Czym usunąć rysy po papierze wodnym

Czym usunąć rysy po papierze wodnym

26 Wrz 2019, 12:31

Witam,od kiedy kupiłem auto to mam na drzwiach kierowcy sporą ryse wraz z wgnieceniem,rysa była dość głęboka bo prawie aż do blachy,postanowiłem że dobiorę farbę i uzupełnie to żeby nie raziło to aż tak w oczy,uzupełniłem i zabrałem się do zeszlifowania nadmiaru farby papierem wodnym,niestety chyba zrobiłem coś żle bo nawet po wypolerowaniu dość drogą chemią kocha po deszczu wychodzą mi te ryski od papieru z poworotem i jest do tego takie coś białe jakby skórka pomarańczy,tak wygląda to po dość długich opadach deszczu,ale popada więcej i będzie widać jeszcze gorzej,czym to usunąć?
Polerowałem polerką mechaniczną.
Powers
Początkujący

Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 BFQ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Czym usunąć rysy po papierze wodnym

26 Wrz 2019, 12:47

Musisz wykonać operację jeszcze raz, poprostu chciałeś wypolerować po za grubym papierze lub poprostu miałeś zanieczyszczenia w wodzie i papierze i poryskowałeś lakier. Popraw to sterylnie papierem 2500 z dużą ilością wody, obsusz i będziesz widział czy rysy zniknęły, jeżeli nie to docieraj jeszcze, potem polerka i powinno być dobrze.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

26 Wrz 2019, 13:03

Ok dziękuje bardzo.
Powers
Początkujący

Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 BFQ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Wrz 2019, 16:54

Umyj tylko dobrze miejsce na które będziesz stosował papier z wodą. Jak zauważysz że już się zabrudzi t warto go wtedy zmienić bo zauważyłem że niektórzy za długo pracują jednym papierem lub za rzadko go też płuczą w wodzie. Tu akurat @Kao to ekspert w tej dziedzinie :ok:
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

26 Wrz 2019, 17:19

a i po polerce warto umyć zmywaczem lub benzyną ekstrakcyjną, unikniesz wtedy rozczarowania po deszczu :wink:
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych - rewolucja w bateriach Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych - rewolucja w bateriach
    Samochody elektryczne szturmem wejdą do gamy modelowej Toyoty. Marka pokazała 6 modeli koncepcyjnych, których produkcyjne wersje niedługo pojawią się w salonach marki. Japoński gigant zapowiada wprowadzenie zelektryfikowanych ...

•