Ford Fiesta mk7 - pielęgnacja

Ford Fiesta mk7 - pielęgnacja

22 Sie 2010, 16:55

Witam,
właśnie jestem szczęśliwy posiadaczem forda fiesty mk7 i mam lakier metalik i teraz jak myć takie autko. Powiem szczerze, że pierwszy raz mam do czynienia z lakierem metalik i nie wiem czy jakoś inaczej my autko jakimi środkami, myjnia ręczna czy automatyczny...? Chodzi mi o to żeby nie uszkodzić tego lakieru. Jeszcze pytanko jak czyścić szyby, żeby ich nie porysować, czasami na szybach jest taki osad (drobny piasek) i boje się brać tego wodą i szmatką, żeby szyby nie porysować. Głównie chodzi o to jak pielęgnować z zewnątrz lakier i szyby, tak żeby nie uszkodzić.
Pozdro
Mary$
Nowicjusz

Miejscowość: 3miasto

Re: Ford Fiesta mk7 - pielęgnacja

09 Maj 2011, 21:41

Do pielęgnacji i trwałego zabezpieczenia szyb polecam Car lack 68 - Glass Sealing Kit.
Zwiększa wodoodpronośc i minimalizuje w zasadzie przyczepność opadów. Po zastosowaniu szyby stają się bardzo gładkie ;-)
kierowiec
Początkujący

Miejscowość: czewa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    SKODA Octavia wśród najczęściej wyszukiwanych samochodów SKODA Octavia wśród najczęściej wyszukiwanych samochodów
    Internetowy Samochód Roku - SKODA Octavia wśród najczęściej wyszukiwanych samochodów w Internecie. Największy polski serwis ogłoszeń motoryzacyjnych otoMoto.pl, już po raz ósmy przyznał nagrody ...

•