Jak czyścić skórzaną tapicerkę

03 Lis 2019, 13:09

Czyszcząc fotele samochodowe najlepiej wykorzystać do tego specjalistyczne środki do czyszczenia tapicerki skórzanej. Takim produktem jest CleanTech Leather QD która zapewnia skórze delikatność, oraz naturalny matowy wygląd.
Piter1
Nowicjusz
 
Posty: 7

04 Lis 2019, 10:36

Tu większość droższych środków sprawdzi się jak odpowiednio je będziemy aplikować. Ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry na fotelach przed taką aplikacją. Ja tego nie zrobimy to nawet najlepszy środek nie pomoże.

Zerknij sobie tez do tego tematu na forum czym-czyscic-tapicerke-vt38261.htm
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Sty 2020, 15:56

Witam,
A macie może jakieś eko pomysły jak wyczyścić skórę? i jak dbać o skórzane fotele żeby się nie zdzierały. Im mniej chemii dla mnie tym lepiej. Może znacie jakieś takie produkty?
artur66
Nowicjusz
 
Posty: 7

21 Sty 2020, 16:23

Ja używałem kiedyś szarego mydła, pieluchy tetrowej i szczotki z miękkiego włosia, całkiem nieźle bród schodził. Mydło wcierasz w pieluchę i następnie nią czyścisz fotele do bardziej brudnych miejsc używasz tej szczotki.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Kwi 2020, 10:31

Odpowiednie kosmetyki samochodowe załatwią problem, trzeba tylko znależć dobrych producentów
Grzegora
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Kwi 2020, 19:03

Mam swoją sprawdzoną od lat metodę; ciepła woda szczotka i mydło-pasta glicerynowe. :piwo:
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

29 Kwi 2020, 20:09

A po co samemu ryzykować... Podjedź na jakąś dobrą myjnię ręczną i wyczyszczą ci taką tapicerkę na cacy ;) Tak, takie rzeczy robią na myjniach, a nawet dużo, dużo więcej ;)
autodrive
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Skoda

03 Maj 2021, 09:34

Poczytaj poradniki jak czyścić skórzaną tapicerkę (pierwsze lepsze z google) bardzo duzo tego w internecie
jakimowiczkat
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Maj 2021, 09:31

dzięki za radę @jakimowiczkat, sprawdzę :D
Emilia3
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Maj 2021, 12:23

Jeżeli skóra nie jest zniszczona i nie wymaga renowacji to wystarczy kupić odpowiedni zestaw do konserwacji skóry. Musimy porządnie odkurzyć siedzenia, następnie użyć preparatu do odtłuszczania skóry i dopiero po tym zabiegu jak już skóra będzie oddychała normalnie powinno się nałożyć preparat zabezpieczający i konserwujący skórę. Mamy dostępne takie w formie mleczka czy w sprayu, oczywiście trzeba dobrze taki preparat wetrzeć w skórę. W sumie to tyle :wink:

Bardzo ważne jest odtłuszczenie i porządne wyczyszczenie skóry przed nałożeniem jakiegokolwiek preparatu i o tym trzeba pamiętać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

11 Maj 2021, 14:38

Kiedyś z kumplem porwaliśmy się na proces samodzielnej regeneracji skór u niego w aucie ...Co nas to kosztowało pracy to kosztowało, ale efekt robił wrażenie.
PablitoLG
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Auto: Seat Leon II
Silnik: 1.9 tdi 105KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

09 Lip 2021, 10:09

Ja polecam środek do czyszczenia skóry i tapicerki skórzanej Leather Cleaner marki Premo. Efekt w moim aucie był świetny. Trochę pracy to wymagało ale warto.
alonso19
Obserwowany
 
Posty: 1
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 08 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: BMW 320d
Silnik: 2.0d xdrive
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

19 Sie 2021, 15:29

Najlepsze są takie gotowe zestawy znanych producentów jak Gliptone czy Colourlock. Produkty tych dwóch firm są jakościowo porównywalne, ale gliptone zawsze zostawia ostry zapach skóry, który nie każdemu pasuje. Ja musiałem wietrzyć samochód przez parę godzin żeby ten zapach nie był taki ostry. Co kto lubi, wczoraj kupowałem i miałem dostawę gratis.
pdrabinski
Obserwowany
 
Posty: 1