Odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego pojazdu po długim czasie

02 Mar 2020, 22:24

Witam serdecznie.

Około 3 lata temu podczas kontroli drogowej okazało się, że podróżowałem bez ważnego przeglądu pojazdu czego skutkiem było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i wydanie tymczasowego. Z tymczasowym dowodem niezwłocznie udałem się do OSK i dokonałem przeglądu, otrzymałem dowód odbycia przeglądu pojazdu z wynikiem pozytywnym.

Niestety nie byłem wstanie odebrać dowodu rejestracyjnego z powodu wyjazdu, dopiero teraz jestem na miejscu i mogę się zająć sprawą.

Jak wygląda procedura- domyślam się, że potrzebuję ponownie otrzymać tymczasowy dowód rejestracyjny na podstawie którego mogę przemieścić się autem do OSK, i odebrać dowód rejestracyjny w Wydziale Komunikacji? Czy jednak długi okres jaki upłynął nie zmienia mojej sytuacji?

Pozdrawiam
Follober
Obserwowany

03 Mar 2020, 11:31

Follober napisał(a):koło 3 lata temu podczas kontroli drogowej okazało się, że podróżowałem bez ważnego przeglądu pojazdu czego skutkiem było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i wydanie tymczasowego.

Nie miałeś OBT i policja dała ci DR zastępczy? Jesteś pewny? Z tego co ja wiem, to dostajesz pokwitowanie zatrzymania DR i tyle. Potem jedziesz na OBT, dostajesz karteczkę od diagnosty i z nią idziesz do WK, tam wbijają ci przegląd i oddają DR.
Przynajmniej tak było. Zmieniło się coś?
Co do obecnej sytuacji - DR wciąż jest w WK, w którym został wydany. Jak teraz, po tych 3 latach nie masz OBT, to prawdopodobnie musisz pojechać ( na lawecie ) na OBT, i z karteczką od diagnosty o pozytywnym OBT iść do WK i tam ci go oddadzą wcześniej wbijając przegląd.
Tak się to zawsze odbywało.
Ale niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy.
No i zawsze możesz zadzwonić lub podejść do WK, gdzie był wydany DR i po prostu zapytać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Mar 2020, 13:12

MotoAlbercik napisał(a):Ale niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy.
W tym temacie nic sie nie zmieniło...
MotoAlbercik napisał(a): Z tego co ja wiem, to dostajesz pokwitowanie zatrzymania DR i tyle.
Oczywiście ze tak...
Ps.Istnieje tez mozliwość taka ze zgubił zaświadczenie z policji i otrzymuje wtedy PC z WK na wykonanie OBT..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Mar 2020, 02:08

Dziękuję za powyższe odpowiedzi, oczywiście mieliście rację- popełniłem błąd, przy zatrzymaniu otrzymałem pokwitowanie z którym udałem się do OSK (nie jestem pewien nazewnictwa, ale wiem że z tym "czymś" miałem kilka dni żeby legalnie podjechać zrobić przegląd). Mam nadzieję, że uda mi się otrzymać PC, nie chcę angażować lawety.
Pozdrawiam!
Follober
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus? Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

•