Kosmetyki samochodowe

31 Gru 2016, 08:48

Witam!
Znacie może markę PULSAR? Wpadły mi w oko ostatnio produkty tej firmy, ale kompletnie jej nie znam, a wyglądają ciekawie i z tego co piszą w tym sklepie to są to całkiem niezłe produkty, ale jak zawsze lepiej poradzić się użytkowników. Liczę na opinie i wasze uwagi :) Pozdro!
sauerkraut
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 07 1975
Przebieg/rok: 42tys. km
Auto: laguna I
Silnik: v6 3.0 benzyna + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

31 Sty 2017, 11:01

Ja prowadzę myjnię samochodową i używam autokosmetyki z ProElite. Może nie jest to wybitnie najtańsza chemia, ale za to musimy patrzeć na dwie rzeczy – efekt po myciu, który jest super, a dwa wydajność, która jest też spora. Tak więc w gruncie rzeczy bardziej się opłaci zainwestować w lepsze rozwiązania. W dłuższej perspektywie wychodzi taniej.
saganqq25
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 10 03 1997
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: Opel Astra 3
Silnik: 1.9 CDTI ECOTEC 150K
Typ: Hatchback

11 Mar 2017, 23:31

Ja od dłuższego czasu nie kupuje już kosmetyków marketowych. Niby to niedorogie, ale działać tez nie działa :x Dałem się naciągnąc, a właściwie skusić tyle razy, że za tą kasę wyszłoby już coś porządnego. Teraz kupuje z takiej firmy https://sklep.hadwao.net/kosmetyki-samochodowe/21-nano-glinka.html i jeżelik chodzi o wosk specyfik do lakieru to jest genialny. Również całkiem niedrogi, a skuteczność nieporównywalna. Wszystkie robale po dłygich trasach schodzą bez tarcia i uszkadzania lakieru.
ferens90
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 02 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2017, 11:57

no to powiem Ci że ja za proton z k2 płaciłem niewiele więcej i też bardzo sobie chwalę, to jest ten ich twardy wosk, bo tego w płynie też próbowałem ale jednak ten twardy jakościowo moim zdaniem lepiej wypada
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

17 Mar 2017, 14:18

Proton bardzo przyzwoity, ogólnie k2 zaczęło wydawac coraz lepsze środki, np. roton do felg, wspomniany proton czy akra do silnika. zmierzają w dobrym kierunku i są przede wszystkim polskim producentem ;)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

17 Mar 2017, 20:54

Hej :)
Niecały rok temu kupiłem auto z skórzaną tapicerką, chciałbym ją odnowić/wyczyścić zabrudzenia, auto marki bmw (chociaż nie wiem czy ma to jakiś znaczenie) skóra jest jasna i już widać że trochę zniszczona :/ jakie środki polecacie ?
Zdjęcia poniżej:

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Z góry dzięki za odp :)
Paula2708
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: bmw e46
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chevrolet Cruze 1,8 - 141KM - Hyundai ...

20 Mar 2017, 13:09

Witam ja w kosmetyki samochodowe zaopatruję się w sklepie w Krakowie konkretny sprzedawca uczciwe ceny szczerze polecam.
konrad2017
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 15 07 1971
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf VI
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Mar 2017, 13:36

Paula2708 napisał(a):Niecały rok temu kupiłem auto z skórzaną tapicerką, chciałbym ją odnowić/wyczyścić zabrudzenia, auto marki bmw (chociaż nie wiem czy ma to jakiś znaczenie) skóra jest jasna i już widać że trochę zniszczona jakie środki polecacie ?


Osobiscie polecam preparaty firmy Colourlock, zabrudzenia są dosyć mocne, więc w cleaner raczej w wersji strong bym celował. Są gotowe zestawy ze szczotką, mikrofibrą, cleanerem (strong lub soft) + preparat konserwujący.
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

02 Sty 2018, 12:05

Kosmetyki są ważne, ale pamiętaj też, żeby używać miękkich gąbek lub mikrofibry, bo inaczej pupka zbita i porysujesz lakier :no:
osobiście kupuję kosmetyki samochodowe na Emso Chem, bo mają dobre ceny, a i wydajność, i jakość w porządku, więc czego chcieć więcej.
Mich342
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 09 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A6
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna

06 Kwi 2018, 09:44

Jasne, że to czym nakładamy i jak rozprowadzamy dane kosmetyki jest bardzo istotne, polecam zaopatrzyć się w zestaw dobrych ściereczek aby nie porysować lakieru czy kokpitu wewnątrz auta.
DeceAuto
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Audi A6
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sie 2018, 19:07

Jakie preparaty teraz moglibyście mi polecić? Słyszałem, że kosmetyki od ProElite są dobre. Czy ktoś, kto miał z nimi styczność, mógłby wypowiedzieć się na ich temat?
mayczak
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Sie 2018, 09:53

Detailing to dziedzina, która mocno się rozwija. Można powiedzieć, że w sklepach, które oferuja takie kosmetyki zatrudniani są pracownicy z dużym doświadczeniem. Mimo, że w Polsce nie ma wielu osób, które zajmują sie profesjonalnie car detailingiem i dysponują kilkuset produktami dla klientów, to faktycznie widać, że z miesiąca na miesiac powstaje wiele firm, które zajmują się mniej lub bardziej profesjonalnie kosmetyką samochodową.
Martynaxx
Nowicjusz
 
Posty: 10

07 Wrz 2018, 09:03

Chodzi przede wszystkim o to aby wraz z odpowiednimi kosmetykami, w parze szła także jakość wykonania całego detailingu, wiem bo akurat to jest naszą specjalizacją. Liczy się profesjonalne podejście do każdego auta osobno.
SpaCar
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lip 2019, 21:27

czesc, ja osobiscie skonczylem z preparatami jak autofrog czy coś podobnego, zacząłem kupowac osobne preparaty do felg, osobne do lakieru, osobne do skóry itd itd. mogę polecić spoko strone gdzie mają fajne ceny , mozna zalapac sie na jakis rabat przy wiekszych ilosciach, produkty sa markowe . z mojej strony kozak, udalo mi sie przywrocic naturalny kolor
Ostatnio edytowany przez Kao 12 Lip 2019, 21:40, edytowano w sumie 2 razy
Powód: regulamin IV.4.e
marcel92
Nowicjusz
 
Posty: 1