Czy Seat Ibiza to dobry kandydat na pierwszy samochód?

28 Sty 2016, 13:39

Witam, mam okazje kupić Seata Ibiza IV generacji. Jeżeli chodzi o motor to tak: 1.9 SDi 64KM. Niby zawsze byłem przeciwny silnikom diesla, wolałem benzyniaka zagazować, ale teraz trafia się w sumie niezła okazja, bo ten Seat jest od rodziny, auto garażowane, nie wymaga wkładu finansowego (no może poza częściami czysto eksploatacyjnymi). Martwi mnie trochę ten silnik. Zawsze słyszałem, że jeśli brać już diesla to tylko TDI, nie eksperymentować z żadnymi SDI, CDI itp. Co o tym sądzicie? Czy 64 KM to nie za mało? Czy to wogóle pojedzie? No i podstawowe pytanie, czy to dobry wybór jak na pierwszy samochód? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez tomson20, 28 Sty 2016, 13:58, edytowano w sumie 1 raz
tomson20
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

28 Sty 2016, 13:49

Pewnie będę jedynym, który Ci to tu napisze, ale jak dla mnie to dobry wybór na pierwszy samochód. Auto bardzo przyjazne w użytkowaniu, proste w budowie, zwrotne, wytrzymałe, tanie i łatwo dostępne części, doskonale znane mechanikom. Silnik jest słabiutki i głośny, za to niewiele pali, nie ma w nim co się popsuć, a niedostatek mocy nauczy Cię pokory i myślenia za kółkiem. Dla świeżo upieczonego kierowcy w sam raz na pierwszy rok/dwa samodzielnej jazdy, jak się wprawisz rozejrzysz się za czymś mocniejszym.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Sty 2016, 13:56

Dziękuję za odpowiedź ;)
tomson20
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

28 Sty 2016, 18:03

tomson20 napisał(a):Zawsze słyszałem, że jeśli brać już diesla to tylko TDI, nie eksperymentować z żadnymi SDI, CDI itp. Co o tym sądzicie?

naprawdę fachowa porada od polaczków zaślepionymi znaczkiem TDI :ok:
CDI to jedne z najlepszych diesli pow. 2l gdzie VAG nie ma praktycznie żadnego dobrego prócz 2,5TDI R5 (nie mylić z V6!)
TDI wcale nie są lepsze np. od HDI, JTD, CRDi czy i-CTDi ale polaczek-specjalista z szopy inaczej powie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Sty 2016, 22:37

dzida napisał(a):TDI wcale nie są lepsze np. od HDI, JTD, CRDi czy i-CTDi ale polaczek-specjalista z szopy inaczej powie


Jeszcze długo będzie w Polsce kult TDI. Tym bardziej na wsiach, wśród starszych ludzi. Młodsi są już bardziej świadomi tego jak jest a nie żyją przeszłością, bo w jak wychodziło 1.9 tdi na pompie to jednak trzeba przyznać że był to bardzo dobry silnik, ale wiele się zmieniło przez 20 lat :ok:
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący
 
Posty: 230
Prawo jazdy: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BUKOVINA World Snow Polo Masters 2018
    Drużyna Renault zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju BUKOVINA World Snow Polo Masters 2018, który odbył się w dniach 19-21 stycznia 2018 r. Renault Polska oraz Anndora, autoryzowany koncesjoner Renault ...