Czy można bezproblemowo sprzedać auto wyrejestrowane?

08 Maj 2016, 16:15

Chciałbym sprzedać mojego seata toledo rocznik 1996. W zasadzie może jeździć o własnych siłach, ale z uwagi na zły stan techniczny postanowiłem go wyrejestrować aby uniknąć opłacania OC. Czy po tym wyrejestrowaniu mogę auto normalnie sprzedać lub zezłomować, czy są może jakieś specjalne warunki prawne? Proszę o odpowiedź.
Shure55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 04 2006
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Volkwagen Passat B5 FL
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Maj 2016, 20:44

Shure55 napisał(a):ale z uwagi na zły stan techniczny postanowiłem go wyrejestrować aby uniknąć opłacania OC.
Ty go chcesz wyrejestrować czy juz masz wyrejestrowany... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Maj 2016, 20:47

Już jest wyrejestrowany.
Shure55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 04 2006
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Volkwagen Passat B5 FL
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Maj 2016, 20:58

Shure55 napisał(a):Już jest wyrejestrowany.
Mozesz ale bez zadnych dokumentów typu umowa k/s....Tego samochodu nikt juz nie zarejestruje,,,
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Maj 2016, 14:26

A to da się teraz auto wyrejestrować bez złomowania?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2016, 15:28

Tym zajęła się moja matka bez mojej wiedzy. Samochód jest wyrejestrowany. Nie posiada blach. Byłbym wdzięczny za nie odpowiadanie pytaniem na pytanie.
Shure55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 04 2006
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Volkwagen Passat B5 FL
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bez nerwów, to tylko upał
    Wysokie temperatury i bezchmurne niebo to wymarzona pogoda na wakacje, lecz w czasie podróży samochodem może dla wielu kierowców stanowić wyzwanie. Klimatyzacja w aucie znacznie poprawia komfort jazdy, ale z ...
    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...

09 Maj 2016, 16:04

Shure55 napisał(a):Byłbym wdzięczny za nie odpowiadanie pytaniem na pytanie.

Pytam, bo może się to przydać bardzo pomocne forumowiczom. Do tej pory przepisy zezwalały na wyrejestrowanie auta tylko po jego zezłomowaniu, czyli oddaniu auta na złom, tam się dostawało dokument o wyzłomowaniu i z tym dokumentem szło się do WK i samochód został wyrejestrowany. Potem z dokumentem o wyrejestyrowaniu szło się do ubezpieczalni i na tej podstawie wypowiadało się umowę ubezpieczenia. W inny sposób się nie dało tego zrobić. A z tego co ty piszesz, to samochód masz. Więc zmienili przepisy czy co?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2016, 20:02

Okazuje się, że sprawa wygląda dość dziwnie... Delikatnie mówiąc, bo dopiero po kłótni z matką okazało się jak jest w rzeczywistości. OC było właśnie na nią. Bała się, że nie załatwię sprawy. Koniec umowy OC przypada na 26 maja. Brak zaufania, ale rodzina, więc normalna rzecz niestety. Chciałem wystawić seata na jakiś tydzień czasu na aukcję za około 1000 zł. Nie miałem nadziei na znalezienie kupca, więc postanowiłem, że w razie czego po prostu dostarczę go na zezłomowanie. Potem tylko zaniesienie kwitu do wydziału komunikacji i ewentualnie wizyta u ubezpieczyciela. Niestety matka chciała to zrobić lepiej i ... załatwiła wyrejestrowanie poprzez umowę kupna sprzedaży. Tak twierdzi. Być może załatwiła kwit na złomowisku bez faktycznego zezłomowania auta. Pewne jest natomiast jedno. Zapłaciła za całą imprezę 250 zł, a auto stoi na podwórku. Nie mam bladego pojęcia jak tego dokonała i co teraz mam z tym wrakiem zrobić. Ceny części są śmiesznie niskie, więc niespecjalnie chce mi się go wystawiać kawałek po kawałku. Liczyłem na kilka groszy choćby z samego faktu zezłomowania, a tymczasem mam problem i nie wiem co z tym zrobić.
Shure55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 04 2006
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Volkwagen Passat B5 FL
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

09 Maj 2016, 21:03

Shure55 napisał(a):Byłbym wdzięczny za nie odpowiadanie pytaniem na pytanie.
Tutaj to raczej powinieneś być wdzięczny za dociekliwość forumowiczów :mrgreen:
Shure55 napisał(a):Niestety matka chciała to zrobić lepiej i ... załatwiła wyrejestrowanie poprzez umowę kupna sprzedaży.
Pogadaj Ty z mamcią o szczegółach tej operacji. Podejrzewam że sprzedała fikcyjnie na tzw słupa :D
Shure55 napisał(a):Chciałbym sprzedać mojego seata toledo
Jak matula pozbyła się problemu to czyje to auto było ? oczywiście w DR
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2016, 21:28

bonifacy napisał(a):Pogadaj Ty z mamcią o szczegółach tej operacji. Podejrzewam że sprzedała fikcyjnie na tzw słupa

No tak, ale wtedy nie można auta wyrejestrować, tylko zgłasza się sprzedaż....Mimo, że popełnia się wtedy kilka przestępstw...Sprawa bardzo śliska.
I teraz najważniejsze pytanie dla rozwiązania problemu - auto jest sprzedane, czy zezłomowane i wyrejestrowane? Bo to jest różnica.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Maj 2016, 21:48

MotoAlbercik napisał(a):No tak, ale wtedy nie można auta wyrejestrować, tylko zgłasza się sprzedaż
Tutaj jest wiele nieporozumień co do definicji wyrejestrowania :mrgreen:a urzędy nie pomagają w ogarnięciu tematu. Zezłomował to wyrejestrował , sprzedał tyż wyrejestrował. Przysłowiowy kowalski się w tym gubi :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Maj 2016, 15:03

bonifacy napisał(a):Tutaj jest wiele nieporozumień co do definicji wyrejestrowania :mrgreen: a urzędy nie pomagają w ogarnięciu tematu.

No tutaj się troszkę niezgodzę - WK odróżnia wyrejestrowanie i zgłoszenie sprzedaży. Zamęt sieją sami właściciele pojazdów, bo to oni mają problem z nazewnictwem. No ale co się tu dziwić, jak pewien odsetek kierowców nie zna przepisów, kóre go obowiązują, a co dopiero gadać o urzędach dotyczących komunikacji :mrgreen:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000