Odbiór dowodu rejestracyjnego.

26 Kwi 2016, 20:14

Witam, mam pytanie. Mianowicie został mi zabrany dowód rejestracyjny z powodu braku przeglądu. Przegląd już zrobiłem, tylko jest problem bo samochodu po kupnie nie przerejestrowałem na siebie i dowód jest w innym mieście. Z powodu tego że pracuje do późna sam nie dam rady pojechać. Czy jest możliwość żeby ktoś inny odebrał ten dowód za mnie? Jeśli tak to co będzie potrzebne do odbioru tego dowodu?
CaG0
Nowicjusz
 
Posty: 21
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

26 Kwi 2016, 21:26

CaG0 napisał(a):Czy jest możliwość żeby ktoś inny odebrał ten dowód za mnie? Jeśli tak to co będzie potrzebne do odbioru tego dowodu?
Zadzwoń do tego WK i otrzymasz odpowiedż. Na pewno będziesz musiał napisać upoważnienie ( dla osób spoza kręgu rodzinnego opłata skarbowa 17 zł ) Będzie potrzebna umowa kupna bo w dowodzie jest inny właściciel. Zaświadczenie przeglądu to się rozumie. Poza tym jak daleko jechać możesz to zrobić drogą korespondencyjną. Wysyłasz niezbędne dokumenty a oni Ci odsyłają pocztą. Zadzwoń , spytaj o to. Dłużej to trwa ale obniża koszty
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...
    Jak stworzyć model koncepcyjny krok po kroku?
    W działach designu poszczególnych marek pracują kreatywni projektanci, często pochodzący z wielu krajów. W przypadku marki ŠKODA, współpracują oni z wieloma działami, głównie Rozwoju Technicznego ...