Czym czyścić tapicerkę?

26 Mar 2020, 10:17

Samemu ciężko dobrze wyczyścić tapicerkę szczególnie materiałową jak nie mamy jakiegoś odkurzacza piorącego. trzeba też uważać na środki które się stosuje żeby nie zniszczyć materiału a jak mamy ogrzewanie siedzenia żeby ich nie zalać wodą i nie zepsuć.
Ciekawym rozwiązaniem jest czyszczenie parowe ale tu też trzeba wiedzieć gdzie taką gorącą parę można stosować a gdzie nie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Mar 2020, 12:25

Do materiału są różnego rodzaju pianki które nieźle działają, ważne żeby używać mikrofibry.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Mar 2020, 21:00

Zapewne prochu tu nie wymyślę,gdy powiem,że idealnym środkiem jest mydło lub postać pasty mydła glicerynowego. Dostępne w sklepach rymarskich lub sklepach z akcesoriami jeździeckimi. W ten sposób czyszczę swoje auta;ciepła woda,szczotka +pasta-mydło robią robotę :)
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

07 Kwi 2020, 09:37

fiatcoupe napisał(a):idealnym środkiem jest mydło lub postać pasty mydła glicerynowego. Dostępne w sklepach rymarskich lub sklepach z akcesoriami jeździeckimi.
Słyszałem o tym ale nie stosowałem. Pamiętam że zalecenie przy takich środkach było jedno żeby uważać i nie nasączyć wodą za bardzo materiału który czyścimy w tym przypadku skóry.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manufaktura Car Show 2013
    W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...