Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

09 Maj 2019, 11:46

W tej cenie będzie ciężko dostać podobną ilość kosmetyków. Może lepiej kupić coś bardziej konkretnego coś czego potrzebujesz. Czasem w takich zestawach są rzeczy których nigdy nie używamy. Wiem to z własnego doświadczenia.

Lepiej sobie kupić komplet np. do wnętrza auta i drugi do lakieru, a nie wszystko razem bo to zazwyczaj wychodzi tak że kupujemy wszystko niskiej jakości.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

09 Maj 2019, 16:36

Cześć, ja wymieniam olej 2x w roku i też płucze silnik 2x w roku,
1x wtryski bezpośrednio pomijając zbiornik paliwa
2x w roku dolewka do zbiornika aby usunąć wodę i szlam z paliwa
raz na 2 lata płuczę chłodnicę
i raz na rok przed latem ozonuję i używam preparatu do zabijania bakterii w układzie chłodzenia

średnio używam około 350-450 zł na środki chemiczne do tego przeznaczone

jest kilka dobrych mniej znanych marek do chemii samochodowej, przekonałem się że warto stosować.

pozdrawiam
SlawekWAW
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Maj 2019, 13:17

witam, u znajomego spotkałem się z oczyszczaczem samochodowym, przy kiepskiej jakości powietrza czy w korakch ponoć super sie sprawdza. ktoś posiada? jakie opinie, chodzi mi o takie cacko małe: SHARP UJ-GC20E-B
elmar
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

20 Maj 2019, 18:21

Taki oczyszczacz nie sprawdzi się w samochodzie, już lepiej założyć lepszy filtr kabinowy (węglowy) i wymienić go dwa razy w roku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Lip 2019, 13:59

ja przestałem marnować pieniądze na samodzielne działania i postawiłem na profesjonalistów i jestem mega zadowolony :ok:
klementoni
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Lip 2019, 14:09

klementoni napisał(a):ja przestałem marnować pieniądze na samodzielne działania i postawiłem na profesjonalistów i jestem mega zadowolony
Czyżby lenistwo? Kupując sprawdzone kosmetyki nie marnujesz pieniędzy wydajesz ich trochę więcej zazwyczaj ale służą one czasem przez rok i więcej.
Myślisz że jak oddasz auto profesjonalistom to oni mają kosmetyki z najwyższej półki? Tu można się zdziwić bo przy drogich kosmetykach usługa będzie bardzo droga a dzisiaj każdy szuka żeby ktoś mu zrobił auto w nie za wysokiej cenie a gdzie jeszcze robocizna? Dlatego warto na detaling poświęcić sobie jeden dzień w roku i jak mamy trochę smykałki to sami dobrze ogarniemy swoje auto no i satysfakcja większa inż. oddanie do takiej firmy.
Przynajmniej ja tak uważam.

Podczas wykonywania takich zabiegów możemy sporo dowiedzieć się o swoim aucie bo zaglądamy we wszystkie zakamarki czego normalnie na co dzień nie robimy.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

14 Sie 2019, 07:57

W mojej opinii warto także zwrócić uwagę na kosmetyki samochodowe od Hek Cosmetics, które naprawdę fajnie się sprawdzają zarówno do pielęgnacji auta od zewnątrz, jak i wnętrz. Cenowo też są konkurencyjni, więc przetestujcie sobie jak chcecie coś zmienić :)
RomekTos
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Sie 2019, 09:33

Wymieniam filtry dwa razy w roku i często jeżdżę na myjnie - raz w miesiącu.
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96

15 Sie 2019, 20:08

Dobre kosmetyki znajdziesz w cenie od 50-100zł. Osobiście zamawiam na stronie <reklama> sprawdzony i wiadomo co się kupuje, pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Kao, 16 Sie 2019, 10:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Mariuszoon
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Wrz 2019, 08:57

Ile dokładnie wydaje to trudno powiedzieć, ale myślę, że w granicach 300-500 zł. Wole zawsze kupić coś droższego i sprawdzonego i mieć czyste auto, a nie potem po umyciu wkurzać się ze są smugi ;p
Kosmetyki jakie kupuje to najczęściej płyn do szyb, wosk, preparaty do felg, płyny do mycia. Kupuje różnie gąbki i ściereczki.
karol8
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Kwi 2021, 12:09

W moim przypadku takie 300-400 stówki wychodzą (mam nadzieję, że żona tego nie przeczyta :D

W każdym razie ja korzystam z kosmetyków od Premo – dobra jakość w rozsądnej cenie.
dando
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 18 08 2010
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Ford Mondeo
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Lip 2021, 11:24

Jeżeli ktoś z was szuka sprawdzonej firmy, która oferuję taką właśnie sprzedaż to polecam kontakt do sklepu Auto Detailing bo tam kupuje gotowe zestawy u nich bo bardziej się opłaca. Polecam bo maja naprawdę dobre produkty.
Romek789
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Lip 2021, 13:09

Jeżeli ktoś z Was jest z okolic Lublina i chce oddać kosmetykę swojego samochodu profesjonalistom to polecam auto detailing w Lublinie R Clinic. Chłopaki robią na prawdę dobrą robotę, a do powłoki ceramicznej stosują produkty marki Gtechniq. Sprawdźcie :)
Dominik86
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Lip 2021, 14:06

Panowie pytanie było trochę inne tu nikt nie pytał o firmy detalingowe :wink: Ja rzadko kupuję kosmetyki bo mi na długo wystarczają i najczęściej uzupełniam zapasy jak już widzę że coś się kończy. Myślę, że w ciągu roku to maks 300zł biorąc średnią z ostatnich lat :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

18 Sie 2021, 14:19

Mój ostatni zakup: K2 ROTON krwawiąca felga mycie felg za 15 zł Także raczej rozsądnie :)
grzelaq1
Obserwowany
 
Posty: 1
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi