uwagę głównie wygląd, potem osiągi a na końcu cenę. Jak widać udało się to jakoś wszystko połączyć. Fabryczna rozpórka, Brembo, elektryczne skóry, klimatronik, JBL Sound System - w przypadku V6 to zazwyczaj standard.

Jeśli chcesz w miarę tanio, możesz brać przedliftowe ES9J4S 194KM bez powalonego rozrządu w postaci kół zmiennych faz, z tym że to będzie max 99 rocznik, ale silnik jest pancerny i na trasie zjara 9-12 LPG w zależności od fantazji prawej nogi :)

Koszt części śmiesznie tani, jedynie w przypadku dzwona może być problem, bo części karoserii są dość drogie.
Exodiss
Początkujący
 
Posty: 228
Auto: Peugeot 406 Coupe
Silnik: 3.0 V6 207KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Mar 2019, 15:57

Rzeczywiście ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego. Przeleciałem olx i otomoto bez skutku
DaffyDuck
Nowicjusz
 
Posty: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy G
    Luksusowy Mercedes Klasy G także ma wojskowe korzenie. Prace nad niemiecką terenówką rozpoczęto w 1972 roku. Początkowo samochód trafił między innymi do armii Niemiec, Szwajcarii, Argentyny oraz Iranu. Dostępna ...

29 Mar 2019, 07:30

potwierdzam co mówi exodis. Osobiście jeżdżę przedliftem z V-ką. z przebiegiem 350tys km. ostatnio mierzona kompresja wykazała 14 barów na każdy cylinder :) sam majster, który specjalizuje się w V6 i V8 stwierdził, że rzadko które audi tak fajnie chodzi. Auto ma swoje minusy, drogie części karoserii (i przy tym ciężko dostępne). Samochód jest ciężki ~1500 kg, ciężki silnik na przedniej osi,napęd na przód - przy szybkim pokonywaniu ciasnych zakrętów auto wychodzi przodem. Na pewno nie będzie dawał takiej przyjemności z prowadzenia jak lex czy bmw (wiem bo miałem 2 mocne e46).
406 coupe swoje minusy nadrabia wyglądem, serio nie wiem czy miałeś okazję ale zobacz to auto na żywo. O tym, że ktoś się ogląda to już nie wspominam ale często zdarza mi się że ludzie na parkingu, stacji benzynowej podchodzą i zagadują co to za auto.
Niestety znalezienie sensownego egzemplarza jest dość trudne bo jak ktoś ma dobrą sztukę to szybko się z nią nie rozstaje. proponuje Ci dołączyć do grupy 406 coupe Polska na fb i tam podpytać czy nikt nie sprzedaje.
Pozdro
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

29 Mar 2019, 08:43

Z tym śmiesznie tanio to Cie poniosło trochę. Ceny części blacharskich w chorych cenach i i gownianej jakości, zderzaki niedostępne dlatego zakładają laminat. Ceny części ogólno dostępne wiec mozesz sobie popatrzeć ile kosztuje rozrząd, zawias, łożyska itd.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Mar 2019, 09:04

Może calibre
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Mar 2019, 09:24

rozrząd do V6 przedlifta to koszt ok 1000 -1200 za same części zależy jakie kto ma gdzie rabaty. Zawieszenie to jak w zwykłej 406 nie ma tam drogich części powiedziałbym, że jest normalnie. Droższe będą hamulce na przód bo mamy zaciski brembo z czterema tłoczkami i sporymi tarczami.
Calibra ciekawy wybór, za taką ze słusznym silnikiem i nieskalaną agrotuningiem trzeba położyć od ok. 15k w górę Za to jednak ma zdecydowane zadatki na youngtimera.
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

29 Mar 2019, 12:07

Jakby Ford Probe nie był taki ciasny to mozna by bylo sie zastanowić, chyba że lejesz temat przestronnosci a raczej jej braku dla pasażerów. Technicznie to w zasadzie mazda, ceny tych aut dość niskie. 2.0 jest sporo, gorzej z 2.5 bo to juz rarytasik
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4