Kosmetyki samochodowe

28 Lis 2015, 15:15

Wybór kosmetyków jest obecnie tak duży, że wszystko zależy do czego? Bo jedne firmy skupiają się na dobrych produktach do lakierowania a inne do konserwacji tego lakieru najlepiej testować samemu i na bazie tego podjąć decyzję. Osobiście z takich kosmetyków które mogę polecić a ostatnio uzywałem to chrom w sprayu - listwy boczne mi już troszkę z farby schodziły zamiast kupić nowe postanowiłem się pobawić wyszło bardzo fajnie, ale jak mówię trzeba próbować.
Szensze
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 08 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Sty 2016, 14:55

Odradzam kosmetyki z marketów i ze stacji. Produkty tempo są kiepskie, chyba że z firm autoland albo sonax bo mają kilka dobrych rzeczy. Polecam rzeczy z Meguiars dostępne na allegro, to są profesjonalne kosmetyki.
braverob
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: ford mondeo mk4
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lut 2016, 21:42

WItam. Chciałbym wypolerować lampy w swoim samochodzie, myślicie że to warte zachodu? czy może lepiej skorzystać z usługi jakieś firmy? :D
leksuss
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 30 01 1994
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Audi
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Mar 2016, 12:52

Myślę że lepiej samemu zrobić, zestaw mozna kupić za 55 zł do renowacji np. TurlteWax Headlight. Sam nim odnawiałem lampy i rewelacyjnie się spisał
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

20 Mar 2016, 15:38

Jeżeli nie masz czasu to jedziesz na myjnię i po problemie
mielo
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 03 03 2000
Auto: Lanos
Silnik: 2.0 benzyna
Rok produkcji: 1996

21 Mar 2016, 15:15

Mielo - Co ma myjnia do polerowania reflektorów?
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

31 Mar 2016, 16:40

Warto moim zdaniem dopłacić do tego czego używa się w fimrach zajmujących się detailingiem. U mnie efekt był lepszy niż przy zwykłych środkach (Nie wspomijąc o wynalazkach sprzedawanych na stacji :lol: ) a i często są bardziej wydajne i starczają na dłużej :P Ostatnio zamawiałem z http://sklep.detailking.pl/index.php?ro ... ath=75_109 paste i szmateczki i od razu widać że to inna zabawa :) Jeszcze tylko nabrać wprawy i moje Mito będzie się błyszczeć bardziej niż te na prezentacji w Genewie :D
Hjeren
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 05 2009
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Alfa Romeo Mito

06 Kwi 2016, 09:58

Ja nie używam niczego wymyślnego, nie przesadzam z ozdabianiem auta, bo zaraz bym się złościł, że tu i tu jest rysa, starło się, poza tym duża ilość bubli w środku tylko przeszkadzałaby w czasie jazdy, przynajmniej tak mnie się wydaje.
Kiedy jest potrzeba, używam pasty albo lakieru do czyszczenia i ochrony lakieru albo innych elementów z zewnątrz, poza tym staram się też dbać o środek, stosując impregnaty do skór, czyszcząc tapicerkę raz na dwa tygodnie, wymieniając wkład do powietrza - mnie naprawdę nie są potrzebne te wszystkie bajery albo specyfiki z marketów.
No i traktuję to jako pewną formę relaksu.
krotleo
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 06 04 2008
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 TSI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Kwi 2016, 12:52

W marketach raczej nie kupisz dobrych kosmetyków, choć czasami zdarzają się perełki które warto kupic po okazyjnej cenie :)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

03 Maj 2016, 19:33

Odradzam kosmetyki z marketów i ze stacji. Produkty tempo są kiepskie, chyba że z firm autoland albo sonax bo mają kilka dobrych rzeczy. Polecam rzeczy z Meguiars dostępne na allegro, to są profesjonalne kosmetyki.


Kolego najpierw mówisz, żeby nie kupować na stacji a potem polecasz sonaxa i autoland. Pracuję na BP i powiem Tobie, że właśnie sonax i AL mamy w asortymencie. To jak z tym kupowaniem na stacji? Jesteś za a nawet przeciw?

Ja osobiście używam TurtleWax z żółwiem. Wystarcza na długo i nie trzeba polerować niewiadomo ile. Raz, że świetnie się lakier błyszczy, dwa że pomniejsze rysy znikają a trzy, że potem łatwo się zmywa brud. Trzeba tylko uważać na plastikowe elementy jak listwy czy błotniki bo wsiąka. Nie ma sensu płacić 100 PLN+ za buteleczkę jeżeli coś za 30 zł robi robotę.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

13 Maj 2016, 09:47

właśnie może teraz na Moto Show w Krakowie będzie można jakieś nowinki do pielęgnacji aut podpatrzeć bo widziałem, że będzie tam strefa wyposażenia i pielęgnacji samochodów więc czekam na to
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

24 Cze 2016, 08:09

ja już dłuższego czasu chemię samochodową kupuję na http://www.total-care.pl/
Mega duży wybór,szybka dostawa i zawsze dostaje to co chce. Korzystał już ktoś może?
kryształ
 

28 Cze 2016, 09:13

Ja trafiłem ostatnio w internecie na sklep ekokomes, bardzo fajne środki maja, mało znana firma co prawda ale jakość naprawdę pierwsza klasa.
VectroBegin
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 16 11 1981
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: skoda octavia II
Silnik: 1.9 TDI 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Wrz 2016, 19:02

Witam, chciałem odświeżyć temat bo juz tyle firm ze nie wiem ktore wybrac. Wiec tak, szukam jakiegoś wosku ręcznego i czernidła do opon? co polecacie? Powiem tak ze od niedawna pracuje na myjni recznej i wosku recznego uzywaja Sonax a czernidła z bioline, jest cos lepszego i nie za 200zł?
Karol123
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 08 06 1997
Auto: Golf
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

15 Wrz 2016, 11:56

Co do czernidła to polecam z ShinyGarage Back2Black, lub z Meguiars Endurance tire gel
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206