Czy warto zaufać używanemu 1.6 i-DTEC

czy warto zaufać używanemu 1.6 i-DTEC

26 Lip 2015, 09:21

Witam, myślałem o civiku 1.8 IX-generacji czyli po 2012roku , bo szukam auta na lata które będzie nie zawodne , rocznie robię ok. 20 tyś km. większość po mieście i z kalkulacji wychodzi że diesel będzie oszczędniejszy, hondowy diesel jest chwalony za dynamikę i oszczędność tylko obawiam się kosztownych usterek, -dwumasy, wtryski, filtry itd.
-szukałem opini o tym silniku ale nic nie znalazłem więc pytam tu na forum :)
toom
Początkujący

Prawo jazdy od: 15 05 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: clio/fabia
Silnik: 1.2 16v /sdi
Rok produkcji: 2003

Re: czy warto zaufać używanemu 1.6 i-DTEC

26 Lip 2015, 14:43

toom napisał(a): rocznie robię ok. 20 tyś km. większość po mieście i z kalkulacji wychodzi że diesel będzie oszczędniejszy

Przekalkuluj to sobie zatem jeszcze raz. Diesel, tym bardziej nowoczesny, nie nadaje się do miasta - przy takim użytkowaniu dużo szybciej się zużywa. Części do Hondy są drogie, a do hondowskich diesli BARDZO drogie - cała oszczędność na paliwie i jeszcze trochę pójdzie w naprawy DPF, dwumasy, turbiny i wtrysków, które padną dużo szybciej niż wtedy, gdy użytkowałbyś auto w trasie.
Zdecydowanie lepiej przy takim użytkowaniu pomyśleć o 1.8 i-vtec 140KM, kiedyś zdaje się pisałem Ci o jego atutach.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII, Cordoba I
Silnik: 1.4 TSI 150KM, 1.6
Paliwo: Benzyna

Re: czy warto zaufać używanemu 1.6 i-DTEC

12 Sty 2018, 22:30

użytkuję 2 lata od nowości, nie ma się czym zachwycać, jak nie dpf i jazda tylko po to by się oczyścił, to błędy EGR, serwis gwarancyjny nie potrafi naprawić, tylko by wszystko czyścił aby tylko gwarancja minęła, nigdy więcej

odradzam
robixm
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 11 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda cr-v
Silnik: 160 km DTEC
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...
    Prestiżowa nagroda Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik Olsztyn 2012
      Volkswagen Golf GTD Variant, bok
      Ciężarówki Mitsubishi Fuso
      Autosacrum 2008