Czy to jest legalne?

Czy to jest legalne?

13 Kwi 2015, 12:21

Posiadam spora posiadlosc i mam pomysl jak ja wykorzystac, tylko zastanawiam sie czy to jest legalne? Otoz chcial bym otworzyc maly biznes, cos w stylu nauki jazdy ale dla niepelnoletnich. Chcial bym uczyc jezdzic nastolatkow powiedzmy 12+. Czy to by bylo legalne? Czy niepelnoletni moga poruszac sie bez prawa jazdy na prywatnym teranie?
main122
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 31 01 2013
Auto: Nie mam

Re: Czy to jest legalne?

13 Kwi 2015, 21:45

Z tymi niepełnoletnimi interes jest niepewny. Pomijając fakt legalności nie bez znaczenia jest formalna zgoda rodzicielstwa i ich świadomość / pisemna zgoda na takie szkolenie i konsekwencje z tego wynikające. Z Twojej strony dla własnego bezpieczeństwa przedsięwzięcia będzie musowo się ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków szkolonych. Która FU oferuje takie ?Choćby nawet to i tak nie będzie gwarancji bezpieczeństwa. No niby co ma się coś stać ? A no np. znajoma oferuje wakacje w siodle. Straciła bardzo dużo bo konik użarł w twarz młodocianego oszpecając trwale buzię. Mimo ubezpieczenia sprawa w sądzie , żądanie odszkodowania itd......itd
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...
    Shooting brake, czyli sportowe kombi Shooting brake, czyli sportowe kombi
    Określenie shooting brake od dekad wywołuje wiele emocji wśród fanów motoryzacji. W internecie możemy znaleźć mnóstwo wizualizacji prezentujących popularne sportowe samochody w takiej odsłonie. Wielu ...

•