Czy cena oferty ubezpieczenia wzrasta im bliżej końca poprzedniego?

24 Kwi 2023, 16:17

Cześć. Kilka dni temuliczyłem składki ubezpieczeniowe dla mojej Vectry, wychodziło mi średnio 700-800 zł w tym w PZU co miałem ubezpieczone do tej pory. Dziś przyszedł list z PZU i oferta jest o 400 zł droższa , na mubi oferty też wzrosły o ok 150 zł . Zaraz zadzwonił telefon od gościa z mubi , mówił że to dlatego ceny wzrosły bo jest bliżej końca poprzedniego ubezpieczenia i że najlepiej już dziś zawrzeć umowę a zapłacić mogę kiedy sobie tam chce , no i pytanie czy rzeczywiście te ceny będą rosły im bliżej 12 maja czy to tylko takie gadanie żebym zawarł umowę już dziś ? Co myślicie o tym ?

I też druga kwestia że ubezpieczenie z PZU wyszło o 100 zł drożej według tej oferty niż rok temu. Dlatego myślałem w sobotę podjechać do agenta tego co zawsze żeby on to wszystko policzył ale jak znów miałyby ceny skoczyć to faktycznie zawrę już ta umowę .
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Kwi 2023, 16:36

Zmień ubezpieczyciela to zawsze wychodzi na plus :) Generalnie jest tak że ten ubezpieczyciel który przesyła ci propozycję kontynuacji zawyża cenę i zawsze się z tym spotykam. Nie wiem czemu ale przypuszczam że większość ludzi na to nie zwraca uwagi i akceptuje to co otrzymują nie sprawdzając innych ofert na rynku.

Ja jak zawierałem ostatnio polisę OC + AC na jedno auto to mi przysłali więcej o 200zł niż rok wcześniej ale zrobiłem kalkulację u ubezpieczyciela u którego byłem rok wcześniej i wyszedł taki sam pakiet taniej :mrgreen: i prawie co roku zmieniam ubezpieczycieli ostatnio liczyłem składkę w porównywarce i później z konsultantem na telefonie i wyszło korzystniej. A jak zadzwoniła do mnie pani od obecnego ubezpieczyciela czy przystaję na przesłaną kalkulację i powiedziałem że już znalazłem lepszą opcję o raptem znalazł się jeszcze jakiś rabat i mogła je zaproponować taniej.

Samo PZU ogólnie ma wysokie stawki. To dobry ubezpieczyciel i nie ma co tu tego ukrywać ale jest najdroższym na rynku bo chyba nie ma droższego.

ineedl napisał(a):wychodziło mi średnio 700-800 zł w tym w PZU co miałem ubezpieczone do tej pory. Dziś przyszedł list z PZU i oferta jest o 400 zł droższa
Zerknij sobie jeszcze na rankomat lub tu na forum masz kilka linków do takich kalkulatorów kalkulator/ubezpieczenia-oc-i-ac/
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Kwi 2023, 16:58

W tamtym roku PZU wychodziło najkorzystniejszej, było o ok 150-200 zł tańsze niż najtańsza oferta porównywarki , ok 1150 było. Minął rok więc powinno być taniej za kolejny rok bezszkodowej jazdy , i w porównywarkach tak jest , oferta najlepsza to trochę mniej niż 900 ( + oddają 150zł , youtuberzy takie promocje mają co ich reklamują, liczy się składke z linka pod filmem i jest właśnie bonus 150 zł ) tak więc wyjdzie mi niecałe 750 zł dodając ten bonus , a oferta przedłużenia od PZU jest na 1250 zł więc rok temu było taniej .

Rokiko napisał(a):Generalnie jest tak że ten ubezpieczyciel który przesyła ci propozycję kontynuacji zawyża cenę i zawsze się z tym spotykam.
cenna informacja, dobrze wiedzieć na przyszłość

Myślę że zawrę już dziś to ubezpieczenie. Ma to jakiś sens że im dłużej będę zwlekał to będą droższe oferty ,bo przecież będę musiał kupić ubezpieczenie , i nawet jak mi podniosą cenę o 400 zł i tak będę musiał je kupić . A myślę że jak mi wyjdzie z tym bonusem 750 zł to jak na mój wiek i dużego starego diesla to dobra cena :D :D
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Kwi 2023, 17:13

ineedl napisał(a):oferta najlepsza to trochę mniej niż 900 ( + oddają 150zł , youtuberzy takie promocje mają co ich reklamują, liczy się składkę z linka pod filmem i jest właśnie bonus 150 zł )
Sprawdź czy te oferty są na czasie i czy np. możesz skorzystać bo czasem okazuje się że nie spełniasz warunków pomimo takiego kliknięcia w link albo oferta wygasła, a Ty przechodząc nie wiesz o tym. Już lepiej wejść na stronę ubezpieczyciela i na dole w stopce sprawdzić aktualne promocje tam też powinien być bezpośredni link do takiego zakupu :wink: Na forum w kalkulatorach OC masz też link do mubi z rabatem kalkulator/mubi/ i po wejściu na stronę od razu widzisz info ze rabat został aktywowany :wink:

Im bliżej końca mogą być droższe ale nie wiem czy to będzie spora różnica. Generalnie może być tak, że codziennie otrzymasz inne oferty jak byś wyliczał nowe kalkulacje.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Kwi 2023, 18:07

A jeszcze mam jedno pytanie , polisę miałem od 13.05.2022 godz. 8:42 do 12.05.2023 ale jak rozumiem polisa nie jest ważna do 12.05 do godz 8:42 tylko do północy i nowa ma się zacząć od północy 13.05?

Nie znalazłem odpowiedzi w google a warto zawsze zapytać bo brak ciągłości ubezpieczenia to przecież kara.

Już chyba wiem , w propozycji ubezpieczenia od PZU jest data od 13.05.2023 a nie od 12.05 godz.8:42 więc nowe ubezpieczenia powinno być zawarte od północy 13.05 , dobrze to rozumiem ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Kwi 2023, 20:45

Ubezpieczenie jest nie od godziny w danym dniu tylko cały dzień się liczy od północy. Przykładowo jak kończy Ci się 24.04 to nowe musi zaczynać się od 25.04, wtedy masz ciągłość.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota TJ Cruiser, pomysłowy minivan i SUV w jednym
    TJ Cruiser, zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia, podróżach i sportach outdoorowych, zadebiutował jako koncept ponad 2 lata temu. Teraz japoński magazyn Best Car donosi, że auto ma trafić do sprzedaży. W październiku ...

24 Kwi 2023, 20:50

Rozumiem, czyli u mnie będzie ciągłość. Wolałem zapytać bo ta ciągłość to ważna sprawa. Dziękuję za pomoc
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Kwi 2023, 05:22

A co jeśli mam ubezpieczenie do powiedzmy 20 lutego i przedłużam umowę np. 10 lutego? Czy nowe OC liczy się od 10 lutego i tym samym skraca mi stare ubezpieczenie o 10 dni? Czy jednak nowe ubezpieczenie zaczyna działać od zakończenia starego?
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Kwi 2023, 11:45

Henk napisał(a):A co jeśli mam ubezpieczenie do powiedzmy 20 lutego i przedłużam umowę np. 10 lutego? Czy nowe OC liczy się od 10 lutego i tym samym skraca mi stare ubezpieczenie o 10 dni?
Przy przedłużaniu umowy, czy wykupie ubezpieczenia u innego ubezpieczyciela podajesz datę startową od kiedy ma obowiązywać i tyle, możesz ją nawet miesiąc wcześniej wykupić, a i tak wystartuje z określoną datą.

W Twoim przypadku obecna ochrona kończy się 20 lutego to nową zawierasz od 21 lutego i już.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34