Czym usunąć rysy po papierze wodnym

26 Wrz 2019, 11:31

Witam,od kiedy kupiłem auto to mam na drzwiach kierowcy sporą ryse wraz z wgnieceniem,rysa była dość głęboka bo prawie aż do blachy,postanowiłem że dobiorę farbę i uzupełnie to żeby nie raziło to aż tak w oczy,uzupełniłem i zabrałem się do zeszlifowania nadmiaru farby papierem wodnym,niestety chyba zrobiłem coś żle bo nawet po wypolerowaniu dość drogą chemią kocha po deszczu wychodzą mi te ryski od papieru z poworotem i jest do tego takie coś białe jakby skórka pomarańczy,tak wygląda to po dość długich opadach deszczu,ale popada więcej i będzie widać jeszcze gorzej,czym to usunąć?
Polerowałem polerką mechaniczną.
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

26 Wrz 2019, 11:47

Musisz wykonać operację jeszcze raz, poprostu chciałeś wypolerować po za grubym papierze lub poprostu miałeś zanieczyszczenia w wodzie i papierze i poryskowałeś lakier. Popraw to sterylnie papierem 2500 z dużą ilością wody, obsusz i będziesz widział czy rysy zniknęły, jeżeli nie to docieraj jeszcze, potem polerka i powinno być dobrze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Wrz 2019, 12:03

Ok dziękuje bardzo.
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

26 Wrz 2019, 15:54

Umyj tylko dobrze miejsce na które będziesz stosował papier z wodą. Jak zauważysz że już się zabrudzi t warto go wtedy zmienić bo zauważyłem że niektórzy za długo pracują jednym papierem lub za rzadko go też płuczą w wodzie. Tu akurat @Kao to ekspert w tej dziedzinie :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Wrz 2019, 16:19

a i po polerce warto umyć zmywaczem lub benzyną ekstrakcyjną, unikniesz wtedy rozczarowania po deszczu :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody elektryczne – co warto wiedzieć?
    Przyszłość motoryzacji będzie elektryczna – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Co to oznacza w praktyce? Ile kilometrów można przejechać samochodem wyposażonym w taki napęd? Czy zadziała w deszczu? Jak zmieni ...