Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

Re: Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

09 Maj 2019, 12:46

W tej cenie będzie ciężko dostać podobną ilość kosmetyków. Może lepiej kupić coś bardziej konkretnego coś czego potrzebujesz. Czasem w takich zestawach są rzeczy których nigdy nie używamy. Wiem to z własnego doświadczenia.

Lepiej sobie kupić komplet np. do wnętrza auta i drugi do lakieru, a nie wszystko razem bo to zazwyczaj wychodzi tak że kupujemy wszystko niskiej jakości.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

09 Maj 2019, 17:36

Cześć, ja wymieniam olej 2x w roku i też płucze silnik 2x w roku,
1x wtryski bezpośrednio pomijając zbiornik paliwa
2x w roku dolewka do zbiornika aby usunąć wodę i szlam z paliwa
raz na 2 lata płuczę chłodnicę
i raz na rok przed latem ozonuję i używam preparatu do zabijania bakterii w układzie chłodzenia

średnio używam około 350-450 zł na środki chemiczne do tego przeznaczone

jest kilka dobrych mniej znanych marek do chemii samochodowej, przekonałem się że warto stosować.

pozdrawiam
SlawekWAW
Obserwowany

15 Maj 2019, 14:17

witam, u znajomego spotkałem się z oczyszczaczem samochodowym, przy kiepskiej jakości powietrza czy w korakch ponoć super sie sprawdza. ktoś posiada? jakie opinie, chodzi mi o takie cacko małe: SHARP UJ-GC20E-B
Zdjęcie
elmar
Nowicjusz

20 Maj 2019, 19:21

Taki oczyszczacz nie sprawdzi się w samochodzie, już lepiej założyć lepszy filtr kabinowy (węglowy) i wymienić go dwa razy w roku.
Cichy77
Stały forumowicz

12 Lip 2019, 14:59

ja przestałem marnować pieniądze na samodzielne działania i postawiłem na profesjonalistów i jestem mega zadowolony :ok:
klementoni
Nowicjusz

12 Lip 2019, 15:09

klementoni napisał(a):ja przestałem marnować pieniądze na samodzielne działania i postawiłem na profesjonalistów i jestem mega zadowolony
Czyżby lenistwo? Kupując sprawdzone kosmetyki nie marnujesz pieniędzy wydajesz ich trochę więcej zazwyczaj ale służą one czasem przez rok i więcej.
Myślisz że jak oddasz auto profesjonalistom to oni mają kosmetyki z najwyższej półki? Tu można się zdziwić bo przy drogich kosmetykach usługa będzie bardzo droga a dzisiaj każdy szuka żeby ktoś mu zrobił auto w nie za wysokiej cenie a gdzie jeszcze robocizna? Dlatego warto na detaling poświęcić sobie jeden dzień w roku i jak mamy trochę smykałki to sami dobrze ogarniemy swoje auto no i satysfakcja większa inż. oddanie do takiej firmy.
Przynajmniej ja tak uważam.

Podczas wykonywania takich zabiegów możemy sporo dowiedzieć się o swoim aucie bo zaglądamy we wszystkie zakamarki czego normalnie na co dzień nie robimy.
Cichy77
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyjeżdżasz na urlop, wakacje? Sprawdź czy masz koło zapasowe. Wyjeżdżasz na urlop, wakacje? Sprawdź czy masz koło zapasowe.
    Wakacyjne miesiące to czas urlopów i wyjazdów w długie trasy. Podczas takich podróży kierowca powinien być przygotowany na różne scenariusze, łącznie z uszkodzeniem opony. Tym bardziej, że statystycznie ...
    Cyfrowe lusterko wsteczne Cyfrowe lusterko wsteczne
    Wprowadzając nowe rozwiązanie technologiczne: cyfrowe lusterko wsteczne dające doskonały obraz, Audi dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Rewolucyjna technologia jeszcze pod koniec tego roku znajdzie się w wyposażeniu ...

• Re: Ile wydajecie na kosmetyki samochodowe i jakie kupujecie?

14 Sie 2019, 08:57

W mojej opinii warto także zwrócić uwagę na kosmetyki samochodowe od Hek Cosmetics, które naprawdę fajnie się sprawdzają zarówno do pielęgnacji auta od zewnątrz, jak i wnętrz. Cenowo też są konkurencyjni, więc przetestujcie sobie jak chcecie coś zmienić :)
    RomekTos
    Nowicjusz

14 Sie 2019, 10:33

Wymieniam filtry dwa razy w roku i często jeżdżę na myjnie - raz w miesiącu.
    grzegorek22
    Nowicjusz

15 Sie 2019, 21:08

Dobre kosmetyki znajdziesz w cenie od 50-100zł. Osobiście zamawiam na stronie <reklama> sprawdzony i wiadomo co się kupuje, pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Kao, 16 Sie 2019, 11:50, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    Mariuszoon
    Obserwowany

Ostrzeżenia: 1