Czy mogę jeździć z takim uszkodzeniem opony?

12 Lis 2021, 13:12

Czy mogę jeździć z takim uszkodzeniem opony? Ma to jakiś wpływ na jazdę i bezpieczeństwo?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

prokser
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lis 2021, 13:21

To uszkodzeni raczej nie powinno mieć wpływu na jazdę i bezpieczeństwo ale powiem szczerze że dziwnie wygląda to uszkodzenie. Tak jak by została zerwana bardzo cienka warstwa gumy.

Zobacz jeszcze czy dalej ona nie odchodzi bo może to jakieś uszkodzenie fabryczne opony.

Poza tym co to za marka opon?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

12 Lis 2021, 16:00

Jak dla mnie wszelkie takie uszkodzenia boczne dyskwalifikują oponę.
Gość114260
 

12 Lis 2021, 17:17

Profil pro snow
prokser
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lis 2021, 17:54

prokser napisał(a):Profil pro snow
To opony bieznikowane i tak po cichu obstawiałem że będą właśnie takie z racji uszkodzenia. Przy normalnej oponie która nie była bieżnikowana nie pojawi się takie uszkodzenie.

Mając na uwadze bieżnikowane opony odradzam dalszą jazdę na nich bo jak widać warstwa która została nałożona na oponę słabo się trzyma. Nie została prawidłowo zwulkanizowana w procesie produkcji. Nie wiadomo jak w innych miejscach bo tego nie widać ale może się okazać że zacznie odchodzić płatami. Najgorzej jak by się to stało podczas szybszej jazdy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...