Czuć drgania na sprzęgle 1.6 TDI

Czuć drgania na sprzęgle 1.6 TDI

01 Paź 2015, 21:29

Witam wszystkich forumowiczów!

Na początku napisze, że już szukałem odpowiedzi na ten problem, lecz zazwyczaj były to problemy związane z samochodem z dwumasą.

W Maju zakupiłem Skodę Octavie II FL Kombi 1.6 TDI 105 koni. Od samego początku było czuć ciężko sprzęgło, a że samochód kupiłem od dealera i był na gwarancji to ASO wymieniło mi je (w moim samochodzie nie ma dwumasy) ale czuje na sprzęgle drgania.

Te drgania mega mnie denerwują, nasilają się z większą ilością obrotów czy to samochód jest na luzie czy jedzie na biegu. Z racji tego, że te drgania było czuć i na starym sprzęgle i na nowym chciałbym się zapytać czy w silnikach TDI to normalne? prędzej jeździłęm francuzami i nic nie czułem.

Jeżeli przeoczyłem jakiś wątek związany z tym tematem to serdecznie przepraszam i prosiłbym o link!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
medski
Obserwowany

Auto: Skoda Octavia 2

Re: Czuć drgania na sprzęgle 1.6 TDI

02 Paź 2015, 10:25

Jeżeli faktycznie nie masz dwumasy, to powodem może być łożysko oporowe. Podjedz do normalnego mechanika i niech sprawdzi stan sprzegła.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Czuć drgania na sprzęgle 1.6 TDI

02 Paź 2015, 14:15

Nie wiem jaka to czarna magia, że ty nie masz dwumasy :D
roziom3388
Początkujący

Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team
    Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę ...
    Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz
    Kierowcy często nadużywają sprzęgła, na przykład dotaczając się kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset metrów do świateł. Jest to nieekonomiczne i niebezpieczne. "Jazda na biegu jałowym i wciśniętym sprzęgle powoduje ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Tańczące dziewczyny
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)