Czyszczenie auta - od czego zacząć?

26 Lip 2018, 13:58

Zdecydowanie lepiej oddać auto w ręce profesjonalnych firm bo można narobić więcej szkód niż pożytku. Ja na kompleksowe czyszczenie wnętrza oddaje samochód firmie luxclean z Kątów Wrocławskich.
kaminskiadam
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 19 01 1981
Auto: bmw e36
Silnik: 2,5

13 Wrz 2018, 06:28

Ja oddaję auto na mycie. Wtedy jest przynajmniej dokładnie wypucowane.
bebe7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: BMW

24 Cze 2019, 14:51

Ja oddaje do czyszczenia zaufanym firmom z których jestem w 100% zadowolony
Ostatnio edytowany przez Kao, 24 Cze 2019, 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
klementoni
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Sie 2019, 10:28

Wszyscy tacy leniwi? Nie czyścicie sami swoich samochodów? Ja zawsze robię to sama i zaczynam od sprzątnięcia w środku, odkurzam i jak środek jest już czysty to następnie przechodzę do mycia zewnętrznego. To chyba najlepsza kolejność...
Agi
Nowicjusz
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa

18 Sie 2019, 10:31

Agi napisał(a):Wszyscy tacy leniwi? Nie czyścicie sami swoich samochodów? Ja zawsze robię to sama i zaczynam od sprzątnięcia w środku, odkurzam i jak środek jest już czysty to następnie przechodzę do mycia zewnętrznego. To chyba najlepsza kolejność...


Ja robię podobnie i zawsze jestem zadowolony z efektu
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

18 Sie 2019, 11:47

Ja także minimum raz w miesiąc odkurzam w aucie, nawet w zimę a potem myję go i poleruje pastą. I efekt fajny, nic tak nie cieszy jak samemu grzebanie i robienie przy aucie. :D
gber44
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT
    W niedzielę zakończył się Goodwood Festival of Speed, święto motoryzacji w Wielkiej Brytanii. Wśród atrakcji przygotowanych przez Toyotę znalazło się 6 specjalnie opracowanych egzemplarzy Toyoty GT86, które ...

02 Wrz 2019, 12:30

Jesień się zbliża a to czas, kiedy aucie można łatwo nabrudzić.
Macie jakieś sposoby na jesienny brud?
Ja wybierałam specjalnie gumowe "dywaniki" do auta, bo łatwiej je sprzątać. Mam również chusteczki nawilżane i takie do czyszczenia ze smaru zawsze w aucie i zmiotkę. Staram się regularnie wywalać zaschnięte błoto.
Co do zewnętrza - myjnia bezdotykowa to najlepszy wynalazek świata :) Póki nie ma mrozów ratuje mi życie.
gabikru
Nowicjusz
 
Posty: 4

08 Paź 2019, 12:00

gabikru napisał(a):Macie jakieś sposoby na jesienny brud?
Wewnątrz auta to tak jak napisałeś dywaniki gumowe najlepsze i tu trzeba pamiętać jak nazbiera się w nich trochę wody w rowkach warto ją wylać lub osuszyć kładąc na jakiś czas gazetę. Chodzi tu o wilgoć która na jesieni wolno odparowuje przez co mogą nam parować szyby od wewnątrz.

Jeżeli chodzi o lakier to chyba najlepiej przed taką pogoda zabezpieczyć go jakimś woskiem bo to optymalne rozwiązanie również pod względem cenowym.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

31 Sty 2023, 14:55

a polecicie jakis dobry odkurzacz do auta? tylko taki żeby miał dobrą moc
olcia48
Nowicjusz
 
Posty: 7

31 Sty 2023, 15:00

Najlepiej skorzystać z tego co mamy w domu. Do sporadycznego odkurzenia auta sprawdzi się najlepiej. Być może dłuższa zsawka przyda się ale to można sobie osobno dokupić tak żeby lepiej ogarnąć przestrzenie pod fotelami.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

31 Sty 2023, 15:08

ja potrzebuję takiego małego, najlepiej z wtyczka do zapalniczki. moje dzieciaki często krusza w aucie i musze na bieżąco sprzątać
olcia48
Nowicjusz
 
Posty: 7