Czyszczenie nadkoli po zimie w warunkach "beznadziejnyc

06 Kwi 2009, 19:43

Witam sympatycznych forumowiczów :D

Zapłaciłem dziś za usługę mycia podwozia 50 zł. Usługa trwała jakieś 10 minut! Więcej nie skorzystam! Mogłem się upewnić na miescu, a sprawdziłem już po odstawiniu samochodu na parking. Nadkola dalej są całe w błocie! Zwłaszcza od spodu jest gruba warstwa po-zimowa zapewne zaschniętego błota z solą. Jak można sobie z tym poradzić nie korzystjąc z niczyich wątpliwej jakości usług... nie mając podnośnika, karczerów, podjazdu itd... ot na parkingu w słoneczny dzień? Nie mam jeszcze żadnych pęcheżyków ani innych oznak korozji. Jak to czyścicie w w arunkach "beznadziejnych"? Szczota, jakis płyn... ?
Prosze o podzielenie się "sposobami".

Dzięx z góry - pozdówka :D
Myszkin
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: HONDA Civic Coupe Ej6 D16Y7

06 Kwi 2009, 21:21

wiadro z płynem i ciepłą wodą + dobra szczota i powinno być po problemie :lol:
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 252

07 Kwi 2009, 00:46

Zima się skończyła więc trzeba sól wymyć z pojazdu. Za 24 zł wziąłem na myjni automatycznej mycie auta z myciem podwozia na gorąco plus wosk.Ogólnie pełen wypas co tylko mieli. Jestem zadowolony , ciężko byłoby umyć auto od spodu samemu.
Stacja1
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Warszawa

07 Kwi 2009, 07:37

Proponuje udac sie na myjnie bezdotykową samoobsługową np. - http://www.bp.com/sectiongenericarticle ... Id=7034372
I samemu sobie wyczyścic pod cisnieniem podwozie najpierw aktywnym proszkiem myjacym a pozniej spłukac porzadnie woda ja tak zrobiłem i wszystko zeszło elegandzko. Jak dobrze pamietam za 3min płaci sie 3zł
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

07 Kwi 2009, 09:47

PrezesArtek napisał(a):Proponuje udac sie na myjnie bezdotykową samoobsługową np. - http://www.bp.com/sectiongenericarticle ... Id=7034372
I samemu sobie wyczyścic pod cisnieniem podwozie najpierw aktywnym proszkiem myjacym a pozniej spłukac porzadnie woda ja tak zrobiłem i wszystko zeszło elegandzko. Jak dobrze pamietam za 3min płaci sie 3zł


No ja mam w pobliżu myjnie bezdotykową na BP, bo tam zawsze tankuję, ale jak tam mam umyć podwozie, a zwłaszcza nadkola i to od wewnętrzenej strony rantów? Nie ma tam podnośnika ani nic. Nadwozie tylko można umyć. Jak to robisz?
Myszkin
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: HONDA Civic Coupe Ej6 D16Y7

07 Kwi 2009, 09:48

Stacja1 napisał(a):Zima się skończyła więc trzeba sól wymyć z pojazdu. Za 24 zł wziąłem na myjni automatycznej mycie auta z myciem podwozia na gorąco plus wosk.Ogólnie pełen wypas co tylko mieli. Jestem zadowolony , ciężko byłoby umyć auto od spodu samemu.


Myjnia automatyczna mymyła Ci podwozie i nadkola? Jak to możliwe? Co to za technika? Gdzie jest taka myjnia?
Myszkin
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: HONDA Civic Coupe Ej6 D16Y7

07 Kwi 2009, 11:15

Myszkin napisał(a):
Stacja1 napisał(a):Zima się skończyła więc trzeba sól wymyć z pojazdu. Za 24 zł wziąłem na myjni automatycznej mycie auta z myciem podwozia na gorąco plus wosk.Ogólnie pełen wypas co tylko mieli. Jestem zadowolony , ciężko byłoby umyć auto od spodu samemu.


Myjnia automatyczna mymyła Ci podwozie i nadkola? Jak to możliwe? Co to za technika? Gdzie jest taka myjnia?


Dokładnie, nie oszukujmy się, ja też byłem na takiej myjni, wziąłem full wypas i niby umyło - zapłaciło się to się ma satysfakcje, ale czy aby na pewno? Moim zdaniem gorąca woda z dobrym płynem + dobra szczotka długa i kombinujemy sami.. Można jeszcze przechylać auto najeżdżając na coś z jednego boku.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

07 Kwi 2009, 20:16

Myszkin napisał(a):
PrezesArtek napisał(a):Proponuje udac sie na myjnie bezdotykową samoobsługową np. - http://www.bp.com/sectiongenericarticle ... Id=7034372
I samemu sobie wyczyścic pod cisnieniem podwozie najpierw aktywnym proszkiem myjacym a pozniej spłukac porzadnie woda ja tak zrobiłem i wszystko zeszło elegandzko. Jak dobrze pamietam za 3min płaci sie 3zł


No ja mam w pobliżu myjnie bezdotykową na BP, bo tam zawsze tankuję, ale jak tam mam umyć podwozie, a zwłaszcza nadkola i to od wewnętrzenej strony rantów? Nie ma tam podnośnika ani nic. Nadwozie tylko można umyć. Jak to robisz?


Poprostu jest to na takim długim, że tak powiem kiju i spokojnie wchodzi miedzy nadkole a koło a i podwozie też da sie spłukać bo wszedzie siegniesz.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001