Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

29 Kwi 2011, 22:22

Ile wydajecie rocznie/miesięcznie tak mniej więcej na kosmetyki samochodowe?
Korzystacie raczej z markowych produktów czy tych najtańszych?
Co ma szczególnie znaczenie przy wyborze?
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa

03 Maj 2011, 09:09

Trudno mi powiedzieć ile miesięcznie, bo kosmetyki samochodowe kupuję raz na jakiś czas. Myślę, że z 500 złotych napewno pójdzie przez rok. Kupuję to co najważniejsze, czyli wosk, szampon, ewentualnie coś do wnętrza. Jeśli chodzi o firmy to raczej korzystamy z tych najlepszych. Na pewno Car Lack 68 i Monster Shine.
Misio
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa

03 Maj 2011, 18:11

Misio napisał(a): Myślę, że z 500 złotych napewno pójdzie przez rok.
No to jedziesz ostro :mrgreen: Ja to nawet chyba 50 zł nie wydaję na rok.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

04 Maj 2011, 14:57

500 złotych rocznie to dużo i mało, zależy jaki masz samochód. Możesz mi napisać dlaczego akurat Car Lack 68 i Monster Shine? Raczej w tej branży nie ma chyba jeszcze typowych liderów rynkowych, co? Marki są anonimowe dla zwyczajnego zjadacza chleba.
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa

04 Maj 2011, 19:23

Ja używam K2 i jestem zadowolony :) A ile przeznaczam rocznie na kosmetyki do samochodu...? nie mam zielonego pojęcia. Kupuję jak coś zobaczę fajnego, albo jak mi się skończy jakiś płyn. Myślę, że na rok ok 200-300zł.
Lukasz90
Początkujący
 
Posty: 79
Miejscowość: Żyrardów

05 Maj 2011, 16:16

Nie znam K2. Co oni produkują? Szukając po necie znalazłem rekomendacje m.in. dla Kestrel i Car Lack 68, ale ani słowa o K2. Misiu - czekam na Twoje uzasadnienie ;-)
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...
    [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...

05 Maj 2011, 17:20

kierowiec napisał(a):Nie znam K2. Co oni produkują? Szukając po necie znalazłem rekomendacje m.in. dla Kestrel i Car Lack 68, ale ani słowa o K2. Misiu - czekam na Twoje uzasadnienie ;-)


Płyn do szyb, tapicerki, płyn do chłodnicy itd. Zakupiłem kiedyś w sklepie Koufland i uważam, że są naprawdę dobre. Ta firma podbija rynek. Powiem Ci, że słabo szukałeś bo mi od razu wyskoczyła ta stronka: www.k2.com.pl
Pozdrawiam :wink:
Lukasz90
Początkujący
 
Posty: 79
Miejscowość: Żyrardów

05 Maj 2011, 18:25

Proste - metodą prób i błędów. Kupowałem już szamponu za 5 zł i woski samochodowe za 6 zł. Efekt? Brak efektu. Tego samego dna po myciu auto wyglądało identycznie jak przed nim. Tymczasem nakładam Car -Lack 68 Nano Systematic Care i auto wygląda tak, że aż miło patrzeć i efekt jest długotrwały.
Misio
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa

06 Maj 2011, 17:08

Car -Lack 68 Nano Systematic Care? To co piszesz wygląda zachęcająco. Jednak co to dla ciebie znaczy efekt jest długotrwały? Dzień, tydzień czy miesiąc. To zależy od warunków? Eksploatacji samochodu?
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa

06 Maj 2011, 18:16

To akurat nie jest zwyczajny wosk samochodowy, lecz produkt z wyższej półki. Nie brudzi plastyków i gumy. To jak długo efekt będzie widoczny zależy m.in. od tego, czym się później myje auto, jakich preparatów używa, ale ważna jest oczywiście ekspoatacja auta. Generalnie ten kosmetyk nie ma sobie równych, szczególnie w tak niskiej cenie.
Misio
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa

06 Maj 2011, 19:11

Ile on kosztuje i czym pozniej myjesz samochod?
Lukasz90
Początkujący
 
Posty: 79
Miejscowość: Żyrardów

10 Maj 2011, 15:16

Jeśli na pewno chodzi o ten produkt? To 49 zeta (to mi przynajmniej wyskoczyło w Google, ale niech autor postu jeszcze potwierdzi)
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa

12 Kwi 2012, 11:25

Poniżej produkty Eco Touch do kompleksowej pielęgnacji auta.

Na zewnątrz:
Waterless Car Care, Quick Wax, Metal Polish, Window Clear, Tyre Shine, All Purpose

Wewnątrz:
Carpet & Upholstery, Dashboard Protect, Leather Care, Window Clear, All Purpose

Zakup całego zestawu razem z ręcznikami z mikrofibry to koszt 380 zł, taki zestaw starczy na około rok użytkowania. Uzupełniać trzeba będzie tylko produkt Waterless Car Wash do bezwodnego mycia karoserii, można jednak nabyć go w opakowaniu 5 litrowym w atrakcyjnej cenie 130 zł, to starcza na umycie auta około 33 razy. Poniżej skład takiego zestawu:
Waterless Car Wash, 500 ml, Dashboard Protect, 500 ml, Wheel Cleaner, 500 ml, Carpet + Upholstery, 500 ml, Window Clear, 500 ml, All Purpose, 500 ml, Quick Wax, 500 ml, Leather Care, 500 ml, Tire Shine, 500 ml, 10 Ręczników z mikrofibry
EcoTouch
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 01 2001

01 Lut 2013, 11:04

Witam Wszystkich na forum. Bardzo często sam zakup kosmetyków do aut to nic innego jak kwestia tego jaki budżet posiadamy na ten cel. Zapraszam takze na naszą stronę Bitmat gdzie znajdziecie szeroki wybór kosmetyków do aut oraz pozostałych akcesoriów.
Bitmat
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 05 2001
Auto: Opel Vevtra 1.8
Paliwo: Benzyna

21 Mar 2013, 09:23

A ja od siebie polecę firmę Meguiar's jest to jedna z najwyższych półek środków do aut. Mają w zasadzie wszystko, i ceny jak na nasz rynek sa w miare dobre. Kosmetyki pochodza prosto z USA wiec ich jakosc jest bdb. Aaa i zapomnialbym dodac, ze sa bardzo wydajne zużywa sie ich o kilka razy mniej niz tanich marketowych środków i ja sobie przekalkulowałem ze suma sumarum drozszy zakup z czasem wychodzi mnie taniej a i efekt o niebo lepszy. Ostatnio zakupiłem deep crystal polish i aby tylko zima się skonczyla i zaczynam wiosenne pucowanie hehe :)
clinic01
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: Seat
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996