Pielęgnacja Samochodu, co polecacie?

15 Sie 2019, 11:13

Witam, niedługo sprzedaje swoje kochane autko, i pytanie jakie produkty polecacie do dokładnego wyczyszczenia i wypolerowania samochodu pod sprzedaż?

Kuzyn polecił mi jedną stronę ale nie wiem które konkretnie produkty wybrać, bo jest całkiem spory arsenał do wyboru
darion32
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Sie 2019, 11:33

Witaj,

Jeśli chodzi o to, jest to bardzo rozległy temat. Przede wszystkim jeśli chodzi o nadwozie to na bazie polimerów polecam ADBL
Natomiast szyby przetrzyj soft99, powinno wszystko ładnie wyczyścić.
Mirek31
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Sie 2019, 20:00

Kolega wyżej dobrze pisze, w internecie masz prawie wszystkie dobre produkty. Jeśli chodzi o czyszczenie wnętrza bo nie było napisane to do plastiku Chemical Guys Interior świetnie daje sobie sprawę. Dzisiaj akurat zamówiłem bo w dobrej cenie stoi :)
Tomek099
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Sie 2019, 20:29

Pytanie do autora tematu - dlaczego nie zapoznał się z tematyką działów na forum i pisze gdzie popadnie?
Przenoszę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Wrz 2019, 09:50

darion32 napisał(a):niedługo sprzedaje swoje kochane autko, i pytanie jakie produkty polecacie do dokładnego wyczyszczenia i wypolerowania samochodu pod sprzedaż?
Jeżeli nie masz żadnych kosmetyków a chcesz przygotować auto do sprzedaży to myślę że same dobre kosmetyki będą kosztowały tyle co przygotowanie auta u kogoś kto zajmuje się detalingiem.

Pytanie czy chcesz się w to bawić sam bo oprócz kosmetyków trzeba mieć jeden dzień przeznaczony na takie działania.

Sporo kosmetyków do samochodu masz na podstronie naszego forum chemia-samochodowa-vf552.htm gdzie można znaleźć okazyjne ceny.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Lis 2019, 17:27

Ja sobie chwale kosmetyki samochodowe z wyższej półki bo są bardzo dobrej jakości i są też bardzo wydajne w przeciwieństwie do większości takich środków :)
Agn
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kolejny krok w stronę jazdy autonomicznej
    Nie jest tajemnicą, że Toyota intensywnie pracuje nad technologią jazdy autonomicznej. Japoński koncern jest bardzo blisko wprowadzenia nowego układu zautomatyzowanej jazdy do aut produkcyjnych. Mowa o systemie Teammate, ...

04 Lis 2019, 22:08

Ja wszystkie produkty kupuje przez internet są spoko ceny też w porządku. Pamiętaj czasem lepiej wydać więcej kasy, ale przynajmniej nie uszkodzisz sobie lakieru :)
Michal92
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Gru 2019, 20:55

Potwierdzam co mówi kolega wyżej, ja używałem losowych szamponów z marketu i dość mocno się to odbiło na moim lakierze. Teraz kupuję raczej markowe produkty (ADBL, Poorboy's) i różnica jest kolosalna
Landero
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Lut 2020, 10:07

Ja ci mogę polecić kosmetyki z firmy Premo. Naprawdę są wysokiej jakości a i ceny spoko. Generalnie zobacz sobie czy ich oferta ci nie spasuje. W końcu nie masz nic do stracenia ;)
starchyagent
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Lut 2020, 16:19

starchyagent napisał(a):Ja ci mogę polecić kosmetyki z firmy Premo.
Opisz konkretnie czego używałeś i jak się sprawdziło w twoim przypadku bo takie pisanie nic nie wnosi nic sensownego do tematu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Mar 2020, 22:39

Do czyszczenia karoserii stosuję APC RR Customs, a następnie Quick Detailer Plus. Auto wygląda jak nowe. Felgi i opony czyszczę zestawem Wheel Gel Plus
(Krwawa felga ) + środek do czyszczenia opon + Dressing do opon. Po takim zabiegu auto wygląda jak nowe :naughty: :naughty:
user222
Nowicjusz
 
Posty: 2

24 Mar 2020, 09:02

Hej, zadam pytanie to samo co w myciu auta ponieważ znalazłam ten post później, co polecacie do pielęgnacji auta od a do z, chodzi o firmę jak i o środki do pełnego zadbania o swoje auto :)
Bziomek
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Mar 2020, 16:07

Polecam ten zestaw do pielęgnacji ADBL, ja go kupiłem na allegro a później dopiero się zorientowałem że można jeszcze taniej na ich stronie kupić.
user222
Nowicjusz
 
Posty: 2

21 Kwi 2020, 12:36

Kolega polecił mi ostatnio dobrą firmę, gdzie mają profesjonalne kosmetyki samochodowe. Ja byłem u nich osobiście, ale z tego co wiem to można u nich złożyć zamowienie tez na stronie. Na pewno znajdziesz tam tez coś dla siebie, ja ze swojego doświadczenia mogę polecić ich produkty
Ostatnio edytowany przez Kao, 21 Kwi 2020, 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin IV. 4.e
KamilKlon
Obserwowany
 
Posty: 1

23 Kwi 2020, 21:58

Wazne aby znaleźć dobre kosmetyki samochodowe takie które dobrze nam wyczyszczą felgi i przy okazji zabezpiecza
Grzegora
Nowicjusz
 
Posty: 7