Coupe/sedan za 13-14 tyś zł.

04 Wrz 2018, 09:02

bartez90 napisał(a):@andrewb25

Z Astra J to juz troche przesadziles, jezdzilem taka i jest jednak wolniejsza, to tez ciezkie auto.

tak jest wolniejsza, ale tyko o 1 sekundę do 100km/h :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

04 Wrz 2018, 09:37

andrewb25 napisał(a):tak jest wolniejsza, ale tyko o 1 sekundę do 100km/h


A przy wyższych prędkościach jeszcze więcej. Nie są to więc takie same auta.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Wrz 2018, 10:03

Funflu szybki post jest w 100% prawdziwy i do lexusa czesci w hurtowniach jest jak na lekarstwo. Farmazony to gadasz ty ze swoim spalaniem v8 mniejszym niż civic łysego. Nie ma już się czego chwytać to ciagle pitolisz o jakichś bateriach i v8 cdi. Ochłoń i zacznij patrzeć realnie. Kupujesz is200 jedziesz do warsztatu. Na dzień dobry jesteś traktowany jak dziwoląg bo masz wynalazek. Mechanik ma świadomość ze to nie passat. Czesci w hurtowni która przywozi mu transportem co 2h nie ma. Musi poświęć czas którego nie ma na szukanie bo jakichś iparts i przechodzić cała procedurę rejestracji...i po co to? Ile można skroić takiego forumowicza? Jak mu się powie 50zl więcej to się obrazi. Wersja dwa to kupujesz wymarzonego lexusa i zamawiasz czesci z internetu. Jesteś podjarany paczka przychodzi po tygodniu teraz czas poszukać mechanika. Hehe i mamy problem bo masz wynalazek i swoje czesci. Przyciąć na rabatach z hurtu nie można i znowu pytanie po co ładować się w gowno żeby zarobić 100zl skoro można wymienic coś w golfie z zamkniętymi oczami...i zarobić 300zl. Nie zrozumiesz tego dopóki nie wyjdziesz poza swoj krąg fanatyków lexusów z Warszawy. Nie każdy mieszka w Warszawie. Już pisałem ze znajomy wiózł swoje ukochane gs300 laweta 400km do Warszawy żeby mu diagnozę postawili. Fajnie?
A4b6 to był dobry trop autora. Albo jakiś focus czy tam e46. Is200 to milion dodatkowych problemów na zyczenie. W imię czego? Przecież to nawet obok prawdziwego lexusa nie stało.
959rn
Początkujący
 
Posty: 87
Auto: Dieselek

04 Wrz 2018, 10:07

Jeszcze jedno spalanie is200. Jest głupie. Jeśli samochód ma absurdalne 4500rpm przy 150kmh to pali z 15l benzyny. Będziesz autorze jechał autostrada 90kmh autostrada za ciężarówkami żeby było w miarę rozsądnie ze spalaniem? Sam musisz sobie odpowiedzieć
959rn
Początkujący
 
Posty: 87
Auto: Dieselek

04 Wrz 2018, 10:24

Najśmieszniejsze jest to, że w sporze 959rn z szybkim i dzidą wszyscy mają rację :) Byle forumowicz nie zdiagnozuje sobie auta we własnym zakresie, nie zamówi samodzielnie części przez internet, tylko odda auto mechanikowi - lokalnemu, najbliżej jego miejsca zamieszkania. I w znacznej mierze będzie to wyglądało tak jak opisał to 959rn. Serwisowałem swoją Hondę (popularny przecież model) we Wrocławiu to nieco o tym sam się przekonałem. Dwóch mechaników jasno mi powiedziało, że nie podejmie się naprawy jednej z awarii, bo to Honda. Nigdy nie miałem takiej sytuacji z niemieckim autem. Taka jest rzeczywistość.
Jednocześnie wierzę chłopakom, że da się Lexusa serwisować dużo taniej - to jednak opcja dla motoświrów, a nie osób traktujących auto jako zwykły środek lokomocji, których motoryzacja w ogóle nie interesuje. Przeciętna osoba nie przesiaduje na forach internetowych w poszukiwaniu rozwiązania usterki w swoim aucie, bo się na tym kompletnie nie zna. Nie potrafiłaby również zamówić właściwej części przez internet.
Ważne jest też to, żeby mieć kumatego mechanika, dla którego Lexus nie jest "wynalazkiem" - bo większość naprawia głównie auta popularne, do których części są dostępne na już i na hasło "Lexus" zapali im się w głowie czerwona lampka. Przerabiałem to ze znacznie popularniejszą Hondą w dużym mieście.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2018, 10:40

I tak zamierzam zrobić porządek z tym burdelem co robi 959 (nie mający pojęcia o motoryzacji, Lexusie i serwowaniu) w większości tematów, bo użytkowanie tego forum staje się nieznośne dla mnie (wieczne docinki) i zwykłych użytkowników (tworzenie offtopów). ;)
Skończyła się moja cierpliwość.

łysy - to nie jest tłumaczenie, że ktoś nie naprawi IS 200, a naprawi V8 CDI. Albo ktoś jest mechanikiem albo go udaje. Mam pomysł na zrobienie mapy polecanych warsztatów tutaj na forum oraz mapy polecanych komisów/handlarz. Być może do tego nigdy nie dojdzie i zabiorę co stworzyłem.
Ostatnio edytowany przez dzida, 04 Wrz 2018, 10:46, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 10:45

Tyle, że tu off topu nie ma, bo autor tematu interesuje się Lexusem, a 959rn pokazał mu drugą stronę medalu, rzadko na tym forum prezentowaną.
Docinki swoją drogą - chociaż nie da się nie zauważyć, że hejty lecą z obu stron :wink:

dzida napisał(a):Mam pomysł na zrobienie mapy polecanych warsztatów tutaj na forum oraz mapy polecanych komisów/handlarz. Być może do tego nigdy nie dojdzie i zabiorę co stworzyłem.


Bardzo dobry pomysł :ok:
Ostatnio edytowany przez łysy, 04 Wrz 2018, 10:51, edytowano w sumie 1 raz
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2018, 10:50

łysy napisał(a):Tyle, że tu off topu nie ma, bo autor tematu interesuje się Lexusem, a 959rn pokazał mu drugą stronę medalu, rzadko na tym forum prezentowaną.

I co ma tu gatka o GS?
Jaka strona medalu jak tarcze masz od ręki w IC w Biłgoraju co sprawdziłem, bo jest obok mojej pracy (ale Kao to ukrył bo tak wygodniej)?
Jak się zgasił 959 jak mu pokazałem chłodnicę NIssena dostępną od ręki (tez Kao usunął, bo wygodniej)?
Co ma gatka o spalaniu jak człowiek widział IS na plakacie, a ja opomiarowałem 20tys. km?
iparts to nie jest hurtownia, a jakiś rumuński hart jest?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 10:51

Ja powiem tak... Jeśli ktoś nie ma zaufanego mechanika, ale takiego z prawdziwego zdarzenia to nie powinien się pchać w "egzotyki". Tylko znowu łysy pisze, że Civica mu nie chcieli naprawić, a jaka w tym egzotyka? Niestety ale większość "mechaników" to albo wymieniacze albo Mirki od Passatów, którzy się wychowali na 1.9 TDI i nic innego nie potrafią zdiagnozować, a komputer dla nich to hymn przyszłości.

Dla mnie jeśli ktoś się boi podejść do takiego IS200 i go naprawić, to nie jest mechanikiem i powiedzmy to sobie szczerze. Co tam jest dziwnego? Aaaa już wiem. Bo nie może przyciąć na częściach bo nie ma 50 zamienników w niskich cenach i się robota nie opłaci? To nie mechanik, tylko oszust i cwaniaczek.

A skoro już przy częściach jesteśmy... Po raz kolejny przytoczę sytuację z X3 w 3.0D oraz automacie, do którego nie było uszczelniacza skrzyni w ASO! Dopiero Ebay uratował sytuację. Także błagam, nie czepiajmy się jednego modelu bo w przypadku VW/Audi/BMW bywa podobnie w zalezności od wersji... Kolejna sytuacja, do 2.4 V6 zgadnijcie ile jest czujników cieczy chłodzącej? Około 8-9, a ORYGINALNY z hurtowni NIE PASUJE. Trzeba było jechać z suwmiarką i w hurtowni sprawdzać wszystkie po kolei... Cud niemieckiej techniki, naprawa w 5 minut, ta jasne...

Bądźmy obiektywni.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Wrz 2018, 10:55

Wiecie po czym poznać dobrego mechanika - PO KOLEJKACH. Codziennie przejeżdżam koło wymieniaczy i u jednego zawsze pusto, bo ma tylko zbieżność, pompowanie kół i ustawianie świateł.
Inny wymienia olej na Champion w szarej i zielonej beczce i jak klient przyjeżdża to jego kolega idzie przodem i przyczepia magnes na beczkę z odpowiednim logo. Poza tym klocki, tarcze i to by było na tyle, bo sprzęgło za skomplikowane.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 10:59

dzida napisał(a):Jaka strona medalu jak tarcze masz od ręki w IC w Biłgoraju co sprawdziłem, bo jest obok mojej pracy (ale Kao to ukrył bo tak wygodniej)?
Jak się zgasił 959 jak mu pokazałem chłodnicę NIssena dostępną od ręki (tez Kao usunął, bo wygodniej)?


No cóż, ja bym tego nie usunął.

dzida napisał(a):Co ma gatka o spalaniu jak człowiek widział IS na plakacie, a ja opomiarowałem 20tys. km?


Sam wiesz, że spalanie to temat rzeka. Szybkiemu coś będzie palić 5 l./100km, a mi to samo auto 15 l./100km :)
Lexus przy prędkościach autostradowych dużo pali - to też przecież wynikało z Twoich zestawień.

dzida napisał(a):iparts to nie jest hurtownia, a jakiś rumuński hart jest?


Przeciętny mechanik z tego po prostu nie korzysta - szkoda miejsca na placu.

galakty napisał(a):Jeśli ktoś nie ma zaufanego mechanika, ale takiego z prawdziwego zdarzenia to nie powinien się pchać w "egzotyki"


I tyle w temacie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2018, 11:05

łysy napisał(a):Lexus przy prędkościach autostradowych dużo pali - to też przecież wynikało z Twoich zestawień.

Trasa Leszno - Wrocław - Biłgoraj - 10,29l - pomiar nr 42 w mojej tabeli
(85% drogi to autostrada i ekspresówka oraz Wrocław. Prędkość przelotowa 160). :ok:


Jeszcze jedna zasada serwisowania - jak nie masz zaufania do mechanika to kupujesz sam wszystko.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 11:48

Jak to co 14tysiecy to w sam raz na 20letniego lexusa gs. Chyba nikt o zdrowych zmysłach więcej za go nie zapłaci. Jest sedanem nawet chyba się wpisuje w temat. Załatwię ci od ręki dobry zamiennik uszczelki skrzyni gm 5l40e. Na pewno w Sosnowcu jest mechanik który marzy o naprawie lexusa. Marzy żeby przyjechał mu dzida ze swoimi tarczami. Żeby mu patrzył na ręce. Zwracał uwagę jak coś się urwie. A na koniec przewracał oczami ze za drogo. W odwecie obsmaruje warsztat na forumsamochodowe.pl hurr durr naciągacz. Masz bardzo mała wiedzę jak działają warsztaty samochodowe i skąd biorą swoje czesci. Żaden mechanik który zna się na robocie czyli robi tez pieniądze nie ma czasu na cyrkowców ze swoimi częściami uwagami i karteczka diagnoz z forum. Nie ma tez czasu zMawiac czesci z internetu odbierać 3telefonow na dobę od forumowicza czy cześć do lexusa już przyszła bo miała być na jutro a pan jeszcze nie naprawił... maja na to czas mechanicy od lexusów. Ale mechaników od lexusów nie ma w Sosnowcu. Są najbliżej pewnie w Krakowie. Pewnie są tez drożsi niż mechanicy z spsnowca. Zastanawia mnie stan rzeczy. Cała orkiestra dzidy uwielbia lexusy. Lexusa miał tylko on i szybko się go pozbył. Reszta jezdzi passatami megane i innymi populusami. O szybkiego lexusie jest jak z yeti wszyscy słyszeli ale nikt nie widział bo maja zły pogląd na sprawę to nie taki stan rzeczy tu trzeba innego podejścia czy przerobić mototematy wtedy on się pojawi:)
959rn
Początkujący
 
Posty: 87
Auto: Dieselek

04 Wrz 2018, 13:15

959 co Ty wiesz o serwisowaniu jak Ty nawet oleju nie wymieniasz tylko puszczasz dalej ;) Troszkę piwkuje z kolegą to wiem jak wygląda uczciwy warsztat, a jak naciągacz "mechanik"... w Polsce B w mieścinie wielkości 27tys... Mechanik do Lexusów - dobre... To jest prom kosmiczny.

959rn napisał(a):Marzy żeby przyjechał mu dzida ze swoimi tarczami. Żeby mu patrzył na ręce. Zwracał uwagę jak coś się urwie. A na koniec przewracał oczami ze za drogo.

Opisałeś typowego właściciela BMW, którzy wpadają do mojego kumpla (marudzenie, że drogo) i dlatego nienawidzi serwisować tych aut ;) Nie mierz innych swoją miarą.

P.S. Miał ponad 3 lata, a nie jak Ty 3 miesiące Audi, Mercedesa i BMW :ok:

TAK JAK POWIEDZIAŁEM - DZIŚ BIORĘ SIĘ ZA ROSZADY NA FORUM - szczegóły wieczorem.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 13:48

Usunąłem to co uważałem za off top, oczywiście każda ze stron pewnie nie zgadza się z tą decyzja bo skoro coś piszecie to uważacie że jest to ważne, ja patrząc na to z boku, myśląc trzezwiej niż wy uznałem inaczej, są tu zwolennicy motoryzacji niemieckiej, japońskiej jak i francuskiej ale nie ma sensu sie przekrzykiwać głównie z obelgami kto ma racje bo i tak nikt nikogo nie przekona. Postu off topowe dalej będą usuwane skoro, dzida czujesz sie urażony to rób co masz robić i nie stawiaj mi warunków bo robisz to na próżno, Ty z szybkim macie zastrzeżenia co do mojej pracy na forum to zgłoście to wyżej, nie widzę problemu. Tyle w temacie.
Chcecie porozmawiać to otwórzcie temat w dziale Off Topic i bedziemy sobie wszyscy wbijać do głów swoje racje, obiecuje że tam nic nie usunę :mrgreen:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4