Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

Re: Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

09 Maj 2019, 12:46

W tej cenie będzie ciężko dostać podobną ilość kosmetyków. Może lepiej kupić coś bardziej konkretnego coś czego potrzebujesz. Czasem w takich zestawach są rzeczy których nigdy nie używamy. Wiem to z własnego doświadczenia.

Lepiej sobie kupić komplet np. do wnętrza auta i drugi do lakieru, a nie wszystko razem bo to zazwyczaj wychodzi tak że kupujemy wszystko niskiej jakości.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

09 Maj 2019, 17:36

Cześć, ja wymieniam olej 2x w roku i też płucze silnik 2x w roku,
1x wtryski bezpośrednio pomijając zbiornik paliwa
2x w roku dolewka do zbiornika aby usunąć wodę i szlam z paliwa
raz na 2 lata płuczę chłodnicę
i raz na rok przed latem ozonuję i używam preparatu do zabijania bakterii w układzie chłodzenia

średnio używam około 350-450 zł na środki chemiczne do tego przeznaczone

jest kilka dobrych mniej znanych marek do chemii samochodowej, przekonałem się że warto stosować.

pozdrawiam
SlawekWAW
Obserwowany

15 Maj 2019, 14:17

witam, u znajomego spotkałem się z oczyszczaczem samochodowym, przy kiepskiej jakości powietrza czy w korakch ponoć super sie sprawdza. ktoś posiada? jakie opinie, chodzi mi o takie cacko małe: SHARP UJ-GC20E-B
Zdjęcie
elmar
Nowicjusz

20 Maj 2019, 19:21

Taki oczyszczacz nie sprawdzi się w samochodzie, już lepiej założyć lepszy filtr kabinowy (węglowy) i wymienić go dwa razy w roku.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Shibetsu - tor testowy Toyoty na biegunie zimna Shibetsu - tor testowy Toyoty na biegunie zimna
    Na najbardziej mroźnej japońskiej wyspie Hokkaido, na północ od słynącego z zimowej olimpiady 1972 roku miasta Sapporo, znajduje się japoński biegun zimna. W Shibetsu ciągle pada. We wrześniu spada tu często ponad ...
    Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii
    Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) współpracuje z Uniwersytetem Południowej Kalifornii (USC) oraz należącą do tej szacownej uczelni Viterbi School of Engineering, tworząc w kampusie projekt "żywego laboratorium" ...

•