Kosmetyki samochodowe

30 Lip 2009, 20:37

Witam. Właśnie zakupiłem nowe auto. moje pytanie dotyczy zabezpieczenia a raczej pielęgnacji lakieru. Jaki wosk, szampon oraz inne ciekawe artykuły uważacie jako najlepsze rozwiązania .. Pozdrawiam. oraz proszę o odp
kris16_16
Nowicjusz
 
Posty: 7

02 Sie 2009, 08:03

ciekawy temat kolego PASTĘ TEMPO UWAŻAM ZA NAJLEPSZĄ!!!
smailer
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 106
Miejscowość: ok Kalisz

02 Sie 2009, 08:41

Jest tego w sklepach całe mnóstwo.Szampony do mycia kupuj z woskiem znanych firm.Ja używam do wszystkich moich autek kosmentyków Autoland i Plak.Nie polecam jak autko jest nowe żadnych past koloryzujących wosków w paście itd.Zanim je zastosujesz,przeczytaj czy na opakowaniu nie pisze,żeby nie stosować do nowych lakierów(czyli do samochodów nowych i nowo lakierowanych).
Co do mycia,to odradzam myjnie automatyczne - większość z nich ma włos szczotek sztuczny,a więc twardy.Po kilku razach takiego mycia zauważysz na słońcu drobniutkie ryski na lakierze.To właśnie od tych szczotek.Najlepiej zainwestuj w miękką gąbkę i szmatkę i myj samochód ręcznie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Sie 2009, 10:59

MotoAlbercik ma rację - myjnie automatyczne bardzo niszczą lakier, więc lepiej wybierać myjnie ręczne. Co do pasty - na początku rzeczywiście lepiej używać tylko szamponu z woskiem (polecam K2 Express Plus :) Z czasem jednak dobrze jest zacząć regularne woskowanie karoserii. Zabezpieczy ją to przed szkodliwym wpływem silnego słońca, deszczu czy śniegu. Jeśli kupiłeś auto niedawno, spokojnie możesz zacząć je woskować kiedy rozpoczną się przymrozki. W zimie karoseria jest najbardziej niszczona (mróz, śnieg, sól i piasek do posypywania dróg), więc przyda się warstwa ochronna. Z wosków polecam te z zawartością Carnauby - naturalnego wosku roślinnego z Brazylii, np.: K2 Riocar.

Pamiętaj też o usuwaniu ptasich odchodów. Pozostawione na słońcu na 100% pozostawią trwałe ślady :)
K2
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

07 Cze 2010, 15:36

Lakier nowego auta można zabezpieczyć też takimi środkami Lacroe. Ostatnio chłopak zrobił mi prezent i zawiózł mojego 10 letniego Sceniczka do zakładu, który się tym zajmuje. Odebrałam samochód z lakierem jak nowy! Masakra, jaki odpicowany. Nabrał błysku i koloru, no i jest zabezpieczony na 3 lata. Podobno na nowych autach efekt jest jeszcze łatwiejszy do uzyskania. I ponoć w cale nie było drogo (nie pytałam dokladnie bo dostałam w prezencie ;)). Jak kupię sobie autko z salonu na bank zabezpieczę u nich lakier. Auto się nie brudzi tak łatwo, zabezpieczone jest przed blaknięciem, kwaśnymi deszczami, robakami, promieniowaniem UV, solą drogową, etc i piszą, że "Lakier pozostaje w doskonałym stanie bez wyblakłych i utlenionych elementów."
Primavera
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Poznań

01 Lip 2010, 14:06

Popieram pania z gory! Ostatnio rowniez korzystalem z kosmetykow Lacroe i moge je z czystym sumieniem polecic:)
andrzejf82
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Torun

03 Lip 2010, 09:31

Kosmetyki Lacore robią swego rodzaju strukturę tworzącą powłokę na lakierze. Ogólnie Lacore jest stosowany do zabezpieczeń nie tylko samochodów ale i również łodzi.
Struktura Lacore została wymyślona i rozwinięta w Skandynawii, gdzie lakier szczególnie narażony jest na ekstremalne amplitudy temperatur, zatem idealnie nadaje się też do naszych warunków klimatycznych. Dodatkowo chroni przed czynnikami powodującymi korozje, np. solą.
pikaczulive
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Kraków

10 Lut 2011, 19:00

A ja polecam blog o auto-detailingu
Naprawdę sporo można się tam dowiedzieć.
Ostatnio edytowany przez Detailer, 12 Lut 2011, 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Detailer
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Kraków

27 Kwi 2011, 13:36

Kosmetyków do samochodów jest mnóstwo i rzeczywiście niełatwo dokonać wyboru. Do czyszczenia szyb polecam Car-lack68 Glass Sealing Kit. Po zastosowaniu tego kosmetyku przyczepność do szyb bardzo mocno się zmniejsza. Jeśli chodzi o szampony samochodowe to godny polecenia jest Dodo Juice Born to be mild. Genialnie chroni nałożony wcześniej wosk. Ostatni produkt o jakich pytałeś to właśnie wosk. W tym wypadku polecam płynny wosk Collinite No. 845 Heavy Duty. Mega trwały. Ponoć wykorzystują go nawet przy samolotach ;-)
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa

09 Gru 2011, 23:15

kurcze, ja kupowalem wszystkie swoje kosmetyki w internecie - chlopaki bardzo mi pomogli. maja wszystkie znane kosmetyki - meguiars - dobre do lakierow - quick detailery. collinite - bardzo dobra pasta na zime - mam na swoim samochodzie. polecam ich jesli chodzi o kosmetyke samochodowa i autodetailing
babulej
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 26 05 1994

24 Lut 2012, 22:46

Jeśli są jakieś trwalsze uszkodzenia bądź wgniecenia dobrze jest użyć pullera, koleżanka ma mazde i eleganciuchno jej naprawili wgniecenie po uderzeniu butelki.
Świrek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 08 1986
Auto: Volkswagen Polo 1.9D

25 Lut 2012, 16:58

Od siebie polecam pasty firmy 3M lub trochę tańsze SONAX, ale to też tylko niektóre z nich są warte uwagi.
Pasty typu tempo itp. jeśli ktoś chce nie używa, ja odradzam , często występują lakieru na których ta pasta daje odwrotny efekt - matowienie.
Polecam woskowanie przed zimą i na wiosnę, lub nakładanie politury jeśli komuś zależy na efekcie dobrego połysku. Oczywiście jeśli autko matowieje to najpierw trzeba spolerować pastami służącymi do tego.
Pozdrawiam
MajkOvee
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Augustów

22 Mar 2012, 19:07

Podpisuję się pod pierwszą odpowiedzią pasta tempo jest super do wszystkich rodzajów lakierów.
corrweta
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: z internetu
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Mar 2012, 19:11

Przetestowałem masę kosmetyków i jedno wiem na pewno.Nie kupuje już produktów marketowych oprócz niektórych preparatów firmy Sonax.Reszta mimo, że cenowo atrakcyjna, to efekt lub trwałość jest kiepska w stosunku do ceny.Pozbyłem się wszelkiego rodzaju Plaków , K2,tempo i itp.Oczywiście nie jest tak, że każdy kosmetyk markowej firmy jest rewelacyjny.Sam używam kosmetyki ok 10 różnych firm.

Sonax
- Sonax xtreme koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy- jeden z lepszych jakie stosowałem
- Sonax xtreme płyn do mycia szyb- świetnie domywa i idealnie odparowuje, bez smug i mazania
- Sonax xtreme Wax full protect- najlepszy twardy wosk w przedziale cenowym do 50zł

Nielsen
APC Cyclone- dobry koncentrat płynu do czyszczenia ( wnętrze,zewnętrzne tworzywa, silnik)
Finnese - dobry preparat do konserwacji plastików (bije wszystkie plaki,k2, autolandy )
S-A-S bardzo dobry preparat do konserwacji plastików zewnetrznych,przywraca kolor spłowiałym zderzakom,chroni jak wosk,odpycha wodę.

Meguiar's- cała masa dobrych kosmetyków, ale cenowo droższych od Sonax i Nielsen
Polecam
Ultimate Compound - najlepsza pasta polerska do ręcznej polerki,dość agresywna
SwirlX- pasta polerska do lekkich kolistych zarysowań po myjniach
MEGUIARS PROFESSIONAL PASTE WAX 16- dobry i trwały wosk
ENDURANCE TIRE GEL- świetny dressing do nabłyszczania opon

Valetpro
pH NEUTRAL SNOW FOAM dobra piana aktywna bezpieczna dla wosku
Concentrated Car Shampoo- dobry i wydajny szampon bezpieczny dla wosku
BANANA WAX najlepszy płynny wosk w przedziale cenowym do 50zł

Wosków naturalnych i syntetycznych jest bardzo duży wybór.
Produkty firmy Dodo Juice, Duragloos,Finish Kare,Chemical Guys,Collinite ,Meguiar's.
do 50zł Sonax xtreme wax full protect wosk twardy z carnubą, dobra trwałość
Valetpro Banana wax wosk płynny,dobry połysk,średnia trwałość
do 100zł
Collinite 476-twardy wosk, bardzo trwały, na zimę i lato
FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE- bardzo trwały,na zimę i lato
Duragloss 111- syntetyczny wosk, bardzo trwały,na zimę i lato
POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED- dobry wosk na lato
POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX Blue- dobry wosk na lato
WERKSTAT ACRYLIC JETT TRIGGER- płynny syntetyk,wysoki połysk
ponad 100zł
Woski Zymol, Victoria concours,Lusso Oro,Race Glaze,Dodo Juice
johnny111
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III

30 Mar 2012, 13:13

Ktoś mnie zapytał na priv czy wśród kosmetyków z niższej półki cenowej nie ma nić godnego polecenia...Jeśli chodzi o wosk i pastę polerską to nie szukałbym oszczędności i kupił coś markowego i sprawdzonego.Inne kosmetyki można zastąpić produktami tańszymi.
Jak dla mnie najlepiej pod względem jakości wypadają produkty Autoland.Jest pare produktów, które tak bardzo nie odstają od droższych np.Sonaxa.Jest też firma Carvalet.O ile produkty autoland można dostać w każdym hipermarkecie, to kosmetyki Carvalet trzeba poszukać, albo zamawiać przez internet.
Mogę polecić
-PSIK – PSIK TURBO koncentrat płynu do spryskiwaczy ( ja robiłem podwójne stężenie żeby lepiej domywał)
-Autoland Bamp do listew i zderzaków
-Autoland mleczko do deski rozdzielczej efekt matowy
ewentualnie
-Blag plus pianka do opon dla tych co lubią naturalny wygląd
-Blag dla zwolenników mokrej opony

Carvalet
- Szampon (zielony kolor) ph neutralne czyli nie zmywa wosku
- Nabłyszczacz do opon, elementów plastikowych ( nie trzeba kupowac osobnego środka do opon i np. listew, zderzaków)
ewentualnie
-aktywna piana

Tenzi
-Top glass do mycia szyb
-Tex Wash do prania tapicerki
-Top perfekt jako odplamiacz, prespray to czyszczenia mocno zabrudzonej tapicerki
- Uni clean uniwersalny odtłuszczacz,można umyć silnik usunąć tłuste plamy z oleju,smaru z tapicerki a nawet wyszorować grill ogrodowy


Jeszcze zapachy do auta.
Najlepsze jak na razie jeśli chodzi o naturalność i trwałość to California scents do kupienia chyba tylko w internecie.
W Tesco można dostać dość dobre Eurogel.
Z powszechnie dostępnych najdłużej wytrzymały dyski AromaCar.
johnny111
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III