VW T5 - wzrasta temperatura płynu chłodzącego

05 Lip 2012, 21:54

Witam. Mam problem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić, nawet ASO. Od dłuższego czasu przy jeździe na autostradzie tj. na szóstym biegu wzrasta temperatura płynu ch. ZAuważyłem że dzieje sie to tylko w przypadku jazdy na szóstym biegu obojętnie z jaką prędkościa i obrotami silnika. Najśmieszniejsze jest to że jadąc np. przez 10 min 140 km/h na szóstym biegu wzrasta temperatura a po redukcji na 5 bieg i wzroscie obrotów temperatura ta spada. Oczywiście temperatura powietrza również wpływa na szybkość wzrostu temperatury płynu przy jedzie na szóstym biegu jak i spadku. próbowałem jechac na czwartym biegu z różnymi obrotami silnika, jak i na piatym ale nigdy temperatura ta nie wzrastała. Wystarczy ze wrzucę szóstkę i po 5, 10, lub piętnastu minutach (zalezy od temperatuty otoczenia) wskazówka temperatury leci z dziewiedziesiatki do góry . Nigdy nie sprawdzałem co by sie stało przy dłuższej jezdzie z wiadomych przyczyn. Teraz chciałbym wyprzedzić masę odpowiedzi : w międzyczasie wymieniono silnik, skrzynie oraz dwumas ale z innych powodów. Dodatkowo wymieniłęm chłodnice, termostaty. Zastanawia mnie jedno. Mimo iz tak jak wymieniłem wczesniej jakie podzespoły sie zmianiały nie ustaje dziwny metaliczny dzwięk przy naciskaniu pedału gazu. Jestem juz głupi z tego wszystkiego, w ASO powiedzieli ze pęknięta głowica ale półtoej roku jezdze i płynu i oleju nie dolewam, Poza tym jesli ten metaliczny dzwięk nie ustaje mimo iz wymieniłem wszystko co sie rusza pod maską to skąd on sie wydostaje. W ASO twierdzą ze ze skrzyni, ale skrzynia była wymieniona. Zastanawia mnie czy nie z katalizatora i czy to może miec wpływ na te wzrosty tem na szóstym biegu. Pomocy.
damcio24
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 09 06 1994
Auto: vw t5

07 Lip 2012, 21:47

Coś nie jest tak z tymi VW serii T :D T4 mojego znajomego zachowuje się jeszcze bardziej dziwnie,mianowicie bywa wszystko absolutnie OK,ale czasami na biegu jałowym (w korkach)wskazówka temperatury opada do minimum,gdy auto rusza podnosi się natychmiast do 90st.c,czasami podczas jazdy delikatnie opadnie,najczęściej jest wszystko w porządku,do czasu.Ja myślę,że temperatura jest cały czas taka sama,a jest coś albo z elektryką,zegarem albo z czujnikiem temperatury.Metaliczny dźwięk to dźwięk bardzo nie wskazany,być go nie powinno,jaki tam jest silnik?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Lip 2012, 22:06

130 KM, 2,5 poj. AXD
damcio24
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 09 06 1994
Auto: vw t5

07 Lip 2012, 22:08

p.s. dzisiaj byłem u znajomych i wentylator po przyjezdzie nie wyłączał sie przez godzinę, dopiero jak zapłon włączyłem to przestał chodzic
damcio24
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 09 06 1994
Auto: vw t5

08 Lip 2012, 06:00

Trzeba by raczej sprawdzić wydajność pompy płynu chłodniczego,poza tym, musisz mieć pewność,że w układzie jest tyle płynu ,ile trzeba.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Lip 2012, 08:33

problem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić, nawet ASO

tak, jak w warsztatach sami wymieniacze,procedury, a myślenie męczy ... to pora zmienić auto lub... ech
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator czasu podróży
    Kalkulator czasu podróży może być przydatny dla osób planujących dłuższe trasy, w tym wakacje, wyjazdy służbowe czy też przeprowadzki. Dzięki kalkulatorowi, można oszacować, ile czasu zajmie dana trasa i zaplanować ...
    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...

14 Mar 2013, 13:53

Witam. Jestem tutaj nowy ale dręczy mnie problem który dręczył damcio. Mianowicie mam t5 2.5 tdi BNZ Po wymianie pompki obiegu przy webascie auto na wysokich obrotach mi się przegrzewa. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale już sprawdzałem termostat otwiera się ogrzewanie na wolnym obiegu mam i w samochodzie dmucha na gorąco jednak chłodnice zimnie a wentylatory chodzą. Uszczelka juz była robiona rok temu przewody miękkie na prawdę nie wiem co może być??
dyzio245
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 08 2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi 16 c5
Silnik: 2.5 Tdi v6
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002