Czy można zapłacić OC 2 miesiące przed terminem?

Czy można zapłacić OC 2 miesiące przed terminem?

17 Sty 2016, 10:59

Witam, za 2 miesiące kończy mi się ubezpieczenie auta, czy można je opłacić 2 miesiące przed terminem, albo chociaż miesiąc? Jak nie to ile maksymalnie przed można? Wyjeżdżam i wtedy jak się kończy nie będę miał jak opłacić więc wolałbym teraz.
shimencore
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 04 1983
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: renault laguna

Re: Czy można zapłacić OC 2 miesiące przed terminem?

17 Sty 2016, 14:07

Najpierw musisz wiedzieć ile masz tego zapłacić - z ubezpieczalni powinno ci przyjść jakies pisemko. Jak już będziesz miał, to możesz opłacić wcześniej - polisa i tak będzie obowiązywała od daty podanej na tym pisemku. A do tej daty będzie obowiązywała polisa, którą masz.
Wyjeżdżasz za granicę?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Sty 2016, 17:44

MotoAlbercik napisał(a): z ubezpieczalni powinno ci przyjść jakies pisemko
Moto-Al myślę ze w jego przypadku będzie lepiej jak wykona tel.do FU i wszystko się dowie.Raczej przed uplywem 2 m-cy nic od nich nie dostanie... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

17 Sty 2016, 22:25

Tak, wyjeżdżam za granicę. Co roku 2 tygodnie przed terminem mi przychodzi list z biura ubezpieczeń ze się kończy i wtedy idę i odnawiam. No nic, to się jutro przejdę spytać, myślałem że może ktoś będzie wiedział to bym nie musiał.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
shimencore
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 04 1983
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: renault laguna

18 Sty 2016, 11:56

Migi60 napisał(a):Moto-Al myślę ze w jego przypadku będzie lepiej jak wykona tel.do FU i wszystko się dowie.Raczej przed uplywem 2 m-cy nic od nich nie dostanie...

Zgadza się - będzie ciężko tak wcześnie to załatwić, ale ja myślę, że wszystko zależy od samego ubezpieczyciela. No i najlepiej będzie, że tak jak pisze przejdzie się i pogada z agentem. Być może uda mu się coś załatwić. A jak nie, to trudno - będzie trzeba telefonicznie załatwić i zrobić przelew poprostu.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

18 Sty 2016, 19:43

MotoAlbercik napisał(a):No i najlepiej będzie, że tak jak pisze przejdzie się i pogada z agentem.
Jaak najbardziej.Nie wiem czy nie zalapie się na podwyzkę/przeciez obietnice trzeba spełnić-oczywiście przedwyborcze.../... :angry: :angry:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

• Re: Czy można zapłacić OC 2 miesiące przed terminem?

19 Sty 2016, 11:50

Byłem wczoraj w PZU, bo mi się ubezpieczenie na Nubirke kończyło ( mam do 19 ). Ubezpieczyłem i zapytałem od razu, czy może mnie pani policzyć ubezpieczenie na Jeepa ( kończy się 24 lutego ). I mi obliczyła i mogłem nawet od razu zapłacić. Tak więc w PZU można półtora miesiąca wcześniej ubezpieczyć. Nie wiem jak u innych ubezpieczycieli. Myślę, że warto zadzwonić i zapytać.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

26 Sty 2016, 17:34

Hej,
    Bez problemu możesz kupić ubezpieczenie OC 2 miesiące przed terminem i je opłacić. Jeśli nie zmieniasz ubezpieczyciela to należy się z nim skontaktować i poprosić o kalkulację. Jeśli chciałbyś sprawdzić czy możesz kupić coś taniej to zachęcamy do skorzystania z porównywarki, a w razie ciekawej oferty wysyłasz wypowiedzenie umowy OC do obecnego ubezpieczyciela (będzie ono działać dopiero z końcem obecnej umowy), a Ty możesz wykupić teraz nowe OC i je opłacić online :)

Pozdrawiam,
    Łukasz
    Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
    mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Auto: Volvo S40

• Yamaha R6
      VW Golf IV, tuning, zabudowa Car audio
      Nocne wyścigi Olsztyn
      Tuning Show