Odbiór dowodu rejestracyjnego z nieprzepisanym ubezpieczeniem

29 Sty 2016, 20:06

Witam, mam pytanie, czy mogę odebrać "twardy" dowód rejestracyjny mając nieprepisane na siebie ubezpieczenie tylko na starego właściciela. Chodzi o to ze inne są numery rejestracyjne w kwitku z ubezpieczenia ale numery VIN się zgadzają. Z góry dziękuję za pomoc
michu06
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 16 07 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel astra
Silnik: 1,6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Sty 2016, 20:47

Ważne, aby ubezpieczenie było ważne :) Jak odbierzesz dowód zgłoś do ubezpieczyciela fakt zmiany numerów tablic i dostaniesz aneks. Jeśli wcześniej nie kontaktowałeś się z ubezpieczycielem zapytaj o to czy wykonują rekalkulację na nowego właściciela (o ile sami tego nie zrobią automatycznie) jeśli się okaże, że wykonują i będzie się to dla Ciebie wiązało ze znaczą opłatą często opłaca się bardziej wypowiedzieć otrzymaną umowę i kupić nowe tańsze OC na siebie :) Druga rzecz to upewnienie się czy wszystkie raty są opłacone, jeśli nie to analogicznie działasz jak wyżej. Jeśli nie robią rekalkulacji to jeździsz do końca na otrzymanym OC tylko pamiętaj, że ono nie przedłuża się automatycznie :)

Jakbyś szukał nowego OC to zachęcam do skorzystania z naszej porównywarki (link w podpisie) i według instrukcji przesłanie linka do wyników porównania na PW, wtedy postaramy się coś ogarnąć ekstra dla forumowicza :ok:

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

29 Sty 2016, 20:56

Byłem u ubezpieczyciela, i po zrobieniu kalkulacji bardziej opłaca mi się wykupić nowe ubezpieczenie. Aktualne co jest na poprzedniego właściciela jest ważne jeszcze 9 miesiecy, dlatego chciałbym na nim dalej jeździć, ale nie wiem czy mogę i czy dostanę twardy dowód na podstawie takiego ubezpieczenia
michu06
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 16 07 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel astra
Silnik: 1,6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Sty 2016, 22:06

michu06 napisał(a):Byłem u ubezpieczyciela, i po zrobieniu kalkulacji bardziej opłaca mi się wykupić nowe ubezpieczenie.

michu06 napisał(a):Aktualne co jest na poprzedniego właściciela jest ważne jeszcze 9 miesiecy, dlatego chciałbym na nim dalej jeździć,

Nie rozumiem - nowe ubezpieczenie wychodzi taniej, a ty chcesz jeździć na ubezpieczeniu po poprzedniku po rekalkulacji, które jest droższe? Gdzie tu sens?
Oprócz tego, jak ubezpieczenie na 9 miesięcy może być droższe od ubezpieczenia na 12 miesięcy? Po rekalkulacji powinieneś mieć tańsze ubezpieczenie niż wykupienie nowego.
mfind - co ty na to? Jak to jest?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Sty 2016, 23:02

Na mfind znalzałem ubezpieczenie nawet taniej niż się spodziewałem. Rekalkukacja mi się nie opłaca. Chciałem tylko wiedzieć czy muszę przepisać ubezepiecznie czy mogę przez te 9 miesiecy jeździć bez przepisywania
michu06
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 16 07 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel astra
Silnik: 1,6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Sty 2016, 12:27

Jeżeli na DR i na ubezpieczeniu są te same dane, to możesz. A jak nie, to wystarczy logicznie pomyśleć - jesteś policjantem. Zatrzymujesz do kontroli samochód, patrzysz na DR i widzisz rejestrację ZKP13245 i dane Mariusz Kowalski Legionowo. Patrzysz na ubezpieczenie i widzisz rejestrację DGS12345 Tadeusz Wątroba Kowale Pańskie. Podsumowujesz - w DR inne dane, na ubezpieczeniu inne dane. Jakie wyciągasz wnioski?
Dlatego po przerejestrowaniu samochodu nalezy bezzwłocznie udać się do ubezpieczyciela celem przepisania danych w polisie. Jak korzystasz z polisy poprzedniego właściciela, to robisz rekalkulację składek i ubezpieczyciel zmienia ci, na podstawie DR dane w ubezpieczeniu. A jak nie chcesz mieć tego ubezpieczenia, to zawierasz nową umowę i tam są już dane nowego właściciela. I wszystko się zgadza.
Dopowiem jeszcze, że jak pozostajesz przy polisie poprzednika, to musisz pamiętać o wykupieniu nowej umowy najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania starej, ponieważ ta umowa nie przechodzi automatycznie na kolejny okres ubezpieczenia.
Dopowiem też, że warto o tym ubezpieczeniu myśleć, w dniu zakupu samochodu - jak się zdecydujesz na nową polisę, to każdy dzień korzystania z polisy poprzednika jest płatny. Przy złożeniu wypowiedzenia ubezpieczyciel policzy ci za każdy dzień i będziesz musiał jakąś kwotę zapłacić. Będziesz musiał wtedy zapłacić za nową polisę i za korzystanie z polisy poprzednika. A jak pozostajesz przy polisie poprzednika, to w dniu zakupu samochodu warto zrobić rekalkulację, ponieważ może się okazać, że ciągu trwania tego ubezpieczenia ubezpieczyciel przyśle ci kwitek do dopłaty.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kiedy kierowca może używać świateł awaryjnych?
    W jakich okolicznościach kierowca może używać świateł awaryjnych: postój z powodu uszkodzenia pojazdu lub wypadku. Włączanie tych świateł, gdy chcemy zatrzymać się w miejscu niedozwolonym jest niezgodne z obowiązującymi ...
    Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...

31 Sty 2016, 13:48

Numery rejestracyjne nie będą się zgadzać i dane osobowe też ale numer VIN samochódu tak, wiec jak mnie zatrzyma policja i zobaczą że mam miękki dowód i umowę skupna sprzedaży spisaną tydzień temu to nie powinni robić problemu. Sprawdziłem i nie opłaca mi się robić rekalkulacji bo poprzedni właściciel miał w Proamie a ja jestem współwłaścicielem i mam wzyżke za wiek i szkodę parkingową. Głównym właścicielem jest mój ojciec który ma pełne znizki. Wychodzi na to ze najlepiej w Axie
michu06
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 16 07 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel astra
Silnik: 1,6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Sty 2016, 14:39

michu06 napisał(a):Numery rejestracyjne nie będą się zgadzać i dane osobowe też ale numer vin samochódu tak, wiec jak mnie zatrzyma policja i zobaczą że mam miękki dowód i umowę skupna sprzedaży spisaną tydzień temu to nie powinni robić problemu.

Ha! Marzenie ściętej głowy. Ale napewno gdzieś są jeszcze tacy policjanci :wink: Aczkolwiek ileż razy w ciągu roku zatrzymała cię policja? Mnie np. juz nie zatrzymali chyba z 5 lat. Nie liczę oczywiście kontroli trzeźwości, bo wtedy nie chcą dokumentów.
michu06 napisał(a):Sprawdziłem i nie opłaca mi się robić rekalkulacji bo poprzedni właściciel miał w Proamie a ja jestem współwłaścicielem i mam wzyżke za wiek i szkodę parkingową. Głównym właścicielem jest mój ojciec który ma pełne znizki. Wychodzi na to ze najlepiej w Axie

Skoro właścicielem jest ojciec, to on powinien zrobić rekalkulację na siebie - przeczytaj post kolegi mfind dlaczego. Może sie okazac, że ojciec będzie miał taniej. a jak nie, to trzeba umowę wypowiedzieć i zawrzeć nową. Coś zrobić musisz. Jeżdżenie bez rekalkulacji, to ryzyko - nie wiesz, czy ubezpieczyciel robi rekalkulację czy nie. Jak nie zrobi, to jesteś na plusie. Jak zrobi - na minusie, bo będziesz musiał zapłacić. Ja uważam, że lepiej zgłosić sie do ubezpieczyciela i zapytać - ty pytałeś, ale jesteś współwłaścicielem. A pytać powinien właściciel.
Jedno jest pewne - nie możesz jeździć bez rekalkulacji, bo to nie oznacza, że nie będziesz musiał dopłacić. Tak więc albo rekalkulacja ( jeżeli ubezpieczyciel robi, bo nie każdy ją robi ) , albo nowe ubezpieczenie.
Oprócz tego, ważne jest, czy masz więcej jak 26 lat - jeżeli nie, to jak ojciec będzie robił rekalkulację albo będzie wykupował nowe ubezpieczenie to i tak będzie wzwyżka z powodu wieku. Tego nie ominiesz w żaden sposób, dopóki nie skończysz 26 lat.
A różne dane na DR i na ubezpieczeniu, to inna sprawa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Lut 2016, 09:18

WIęc tak :)
MotoAlbercik - istnieje taka możliwość, że ubezpieczenie na 12 miesięcy będzie droższe niż na 9 miesięcy :P Bo po pierwsze poprzedni właściciel mógł wykupić w najdroższej możliwej firmie dla nowego właściciela, a do tego występują różnice w danych (np. sprzedawca w małym mieście, kupujący w dużym, sprzedawca starszy, doświadczony kierowca, a kupujący jest młody i nie ma zniżek itp). Jeśli VIN się zgadza to nikt nie powinien robić problemu zwłaszcza jak ma się przy sobie umowę kupna-sprzedaży itp Reszta wszystko się zgadza :)
michu06 - Po przerejestrowaniu samochodu należy niezwłocznie informować o tym ubezpieczyciela, bo w razie szkody może być wiele niepotrzebnych komplikacji i wyjaśnień, aby ustalić obecnego właściciela. Co do rekalkulacji to zależy jak dawno kupiłeś auto. Jeśli to było kilka tygodni to ewentualna dopłata za wykorzystany okres ubezpieczenia (a ubezpieczyciel ją naliczy) będzie niska, ale tego również musisz się dowiedzieć. I ostatecznie jeśli ta różnica po zapłaceniu, oraz koszt ewentualnego kontynuowania ubezpieczenia sprzedawcy samochodu nadal będzie wychodzić drożej niż zakup nowego OC (z tego co pisałeś nasza oferta okazała się atrakcyjna :) ) to wtedy warto kupić nowe na siebie.
Jeśli będziesz już wiedział ile ubezpieczyciel zechce dopłaty za wykorzystane dni, prześlij do nas linka z kalkulacji, która zrobiłeś i spróbujemy dodatkowo zbić cenę dla forumowicza :)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40