Pielęgnacja samochodu

27 Maj 2014, 13:01

Cześć wszystkim. szukam miejsca gdzie mogę tanio kupić akcesoria do pielęgnacji samochodu - gąbki, szczotki, płyty, szampony,itp. gdzie kupujecie i co?
kryształ
 

27 Maj 2014, 13:07

moja żona ostatnio zrobiła mi taką "niespodziankę" można powiedziec. poszła na zakupy do polomarketu i wróciła z dwoma baniaczkami płynu do spryskiwaczy i powiedziałą że była promocja więc mi kupiła hehe a zakupów po które poszla nie zrobiła bo nie miała już ręki żeby je nieśc
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

27 Maj 2014, 13:09

fajną masz żone:) moja w sklepach na ogół nie patrzy w ogóle na rzeczy do samochodu
kryształ
 

02 Cze 2014, 00:01

W każdym motoryzacyjnym, ale także w sklepach dla lakierników.
Dostaniesz tam także specjalistczne woski, politury i inne akcesoria do dopieszczania autka :ok:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

03 Cze 2014, 13:49

Ja uzywam kosmetyków K2 ,bardzo dobre polecam
Dj Kris
Nowicjusz
 
Posty: 39
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Przasnysz [Mazowieckie]

02 Kwi 2016, 11:21

Właśnie słyszałem o tej firmie K2 od znajomych
kamos12
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 28 08 1988
Auto: Lanos
Silnik: 2.0 benzyna
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...

07 Lip 2016, 15:47

odświeżam! trochę poczytałam waszych wypowiedzi troche poszukałam w necie i ostatnio skończyło się na wyborze Total Care. Świetnie produkty mają duży wybór i tanio więc na przyszłość polecam i wam :)
kryształ
 

06 Lis 2016, 15:21

Używaliśmy K2 dopóki nie kupiłam RedNox do czyszczenia felg z ProElite. REWELACJA!!! Preparat doczyszcza stare zabrudzenia z felg aluminiowych bo takie mamy na lato w taki sposób że nigdy felgi nie wyglądały tak jak w tym roku. Łatwo i szybko się tym robi a efekt po prostu super.
Iskra1975
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 25 04 1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: volvo
Silnik: 1600
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Lis 2016, 09:53

Iskra1975 napisał(a):do czyszczenia felg
Wszystkie te preparaty niszczą felgi jak się za często używa. Najlepsza rada to użycie raz do porządnego wyczyszczenia (jak mamy mocno zabrudzone np. po kupnie auta) i jak felgi są lakierowane to odpowiednia polerka i woskowanie, jak chromowane to całkowicie odradzam stosowania takich środków jedynie coś do polerowania chromu bez używania chemii. Nic tak nie zabezpieczy nam felg. Najważniejsze jest to że po takim zabiegu felgi praktycznie nie brudzą się, a osad powstały osad można zmyć gąbka z szamponem samochodowym. Raz w roku wystarczy zabezpieczyć w ten sposób felgi i będą jak nowe przez długie lata.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Lis 2016, 17:16

Kolego mówisz że wszystkie preparaty niszczą felgi, ja akurat znam RedNox z firmy ProElite i na pewno nie niszczy felg mozna go stosować do polerowanego aluminium, do chromu i innych metali miękkich . Akurat RedNox jest delikatny i przeznaczony typowo do takich tematów , to nie kwas do aluminium tylko profesjonalny srodek do czyszczenia felg.
Dusiak18
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 02 1978
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Mondeo MK IV
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

14 Sie 2017, 19:40

dla mnie podstawa to wosk. Samochód ma się świecić jakby wyjechał z salonu, ot :) wcześniej stosowałem inne ale wide że tera mi się sprawdza najbardziej ten k2 quantum
antos333
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 06 1997
Auto: Opel Astra

30 Sie 2017, 15:21

najlepsza chemia jaką do tej pory używalismy to zdecydowanie ta z Detail Kinga
boloo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 06 1977
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: BMW Tourer
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Wrz 2017, 11:14

K2 to jedne z bardziej popularnych i polecanych środków, kosmetyków do pielęgnacji auta i chyba coś w tym jest bo są dobrej jakości w przyzwoitej cenie, to dotyczy zarówno wosku jak i szamponu czy preparatów do czyszczenia felg.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3

20 Wrz 2017, 11:30

Czy ja wiem. Miałem jeszcze stary wosk k2 gdzieś sprzed 10 lat. Przez przypadek nie domknąłem wieczka i wysechł. Po skupieniu nowego ultra wax mocno się zdziwiłem. To całkiem inny wosk mimo nadal tej samej nazwy! Pudełko mniejsze, a formuła totalnie inna. Wosk łatwiejszy w nakładaniu, ładnie naperfumowany i niebrudzący zbytnio plastików. Ale efekt w porównaniu ze starą formułą nieporównywalny. Widać przeszli na bardziej syntetyczny skład zamiast twardego wosku. Sporo mniejszy połysk, lakier mniej gładki a efekt sporo bardziej krótkotrwały. W dodatku w niedługim czasie po nałożeniu nie kropelkuje się a tworzy brzydki efekt, ponieważ wosk łączy się z wodą i tworzy się na lakierze mazista breja! Takiego efektu nie zauważyłem przy starym ultra wax.
Tego producenta głównie poleca PR opłacany przez K2. Nie ma co ukrywać. To tylko jeden z wielu producentów, niekoniecznie najlepszy. A wyroby tego producenta krytykuje każdy bardziej profesjonalny detailer. "Chyba coś w tym jest".
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

20 Wrz 2017, 11:43

K2 ma dobre i słabe produkty,z resztą tak jak każdy producent. Zamiast Ultra Wax mogłeś spróbować Proton, to jeden z nowych produktów tej firmy, znacznie łatwiejsza aplikacja, ładnie kropelkuje wodę i nabłyszcza lakier :ok:
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206